Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "lelkiismeret furdalás szerű"é...

"lelkiismeret furdalás szerű"érzések 2 baba vállalásnál?

Figyelt kérdés
20 hós a kisfiam és jön a kistesó(elsőre sikerült,tervezett,várt)ez a kellemetlen érzés elmúlik ?Más is érez ilyesmit aki 2x kismami?Ja érzelmi megközelítés érdekel.
2010. ápr. 20. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, nekem mindkét fiam felé lelkiismeret furdalásom van :(

az egyik 23 hónapos, a másik 3 hónapos. még nem múlt el. Szerintem talán majd akkor fog, ha "összenőnek" és együtt fogok foglalkozni velük.

2010. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 21 hónapos a Lányom és 10 hetes kismami vagyok..Van lelkiismeret furdalásom a Lányommal szemben is, hogy kevesebbet tudunk majd játsszani, stb..a Picivel szemben pedig azért, mert nem tudok vele annyit "foglalkozni", mint anno a Lányommal (étrsd nem énekelek neki, néha el is felejtkezem, hogy terhes vagyok)....remélem, hogy majd ha érezni fogom a mocorgását jobban tudatosul a dolog és megváltozik ez az egész....


N.

2010. ápr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi már az is megnyugtató hogy nem egyedül én érzek igy!Jó egészséget nektek kismamik!
2010. ápr. 20. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez van. Most 16 hós a lányom, és 20 hetes terhes vagyok. Vágytam a tesóra, de még nem terveztük, hogy ilyen korán jön. Emiatt folyton lelkiismeret furdalásom van, mert olyan mintha nem akartam volna, pedig igen csak kicsit későbbre gondoltunk. Eleinte nem is éreztem magam terhesnek, nem is voltak igazán tüneteim. Mostanra viszont kezd fájni a hátam a hasam, nehezedik a poci is. így kevesebb ölelgetés és emelgetés jut a nagylányomra. Ez is bánt, meg, hogy annak idején a terhességem alatt sokat foglalkoztam a lányommal, most nem. Gondolom talán mert már természetesebb az érzés is. Ez a kettős érzés nem jó, mert egyfelől szeretem a babát, de mégis úgy érzem korán jött, és ez nem jó. Félek, hogy mi lesz ha megszületik, hogy fogom bírni. bár mostanában már mocorog így egyre nyilvánvalóbb, hogy ő ott van és bízom benne, amikor megszületik, minden kettős buta érzésem elmúlik majd.
2010. ápr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is most kezd lenne lelkiismeretfurdalásom. 17 hós a lányom, és a 20. hetet taposom ikrekkel. Terveztük a kistesót, de így hogy kettő lesz, hát eléggé beparázok néha, és félek hogy nem tudok eleget tenni mindhármuk igényeinek+a férjem ugye. (Én azt hiszem egy ideig leghátul maradok ilyen téren.) Szóval nem lesz egyszerű, és amíg bele nem rázódok biztosan nálam is megmarad ez az érzés.
2010. ápr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 2xkismamik köszönöm a válaszokat.Most olvastam valahol hogy a szeretet nem megfeleződik,hanem MEGDUPLÁZÓDIK!:):)
2010. ápr. 21. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!