Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik ikerkocsi a praktikusab...

Melyik ikerkocsi a praktikusabb az egymás melletti vagy az egymás mögötti?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Az ikerkocsik általában egymás mellettiek, de pl. a peg peregonak van egymás mögötti is. A legtöbb egymás mögötti nem iker, hanem tesókocsi, nem dönthető mindkét ülés vízszintbe - ha ikreknek kell, ez nem lesz jó megoldás. Amúgy sokaktól hallom, hogy egy idő után az egymás mellettiben piszkálják egymást a gyerekek, ezért kénytelenek lecserélni. Nekem inkább csak az a bajom vele, hogy nagyon széles, boltokban, pénztáraknál, keskenyebb járdákon nem lehet elférni vele. Az egymás mögötti ebből a szempontból praktikusabb.

Nekem tesókocsi kellett, épp most vettünk a napokban, az egymás mögöttit választottuk. Szemeztem a Peg perego-val, mert szuper, de belepróbáltam a lányomat és kiderült, hogy már csak cipőkanállal fér bele. Sokaktól hallottam is mostanság, hogy jobb nem azt venni, mert 9-10 hónapos baba már nem fér benne el.

A Babyweltnek van egymás melletti ikerkocsija, az elég kényelmes, nagy, a babakocsiszervíz szerint azokat sose kell javítani, nagyon strapabíró darabok. Mi is Babyweltet vettünk, de egymás mögöttit. Olyan jó szélesek az ülések, hogy egy két és fél, hároméves gyereket is simán bele lehet ültetni.

2010. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mindkét verzióban kapható olyan, amin cserélhetőek a feltétek. Az egymás mellettivel az lehet a baj, hogy széles, nem lehet vele bemenni a boltba, a másiknál meg az első gyerekre nem valami jó a rálátás. Vagy rosszul gondolom, nekem az olyan mint egy csuklósbusz.
2010. ápr. 19. 19:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem szimpatikus az egymás mögötti pont azért amit írsz. Igaz hogy széles az egymás melletti, de inkább mi is olyat keresünk. (20 hetes leszek lassan az ikrekkel), plussz nekünk még valami olyat kell keresni, amihez testvérfellépő is csatlakoztatható, mert 20-21 hós lesz a lányom mikor születnek a kicsik. Remélem ez is kivitelezhető valamelyik típusra.
2010. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


Nekem most ez tetszik nagyon!

2010. ápr. 19. 22:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk egymás mögötti van, nagyon jó áron jutottunk hozzá - használt PegPerego - és főként az szólt mellette, hogy ne piszkálják egymást. Na, meg a közlekedés vele könnyebb, azáltal, hogy vékony ...ahogyan írtátok is.
2010. ápr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is egymás mögötti Peg Perego van, szuper!

Ugyebár a rendszerből következik, hogy a hordozót is rá lehet pattintani, egy mozdulat a fel-le rakás gyerekkel együtt is akár, a hordozó egy mozdulattal a kocsiba bepattintva, a kocsi egy mozdulattal összecsukva.

Vagy a normál ülést pattintom fel és mehetünk.


Az ülések bárhogy variálhatók, én általában egymással szembe rakom őket, így a "távolabbi" gyerekre is tökéletes a rálátás, szemben van velem. És egymással jókat játszanak közben :-)

De a nap állásától függően egy mozdulattal átfordíthatom őket a napnak háttal, akár séta közben a kanyarban, ha változik a nap állás hozzánk képest. A következő kanyarban meg akár vissza.

Bárhol beférek vele, bárhol megfordulok (helyben fordul).

Én erre szavazok, nagyon jól kitalált rendszer.

2010. ápr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most olvasom a válaszokat, nekem a 15 hónapos fiaim vígan elférnek a Peg Peregoban, sőt. Ahogy nézem, 2 éves korukig minimum bőven jó, ugyanolyan széles az ülés, mint a szimpla babakocsik ülése. Emiatt is jobb, mint az egymás melletti, amiben általában keskenyebbek az ülések.
2010. ápr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pontos típust tudnátok írni, hogy a neten megkereshessem a leírást róluk?
2010. ápr. 20. 09:03
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

nekem ez van, itt megnézheted.

Nem tudom, hogy mennyit szeretnél rá áldozni, ha a B-ban vennéd, HORROR, viszont, használtban nagoyn jót ki lehet fogni. Pl. az ikresek oldalon egyik anyuka hirdeti a sajátjukat, 130e ftért - hordozóval és talpakkal!

Ha egy babánk születne, akkor valszeg újat vásárolnék, mert hogy a következő gyerek is tudja használni, de arra azért már kisebb az esély, hogy a következő "körben" ismét ikreket várj. (De ez csak egy tipp volt)

2010. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!