Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az baj ha kisebb a pocakom a...

Az baj ha kisebb a pocakom a nagy átlagnál? Körülbelül fele akkora. Ez jelentheti azt, hogy kicsi a babóm?

Figyelt kérdés
Lassan 23 hetesek vagyunk,de nagyon pici a pocim. Egy oldalon megnéztem vagy 70 nőt 22 heteseket és már nekik is 2* akkora mint az enyém.
2008. szept. 30. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenűl jelenti azt,hogy pici.Ha úgy lenne biztos mondta volna a dokid,meg az Uh-s papírokon nyomon tudod követni a méreteit.Nekem meg hatalmas a pocim,még is átlagos méretű a kisfiam.Attól is függ milyen magas vagy.Én 158cm,így sokkal nagyobbnak látszik.

Remélem picit segítettem.

31hetes kismami

2008. szept. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem se volt nagy pocakom a terhesség alatt, mégis 3400 grammal és 56 cm-rel született a lányom 4 hónapja! Lehet, hogy jól elfekszik a hasadban! Szülés előtt egy héttel még nem hitték el, hogy mindjárt szülők :)!

Boldog babavárást kívánok, 4 hónapos anyuka

2008. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Én sem nőttem túl nagyra, 162 cm vagyok.
2008. szept. 30. 13:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akar en is irhattam volna a kerdest,bar a vedonom nekem azt mondta azert kicsi mert nagyon magas is vagyok(bar sovany)es az elso gyerek..meg nem nyultak meg a szalagok..En 33 hetes vagyok es akkora a hasam mint a szomszedban levo csajnak aki a 4-5 honapban van.A baba attol rendesen fejlodik,nem lessz attol kisebb.Annyi jo van benne hogy nekunk kicsi hogy jol birjuk az utolso honapokat is,nekem meg most sem faj a hatam a hasam miatt(pedig most fejeztem be a takaritast,fozest es vasalast,a baba osszes ruhajat,stb).
2008. szept. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Az első vagyok(A kemény 158cm-el :) )és hidd el tényleg jobb,ha kisebb a poci.Örökmozgó voltam mindig,vendéglátásban dolgoztam,most meg sokszor alig birom átvonszólni a nagy hasamat egyik szobából a másikba,mi lenne ha még sokat híztam volna is.És egyre csak nagyobb lesz.Hidd el te is eléred majd azt az időt , mikor a cipőd is alig tudod bekötni:)
2008. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem sokkal kisebb volt az atlagnal valaki eszre sem vette hogy terhesvagyok 7 honaposan,9 hosan pedig max 7nek neztem ki,es szultem egy 3kg babat.

udv.4hetes kisfiu anyukaja

2008. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon megnyugtató. Köszönöm szépen. Jó neked, hogy már a babázásnál jársz.
2008. szept. 30. 14:09
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem jelent semmit a kisebb/nagyobb pocak. Gondolom ultrahangra te is jársz, voltál már, ha baj lenne a baba méretével, akkor ott úgyis kiderült volna.

A pocakméret annyira nagyon relatív!

Én magas vagyok és vékony voltam baba előtt. 18 hetesen én is nézegettem egy olyan oldalt, amilyenről te is írsz és idegesített, hogy ott már mindenkinek babapocakja van, míg nekem akkor még nem is látszott, ha nem hangsúlyoztam ki felsőkkel.

Most a 32. hétben vagyok és a közben eltelt időszakban olyan szinten növekedésnek indult a pocakom, hogy már-már hihetetlen, hétről hétre változás van, az a pamutpóló, amit a múlt héten felvettem főzéshez ma már feszül rajtam, kényelmetlen. Sokan azt hiszik, hogy már a szülőszoba felé ballagok. Ez van, nem érdekel, hogy jó-e, vagy sem, nem tudok rajta változtatni, valaki biztosan irigyelné tőlem, valaki meg büszke arra, hogy neki kicsi és valószínűleg könnyebben fog regenerálódni a bőre szülés után. Első babám, alacsony sem vagyok, duci sem, mégis nagy, a babám is nagyobb, de csak két héttel, mint az átlag.

Ne idegeskedj, ne hasonlítsd te sem a pocakodat a többiekéhez, csak gondolj arra, hogy ez a te babód és ő a legfontosabb!

2008. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És persze a többi kedves kismamának is, legyen pici vagy nagy pocakos! További boldog babavárást!
2008. szept. 30. 14:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is 23 hetes vagyok, kicsi a pocakom, sőt, van aki észre sem veszi, hogy terhes vagyok, de nem aggódom. Ha baja lenne a babának, a dokid úgy is zólna az UH-n. Szóval nyugi!
2008. szept. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!