Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 Hete szültem gátrepedésem...

2 Hete szültem gátrepedésem lett és 4 napja nagyon fáj mit tehetek? Lehet nem ide kellene írnom de ti biztosan többet tudtok!

Figyelt kérdés
Írországban szültem itt nem végeznek gátmetszést csak ha feltétlenül muszáj nem is szeretem volna így gátrepedésem lett nem is kicsi 1 órát varrtak. 6 óra kényszer pihenő után már ültem és szaladgáltam kicsit kellemetlen volt de semmi komoly, Viszont most 4 napja fáj ha ülök ha állok ha fekszem mindenhogy. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Mit tehetek hogy jobb legyen? (Kamillás borogatást próbáltam, naponta 1-2x tussolok és popsi törlő kendővel mindig át törlőm.)

2016. aug. 9. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha be van duzzadva, akkor a jegelés segít.

Szerintem az hogy 2 hét után fáj, az tök normálisnak tekinthető.

Nekem egy év után múlt el teljesen, és 6 hétig nem tudtam ülni sem, szóval ez a két hét engem nem aggasztana, de ha Téged igen, akkor menj vissza az orvoshoz és nézess rá.

Varratszedésre nem kell menned?

2016. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Felszívódó varratod van? A végéről a csomót levágták legalább mielőtt kiengedtek?


Ha szorosra lett húzva a varrás, akkor ahogy elkezd gyógyulni, iszonyatosan fáj. Nekem volt ilyen, a harmadik napon alig tudtam menni miatta. A doki levágta a csomók végét és abban a pillanatban mintha elvágták volna a fájdalmat.

2016. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen mikor szivodik a cérna akkor is fáj sajnos. Próbáld meg körömvirágbalzsammal kenni nekem az sokat segített.
2016. aug. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Felszívódó varratom van. Nem vágták le a végeket sőt meg sem nézték mielőtt kiengedtek. Nem a 2 hét aggaszt hanem hogy eddig csak kellemetlen volt most pedig 4 napja fáj és nem tudom hogy ez normális-e. De ezek szerint ez normális.

Körömvirág krém nem tudom hogy itt van-e. Szerintetek a gyógyszertári sebhintőpor jó lehet rá? olvastam valahol hogy az használhat itt a betadint injekcióban adják szülési fájdalmak csillapítására. Szóval azt nem hiszem hogy tudok venni lemosáshoz.

2016. aug. 9. 22:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Párodat kérd meg, hogy a varrás végeit, a csomókat vágja le. Védőnő nem jár ki szülés után párszor?
2016. aug. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyszer volt kint de csak a baba súlyát nézte meg vért vett tőle semmi más. Párom nincs egyedülálló kismama vagyok. Főként ezért is zavar a dolog mert így ugye nehezebb az egész és nincs biztos támaszom semmiben. Nem tehetem meg hogy ne tudjam elvégezni a dolgomat.
2016. aug. 9. 23:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is egyedülálló kismami voltam, kitartás! A csomók kifognak szépen potyogni ahogy a varrat felszívódik. Még 1 hét és javulni fog a dolog. Hintőport én nem mertem rá tenni, mert a gyerek köldökéről se lehetett rendesen lemosni anno. Másodiknál már nem is tettem rá. Körömvirág krém, vagy ülőfürdő kamillával együtt. Időbe telik míg rendbejön sajnos.
2016. aug. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hintőport én nem tennék rá. Esetleg menj vissza az orvoshoz, akár sztk-ba. Nem tudom, hogy ott hogy működik. Amúgy szerintem nem normális ha fáj, annak ellenére hogy gyakori.
2016. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát a hintőport direkt nem is próbáltam eddig sajnos fáj és kellemetlen is az egész. Nem tágultam és 19 órát vajúdtam mire az utolsó pillanatban meglett a gátmetszés előtt. Az elején nagyon örültem mert ugye én már aznap ültem meg szaladgáltam ellenben az egyik ismerősöm ugyanaznap szült gátmetszéssel neki mára kutya baja én meg most kezdtem szenvedni. És sajnos ha ez nem lenne elég nincs étvágyam semmi szoptatnék de alig van tejem 1 fejésnél ilyen 30 ml jön le a 2-ből. És napi 1× eszem mégis híztam 3 kilót 1,5 hét alatt pedig direkt nem is diétázom. Szóval nem értem az egészet :(
2016. aug. 10. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!