Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit veszel használtan és mit...

Mit veszel használtan és mit újan az újszülött babádnak?

Figyelt kérdés

Azért hangsúlyozom az újszülöttet, mert azokra a bevásárlásokra vagyok kíváncsi, amit még kismamaként végzel. Ruhát például veszel használtan? Nagyobb korúnak (egyévestől felfele) simán vásárolnék másodkézből, de az újszülött bodykkal még nem barátkoztam meg, mint használt ruha. És a használt alatt nem azt értem, amit ismerőstől kapsz,mert az más tál tészta, - ott ismered az előző használót-, hanem amit te veszel például turkálóból.


Babakocsit, kiságyat vettél/vennél használtan? Nálam a babakocsira igen, a kiságyra inkább nem a válasz.


Kíváncsi vagyok ti miből vettetek újat és miből használtat a születendő babának?


2016. aug. 16. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

inkabb azt mondom mit nem vennék hasznaltan: cumi, bimbovedo, agymatrac...kb minden mas hasznalt....hogy miert? sterilizalni mindnet lehet a cumis uveg gumi reszet eldobom. ugyis cserelni kellene 2 havonta legalabb...az aljat es a tobbi eteteshez szukseges eszkozt, a babaruhakat szepen ki lehet mosni fertotleniteni. potom penzekert veszek mindent...kismamaruhakat is magamnak hasznaltan, jatekokat ujszeru allapotban es meg sorolhatnam. egyedul az agymatraccal voltam ugy hogy nem latom, nem e dohos ezert azt nem vennek hasznaltan..bimbo bvedot azert nem mert kicsi az eselye h pont az a meret jo, cumit meg azert mert nehez kimosni foleg ha lukas a szivoka...

es nem vagyok csoro nem azert vasarolok hasznaltan hanem mert sajnalom az ujra a penzt, amikor nagyon jo veteleket lehet kifogni. meg mert nem birom hogy teljesen kimeritjuk a fold energia es nyersanyag keszletet,es utana mindent a kukaba dobunk szinte uj allapotban

2016. aug. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Csecsemőmérleget és légzésfigyelőt vettem használtan. Nem adnék rá használt ruhát, csak olyat amit a barátoktól rokonoktól kaptam, mert tudom, hogy az kitől van, tudom, hogy tiszták stb. Sajna nem bízom a turkálós ruhákban. (Lehet lepontozni) Babakocsit kaptunk ismerősöktől, de én abból is újat vettem volna, ha nem kapunk. Kiságyból újat mindenképpen.
2016. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

En sokat vettem turiban ruhacskat.irto cukik vannak,es altalaban egyedi.ezen nem aggodtam,ment a mosogepbe aztan vasaltam is.mi baja lehet?

Kisagyat,babakocsit is vettem volna hasznaltan,de kaptunk es az meg most a 3.babat is boven kiszolgalja.(ujjan kaptuk,szuleimtol)

Kisagyat hasznaltan vettem,csak matracot vettem ujjat.jatekokat is szoktam hasznaltan venni.

Epp most vasarnap a piacon akadtam ra egy maszast segito hengerre(a plussos valtozat)es egy ilyen fotel szerusegre,ami felfujhato de van rajt egy pluss huzat,jatekok rajta,nagyon cukker.mint az ujj,egy darab folt nem volt rajt.1500ft ot fizettem a kettoert.nezegettem a neten es majdnem ugyan az a fotel szeru ize 16.000be kerul ujjan...hat hulye vagyok En?gondoltam es lecsaptam rajuk :D

Pesig vehetnenk ujjat,de minek?

A cumisuveg,cumi az amibol nem vennek hasznaltat.

2016. aug. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

úgy vagyok, ahogy az első, kb minden használt, igaz nagyja barátnőmtől illetve közeli rokonoktól. De vettem turiból is ruhát neki is, magamnak is. A babakocsi is használt, de ismerem, akitől van. Ami új, az az ágymatrac. Kiságy még az enyém volt.

Megengedhettük volna mindenből az újat, de feleslegesnek tartom.

2016. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. a legzes figyelo nalunk is uj abbol nem mertem hasznaltat
2016. aug. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Babakocsit használtan Neonato multifunk. 80ezer. Kombi kiságy 35ezer.


Babaruhát a szomszédtol is kapunk,de veszek jopár új bodyt,majd a 7.hónap után. Játékokat újat inkább,de amugy sem vagyok az a felhalmozós tipus. Értsd úgy hogy egy csecsemőnek szerintem nem kell 50 féle plüss, 20 tili-toli csörgő,zörgő bizbasz.


Nalunk a 3 gyerek kozul en vagyok az elso aki lebabázik és 96-ban húgom még a mi (amit bátyám es en hasznaltam) jarokánkat,babakocsinkat nyűtte ugyhogy nincs honnan mit örökölni kivéve a légzésfigyelőt...de az is 1996-os. Lehet vennünk kellene újat. Azt csak újonnan gondoltam.


Most befutott annyi pénz h a ""dragabb"" dolgokat megtudjuk venni, ugyhogy ez holnap meg is történik. Van hol tárolgassuk addig amig nem kell.


Ja es a szpmszed adott egy egyszer hasznalt utazós kiságyat. Sportaskaba rakhato, 10masodperc alatt felállitod és még új szaga van :D

2016. aug. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindenből újat vettünk (később is).
2016. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kiságy , matrac, babakocsi, pelenkázó feltét új. Légzesfigyelőt bérelni fogjuk. Pelenkázó komód használt.Ruhákat vettem újat is párat, de főleg turiban meg Fb csoportban vadászgattam, természetesen csak olyat, ami nem szakadt, foltos stb.
2016. aug. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi vegyesen vásároltunk. Van amit megkaptunk használtan tesómtól(kiságy, matrac), van amit újonnan vettünk meg mi(babakocsi, pelenkázó, sterilizáló stb), én kisbodyt meg rugit is vettem már használtam, de gyönyörűeket, nem a leharcolt darabokat. Amit meg tesómtól örököltem abban vannak újszerűek és kevésbé szépek is, azok itthonra tökéletesek :) De használtból csak olyat veszek ami tényleg megszólal.
2016. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Babakocsi, gyerekülés, hordozó, légzésfigyelő, bébiőr, játszószőnyeg, matrac, pelenkázó feltét, minden ápoláshoz és etetéshez szükséges eszköz (törölköző, tetra, cumi, cumisüveg, ágynemű, olló, stb) új.

Használt ruha van jócskán (kaptuk, nem turis), zenélő forgó, bundazsák, kiskád, kiságy, pelenkázó lesznek.

2016. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!