Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez jósló fájádok lehetnek...

Ez jósló fájádok lehetnek okozhat gondot, előbb szülést vagy természetes?

Figyelt kérdés
33+2 napos vagyok,kb másfél hete érzem,h hirtelen görcsbe rándul a hasam,hirtelen beeményedik,bele nyilalnak a derkamba,volt h a fájdalom kisugárzott a puncim környékére is,de pár pillanat múlva elmúlik.Van hogy naponta többször és van h napokig nem jelentjezik.ezek már jóslók lehetnek ilyen korán? Kezdjek el aggódni? Mert még semmi babaruha nincs kimosva,a háromnegyed cuccokat még mégse vettük mert eddig úgy terveztem,h kb a 35-36 hetesen mindent megveszünk ,elkészítem a kórházi táskát,mindent kimosok,de olvastam h ilyen melegekben előbb beindulhat a szülés.
2016. aug. 2. 15:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A méh kétféle izomzatból áll, vízsgintesen (körbe) található, valamint hosszanti izmokból. A jósló fájás a méhizom vízszintes izmainak összehúzódása, ami nem indítja meg a szülést, hiszen a mozgása nem lefelé irányuló (mint a hosszanti izmoké), hanem oldalra. Onnan lehet tudni, hogy jóslóról van pusztán szó, hogy a fájás nem rendszeres, változó ideig tart és helyváltoztatásra elmúlik. A szülési fájdalmak (azaz a méh hosszanti izmainak összehúzódásai, amik lefelé nyomják a babát), rendszeresek, egyres sűrűbbek és nem múlnak el helyzetváltoztatásra sem. Amit leírtál, az legfeljebb a vízszintes méhizmok összehúzódása lehet, mert csak egyszer-egyszer van és nem rendszeres. A kétféle összehúzódás egyébként nem függ össze, tehát a jósló nem jelenti azt, hogy hamarosan meg is jelenik a szülési fájdalom. Egy kicsit szerencsétlen a magyar elnevezése, mert igazából nem "jósol meg" semmit előre, egy természetes biológiai folyamat, aminek nincs köze a szülési folyamathoz. Ezért is sokszor inkább Braxton Hicks összehúzódásként utalnak rá.

Azért persze figyeld magad, de ha a rendszeresség (pl minden 20 percben jelentkezik és 1-1 percig tartanak a fájások), állandóság (azaz nem múlik, helyzetváltoztatásra sem) nem áll fönn az esetedben, akkor nincs semmi gond. 35 hkm

2016. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!