Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek hogy belefogom...

Nagyon félek hogy belefogom halni a szülésbe, minden nap ezen jar az agyam hogyan tudnék nem erre gondolni?

Figyelt kérdés
2016. aug. 10. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Csatlakozom, pedig nekem nem az első. Minap úgy döntöttem, hogy én nem szülök oldják meg másképp. Szülési sztrájkba kezdek.
2016. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Istenem, de megszülnék helyettetek..... , én élveztem nagyon és vágyom rá.
2016. aug. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Nézz körbe az ismerőseid között, eddig mindenki túlélte. Ha egy anyuka belehal a szülésbe, abból nemzetközi hír lesz, mert annyira ritka, hogy egyáltalán előfordulna.


Nem tudom, hogy vannak-e kockázati tényezők, amiért egyáltalán ez felmerült benned (bennetek).

Magyarországon sokkal gyakoribb, hogy a legkisebb gond esetén is inkább császározni fog az orvos, csak nehogy bármi komplikáció fellépjen, mint az, hogy bármi bajod eshet szülés közben.


Ha előre látható, hogy lehetnek komplikációk, akkor pedig alapból császározni fognak.


Nekem volt természetes szülésen is, és császár is, és azt tudom mondani, hogy inkább három természetes úton. :)

Nem mondom, hogy nem fáj. De utána egy-két órával már kutya bajom se volt, sőt kifejezetten jól éreztem magam, jó volt a hangulatom, le se lehetett lőni.


A világon több milliárd ember él, őket mind anya szülte. Sokan úgy, hogy orvosi ellátás száz kilométeres körzetben sincs, nem hogy fájdalomcsillapítás. Ha ők kibírják, mi is kibírjuk.


18h km

2016. aug. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Elso szules lesz? Mi valtja ki a felelmed? Veszelyeztetett terhes vagy esetleg? Hany hetes vagy?
2016. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Meg nem vagyok,de hamarosan!Csak felek,mindennap megfordul a fejemben hogy mivan ha egyszer nem èlem túl :(
2016. aug. 10. 16:45
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Bakker még nem is vagy terhes??? Még ne is legyél ilyen lelkiállapottal
2016. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Ne félj ennyire betegesen a szüléstől. Oké nem lesz egy gyalog galopp de ma már nem olyan hogy otthon bába asszony mellett kell szülni... Ha bármi probléma adódik. Visznek azonnal a műtőbe és császároznak! Nem hadják az orvosok hogy veszélyeztettve legyen a kismama vagy a baba élete!!!! 18+4 hkm
2016. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat is hogy azert is belelehet halni ,mert a baba belekakil a magzatvizbe, meg szules utan em oliat kap...
2016. aug. 10. 17:02
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

3. Vagyok.

Nekem még okom is lett volna félni, mivel apám anyukája a szüléskor halt meg. Ő nem is volt nyugodt.

De nem lehet így idegeskedni, főleg ha még okod sincs rá.


Így is kaphatsz trombózist, pl. a fogamzásgátlótól. Az is előfordult már nem egyszer.

Ezzel az erővel reálisabb, ha azon idegeskedsz, hogy közlekedés közben baleset ér. Az tényleg naponta több emberrel megtörténik országszerte, és közlekedsz is.

Ha ilyen erős félelmek vannak benned, keress fel egy pszichológust, vagy olyat, akinek több gyereke is van, és beszélgess el vele a félelmeidről.


Másrészt sokan hisznek a bevonzásban. Vagyis csak erre koncentrálsz, hogy be fogod vonzani a bajt, és bekövetkezik.


Legrosszabb esetben mélyen a zsebedbe kell nyúlni, és megbeszéled a dokiddal, hogy már pedig te császárt akarsz, mert rettegsz a szüléstől. Hátha attól nem félsz ennyire. Amíg te fizeted a vacsorát, olyan zene szól, ami neked tetszik. ;)


Egyébként meg majd ráérsz aggódni a szülés miatt, ha elfolyt a magzatvíz. De akkor meg már nem lesz rá időd. :)

2016. aug. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%

Ne olvass semmit ezzel kapcsolatban. Azzal jársz a legjobban.

Nagyon ritka, hogy belehal valaki.

És az sem megoldás, ha császároznak, itt tavaly abba halt bele egy nő.

2016. aug. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!