Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor is az utolsó mensi első...

Akkor is az utolsó mensi első napjától számolják a terhességet ha biztosan tudom, hogy nem időben hanem a ciklusom 20. napján volt az ovum és akkor fogant a baba? Vagy korrigálnak ez alapján?

Figyelt kérdés

Amúgy 28 napos ciklusnál.

Ovutesztet használtam, ezért tudom, hogy mikor volt a peteérés.

Így gyakorlatilag egy héttel fiatalabb a terhesség mintha "normális időben" középidőben fogant volna.


2016. júl. 26. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a ciklus akkor ~34 napos lehetett. Ezt mondhatod az orvosnak is.

Az enyém rászámolt emiatt 4 napot a dátumra (32 napossal).

Az már más kérdés hogy 2 héttel korábban jött. :)

A picik többsége tojik a kiírt dátumra.

2016. júl. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 12 hetes UH-n a méret alapján fogják belőni a szülés várható időpontját.

Sajnos ez nem annyira szerencsés verzió, mert egyesek így is a menstruációt nézik.

Ha még nem voltál orvosnál, akkor "behazudhatod" egy héttel későbbre.

Nekem emiatt kellett befeküdnöm feleslegesen megfigyelésre a harmadik gyerekemmel, mert nem akart még megszületni.

Végül talán ennek köszönhetem, hogy nem indították be feleslegesen a szülést, nem tudom, rajtam kívül 3 kismama volt kiírva ugyanarra a napra mint én, nekik mind mesterségesen megindították.

De mindez orvos-kórház és protokollfüggő lesz majd.

Meg ha szerencséd van, és picit előbb jön magától is, akkor ugye nincs ez a felesleges macera sem.


Nekem most pont az ellenkezője van, egy héttel előbb fogant a babám, és annyira örülök, hogy az orvosom "megtartotta a menstruáció szerint dátumot".

2016. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En siman visszaszamoltam az ovumtol 14 napot es azt diktaltam be utolso mensim elso napjanak. Igy legalabb nincs bonyodalom, nem kell magyarazkodni.

Mindket gyerkocomnel tokeletesen mukodott ez igy, pontosan a kiirt napon szulettek mindketten. :-)

2016. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 hét eltérésig menses szerint nézik, a fölött uh szerint.
2016. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem sem a 14. Napon fogant, hanem jóval később. Egyik orvost sem érdekelte, hogy tudom pontosan a fogantatás dátumát, inkább mensi alapján számoltak. Emiatt kétszer rángattak be 12 hetes UH-ra. Amúgy az általam mondott dátumot igazolta a 12 hetes uh. Nem változtattak a kiírt dátumon.

Ha nagy az eltérés az két okból lehet gáz. Pl.szülsz időben, de fiatalabbnak számolják a terhességet, akkor lehet h koraszülöttnek fogják gondolni az amúgy időben született babát. Vagy fordítva, azt fogják hinni h túlhordod és befektetések, megindítják a szülést, holott még lehet h csk 38-39 hetes vagy valójában.

2016. júl. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!