Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszáj 3 hetente járnom a...

Muszáj 3 hetente járnom a védőnőhöz?

Figyelt kérdés
3 hetente járok védőnőhöz aminek nem sok értelmét látom. Megméri a súlyom, várnyomásom meg a vizeletet megnézi. Ez miatt kell várakoznom egy-másfél órát. Ráadásul visszahallottam, hogy azt mondta rólam a védőnő, hogy én asszociált vagyok, ami azt se tudom mit jelent meg, hogy én mennyire félek a terhességtől, velem meg kedveskedik.Nem tudom, hogy ezt megkérdezzem e tőle, hogy igaz e, csak kötöszködni se akarok mert akkor meg félek ha már megszületett a kicsi akkor nem segít rendesen. 24 hkm

2016. júl. 26. 10:53
 1/9 A kérdező kommentje:
*vérnyomásom
2016. júl. 26. 10:54
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, én nem a kérdésre válaszolok. Én meg most fogok elkezdeni járni védőnőhöz, 16 hetes múltam és igazából semmi kedvem hozzá, csak hát muszáj.

Én is félek hogy milyen lesz hozzám. Nem mindenkinek vagyok a zsánere...

2016. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem,egyáltalán nem muszáj menned hozzá egyszer sem.

4 pecsét kel a kiskönyvbe az anyaságihoz,de azt a nőgyógyász is adhatja.Ennyi.

2016. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Nekem most lett új védőnőm, fél idősen. Már a telefonban nagyon "zsizsegett", hogy akkor majd havonta találkozunk.

Júliusban voltam nála, és közöltem, hogy szeptember közepéig ne is számítson rám.

Szívhangot se engedtem neki nézni, mert utálom azt a készüléket, egyik védőnő egyszer irtó fájdalmat okozott vele, csak mert nem találta a szívhangot, úgy benyomta a hasamat.

Amíg mozog a babám, addig nyilván szívhangja is van, én ezt tök feleslegesnek tartom, amúgy is járok orvoshoz, és ha meg valami történik, az történhet szívhang figyelés után fél órával is...

Amúgy 9 év alatt a 9. védőnőm, szóval én tényleg csak a minimumot csinálom velük.

Évente státusz a gyerekeknek, ennyi.

2016. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom máshol hogy van, mifelénk a 12 héttől 4-5 hetente kell menni, viszont a 30. Héttől heti rendszerességgel kell járni.


27 hkm

2016. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a beutalókat is a védőnő adta, így muszáj volt menni. Amúgy vérnyomásmérő mért és a korábbi leleteimről átmásolta az adatokat a
2016. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem.

Átmásolta az adatokat a kiskönyvbe. Igazából ezt én is meg tudtam volna csinálni,de a beutalók miatt muszáj volt mennem. A végén szívhangot is nézett, de sokszor mozgott, akkor nyilván él a magzat. Máskor meg nst után mentem, akkor meg nem volt értelme.

2016. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és az utolsóhónapban már hetente kellett járni, illetve akinél probléma volt, gyakrabban.
2016. júl. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt sosem értettem.

Mégis milyen probléma létezik a terhesség alatt, amit egy védőnő meg tud oldani?

2016. júl. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!