Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várunk barátnőmmel és a...

Babát várunk barátnőmmel és a barátaim elkezdtek furán viselkedni. Másnak is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel első gyermekünket várjuk, és nagyon boldogok vagyunk :)

Természetesen Férfiként igencsak kiveszem a részem a várakozásból, énekelek Párom hasához, segítek vásárolni, rendet rakni, babaruhát választani, egyszóval élvezem a dolgot és szeretnék minden segítséget megadni.

Egy problémám van ezzel, mégpedig az, hogy a barátaim nem nagyon értik meg. Ők még elég értetlenek ilyen téren, az ivászat és a bulizás jár folyamatosan az eszükben, se kutyájuk se macskájuk, 30 évesen albérletben laknak haverokkal, de ezzel nekem nem is lenne gondom, ha kicsit megértőbbek lennének velem szemben.

Állandóan azon problémáznak, hogy miért nem érek rá többet, miért nem megyek velük sörözni gyakrabban, majd jól megbánom a dolgot és szerintük túlságosan "ráfeszülök" a gyerekvárásra. Másrészről nevetségesnek tartanak a hátam mögött, és múltkor megjegyezték, hogy nekem a terhesség egy jó ürügy, hogy ne kelljen mással foglalkoznom csak magammal (wtf? :D ).

Természetesen heti 1-2 sörre (vagy bármire) mindig találkozom valakivel, de jelenleg több műszakos munkám van, ami amúgyis nehezen összeegyeztethető a szociális élettel, most ráadásul munkahelyet is váltottam, emiatt is futkosnom kell sokat, szerintem teljesen érthető, hogy kevesebb időm van jelenleg, és ezt a kevesebb időt a barátnőmnek fogom szentelni, mert látom, hogy boldoggá teszi a viselkedésem és szerintem ez a legfontosabb.

Nem szeretném hanyagolni a barátokat sem, de már bevallom kezdem unni, hogy magyarázkodnom kell nekik nap mint nap, hogy épp miért nem érek rá, illetve hogy ez nem személyük ellen szól. Páromat is szidják, mintha miatta "vesztenének" el.

Ja, amikor találkozunk nem folyamatosan a gyerekről beszélek, mert azt tudom hogy zavaró lehet.

Nektek is nehézségeken ment keresztül a barátságotok ilyen időkben? Mit lehet ezen tenni? Ez azt jelenti, hogy a problémázó emberek nem is igazi barátok?



2016. júl. 28. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Te (!) Fogod megbánni?

Megbanod h normalis parod van es Te is normalis parja vagy valakinek? Hogy csaldot alapitasz? Pont h ok maradnak ki az igazi szep pillanatokbol. A legtobb ember 25-27eves koráIG kibulizza magat... inkabb koltok babaágyra mint kocsmâra.

2016. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Bocsi. Elkuldte hamarabb, szoval a mi legjobb barataink most varjak a kislanyukat , elso baba, keveset esik rola szo, amugy ugyanugy elvagyunk, eskuvot is szerveznek, szval havI 3-5 szor talalkozunk.

Olyankorunk fozunk, iszogatunk, beszelgetunk stb.

Neha monopoly , activity! Mi majd 2-3 ev mulva szeretnenk babat, de megis megertjuk oket.

Ok 25evesek , en 21L parom 26F

Soha semmi sertodes nem volt. Senki nem veszi el a masikat a parjatol. Mi negyesben vagyunk neha otosben..

Mi leszunk a keresztszulok is.:)

2016. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele, szívesen vagyok velük, de nem tudom melyik univerzumban probléma az, hogy ilyenkor (és ezután is) a gyermekem anyja az első. Ezt hiába mondom el nekik személyesen, azt mondják én nem értem meg őket. A gond az, hogy már tényleg ott tartok, hogy nem is akarom hogy megértsenek, vagy hogy én megértsem őket, mert csak feleslegesen idegesítenek, amikor szinte mentegetőznöm kell. Amúgy, gyerekkori barátok, nem csak pár éve ismerjük egymást.
2016. júl. 28. 14:03
 4/12 A kérdező kommentje:
Havi 4-5 alkalommal mi is simán találkozunk, néha csak én megyek, néha Párom is. Ők azt kifogásolják, hogy nem heti 3-4-szer találkozunk, mint régen...
2016. júl. 28. 14:05
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Ez ismerős nekem is! Nagyon jól teszed hogy ennyire figyelsz a barátnődre és ne foglalkozz másokkal, meg kell érteniük hogy ez most nem róluk szól elsősorban!! Ugyanez van velem is, csak az én esetemben én vagyok a nő, azaz a terhes kismama, tehát meg kellene érteniük az én barátaimnak is hogy nem tehetem most már meg, hogy bulizok velük, mert igazából leginkább azt lehet velük, ez volt leginkább a közös program. Én ezt nem engedhetem meg magamnak most már mert babát várok!! És az a gáz, hogy nem értik meg, rám járnak, kopogtatnak, zaklatnak folyamatosan és rámegy az idegrendszerem. :((

A férjem mindent megad nekünk, veszi a gyümölcsöket meg mindent, dolgozik és nagyon kedves velem, én ezt nem akarom tönkre tenni a barátok miatt! Magamnak, a babámnak és a férjemnek is ártanék vele! Nagyon sokáig vártunk a babára, most olyan boldogok vagyunk! Nem fogom hagyni, hogy ezt tönkretegyék, gondoljanak amit akarnak! Mivel szépen nem értik meg, akkor nem fogok ezentúl ajtót nyitni, tőlem be is verhetik (azt már úgyse fogják), álljanak az ajtónál órák hosszat engem nem fog érdekelni!

