Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. héttől táppénzen vagyok,...

12. héttől táppénzen vagyok, idén 1 hetet dolgoztam.21 nap rendes szabim van. Mikortól vehetem ki a szabadságaimat, mennyit? Jár mind a 21 nap/időarányosan? A baba után járó 2 napot én is megkapom már idén vagy csak az apa fogja? Hogyan igényelhetem?

Figyelt kérdés
Július végén szülök kb.
2012. febr. 27. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Jár mind a 21 , ha akarod kiveheted most is egy részét, vagy mindet, de a GYED/GYES lejárta utánra is hagyhatod és majd egyben kifizetik akkor. Én 7 napot vettem ki januárban, azóta táppénz, a többit hagyom, majd 2 év múlva jól jön.

2012-től mindkét szülő kap a gyerek után szabit, neked is jön majd +2nap évente idén is, szülés után a cégtől kell igényelned

+4nap rendkívüli apának, de azt a születés után két hónapig veheti ki, aztán elvész

2012. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!