2016. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1# vagyok

En sem tudom miert nem ertik meg.

Ponthogy tamogatniuk Kellene, veletek orulni.

A multkor a parom vitte el a terhes baratnomet kòrházbaa mert nagyon rosszul lett en meloztam es a parja is. Ha lett vna Nalam auto en ugrok el erte..

De szerencsere parom jol kijon a baratnommel is es elment erte aztan bevitte a korhazba , sot az anyukajaert is megállt h baratnommel lehessen, ha gond van.

Nagyon jo lenne ha talalnatok ti is olyan baratokat akik parban vannak es érettek.. termeszetes h nem ertenek meg. Nemtudjak felfogni milyen nagy dolog ez. Ok csak tehernek gondolnak meg egy gyereket.

2016. júl. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz mi még csak tervezzük a babát a férjemmel, de nálunk is már most van pár olyan barát, ismerős akik apránként lekoptak, vagy akit én építettem le, mert már kikészített konkrétan.

Sajnos nálunk ugyanez a helyzet, hogy amikor anno vettünk egy házat és azt újítottuk, 2-3 hónapon keresztül, minden nap munka után ott voltunk és minden hétvégén, a barátok többsége már akkor nem értette, hogy miért nem szakítunk/szakítok rájuk annyi időt mint előtte. Mikor én kinőttem a minden hétvégén bulizós, kocsmázós időszakomból, arra fogták, hogy biztosan a párom miatt stb., holott szimplán nem volt/van kedvem egy kocsmában ülni minden szombat este, ennél értelmesebb programom is van/volt. Sajnos vagy nem, így alakultak a dolgok, vannak új barátaink akik hasonló értékrenddel bírnak mint mi a férjemmel, megvannak a régi barátaim körül is páran, viszont akik megmaradtak olyannak mint amikor 16-17 évesek voltunk, és nem értik meg, hogy változnak a dolgok, azokkal örülök, hogy nem tartom a kapcsolatot, mert csak teher volt már nekem is magyarázkodni, meg nézni a bamba képüket, amikor pofákat vágtak, amikor közöltem velük, hogy bocsánat, nem megyek hétvégi csajos hétvégére a balatonra, mert ki kell fizetni a festőket akik a házunkon dolgoznak épp...és a többi. Nevetséges és gyerekes, de inkább örülj, ha megszabadulsz az ilyen "barátoktól", akik csak magukkal vannak elfoglalva, meg hogy ők jól érezzék magukat, és minden más le van sz*rva. :)

2016. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Úgy érzem én is lassan elhagyom őket, csak az a gond, hogy igazából rosszat nem akarnak, csak a társaságom hiányzik nekik, de ha egyszer nem értik meg, akkor nem tudok mit tenni. Papolnak nekem a fontossági sorrendről, holott épp azt tartom be: első a barátnőm, ők csak utána jönnek ha marad időm.
2016. júl. 28. 14:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, en ugyanigy voltam mint te (csak en vagyok az anyuka)

Alapbol nem szeretem ha szamon kerik h miert nem jarok el tobbszor..ez mindig is egyre jobban elvette a kedvem az adott tarsasagtol.

Nem tudom nalad hogy lesz, de nalam megmaradtak a nagyon jo barataim. Erdeklodnek is a kicsi irant is, aki mar lassan masfel eves. Aki pedig mindig tette a megjegyzeseket szep lassan lemorzsolodott, nem erdekelnek mar.


Peldakent h en is mondjak esetet: Mikor a kisfiam ket-harom honapos volt volt az egyik "bnom" szulinapja es szamon kert utolag h miert nem vettem reszt a meglepetes bulijaban.

Egyreszt sztem nem szorul magyarazatra, masreszt akkor meg en tudtam csak elaltatni vagy barmit is csinalni vele(most mar ferjemmel is mindent csinal), azt pluszba teszem hozza h csakis anyatejes volt akkor a fiam.

Persze szamara ez nem volt indok, jol megsertodott, ha elaludt a kicsi lelephettem volna. Na ha eddig nem ertett meg ezt mar nem is meltattam valasszal

2016. júl. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Óóó, ez a példa ismerős! :)


Nekem múltkor azt mondták, hogy várjam meg míg párom elalszik aztán menjek el velük moziba (nem titokban, csak szabadon), akkor már úgysem kell vele lennem hiszen alszik. Nem is tudom hova tenni ezeket az ötleteket :D

2016. júl. 28. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!