Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ellenanyagot termel a vérem....

Ellenanyagot termel a vérem. Ez mit jelent? (14hetes kismama vagyok, a vércsoportom 0Rh pozitív) Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Pozitívos anyáknál gyakran előfordó jelenség. Első terhességnél nem szokott bajt okozni. Ha az embrió nem pozitívos, mint te, hanem rh negatív, akkor a test beindítja a védekező folyamatait és ki akarja toloncolni az "idegen" szervezetet. Innen nem tudom hogy van pontosan, ezt egy eü-s vagy egy hasonszörű kimami tudja. Azt hiszem már az elsőnél is kap a kismami anti-d -t, de szülés után mindenképp. Ez egy ellenanyag az "ellenanyagra".
2010. ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem a pozitivos kismamáknál hanem a negativosoknál van igy.Én Rh negativ vagyok párom meg Rh pozitiv.Ezért tudom.A többi stimmel amit irt az elsö.Kérdez rá a nödokinál mitöl lehet.
2010. ápr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen problémákat okozhat az Rh-összeférhetetlenség?


VÁLASZ:

Az emberek vére nem egyforma - mindenki valamilyen vércsoportba tartozik. Egyrészt valamilyen fő (A, B, AB, O) vércsoportba, másrészt a vér Rh-faktora szerint lehet pozitív, vagy negatív. Az ember vércsoportját a szüleitől kapott gének határozzák meg. Tulajdonképpen mindegy, milyen a vércsoportunk, de van két élethelyzet, amikor sorsdöntő lehet: a vérátömlesztés és a terhesség. Csak az Rh-negatív kismamáknak van aggodalomra okuk - ha az apa Rh-poitív (ez a gyakoribb), nagy az esélye, hogy a magzat is Rh-pozitív lesz.

Ha egy Rh-negatív nő Rh-pozitív babával terhes, az első terhességnél még semmi nem történik. De a második babánál már gondok lehetnek, a harmadiknál még több.



A magyarázat:

A szülésnél a magzat véréből egy kevés átjut az anya vérkeringésébe - ez az 1-2 ml ugyanolyan hatással van az anya szervezetére, mint egy Rh-faktor szempontjából hibás vérátömlesztés. Ekkor az anya szervezetében ellenanyagok termelődnek a bejutott magzati vörösvértestek ellen. A szülés időtartama alatt nem termelődik olyan mennyiség, ami az első csecsemőt károsítani képes. Az anya immunrendszere azonban "megtanulja a feladatot". A következő Rh-pozitív magzat jelenlétére már gyorsabban és hevesebben reagál, az ellenanyagképzés a terhesség alatt felgyorsul. Az anyai ellenanyagok megtámadják a magzati vörösvértesteket, azok így szétesnek, elpusztulnak. Az anya ellenanyag-termelő képessége terhességről-terhességre fokozódik, és az újszülöttek egyre betegebbek lesznek.

Elözö voltam.:)

2010. ápr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igaz bocs! Akkor fordítva. Viszont olyan is lehet hogy az anya pozis, a baba negatívos és akkor is kell ezek szerint az anti d, mert van ellenanyag a vérében (?)
2010. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Pontos választ azt hiszem sosem fogsz erre kapni mint ahogy én se kaptam sosem!Én is pozitív vagyok és pozitív volt az ellenanyag termelésem, minden hónapban ellenőrzik, nekem a 34. héten negatív lett, megszűnt!Én sokat olvasgattam és tettem fel kérdést is itt [link]

itt találsz ilyen kérdést, remélem tudtam segíteni!Csak nyugi, nem lesz ebből baj az tuti!

2010. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tanultuk pedig bioszból,e már én sem tudom mi az oka de arra emlékszem,hogy az első terhességnél nem gáz,viszont a másodiknál már adják az ellenanyagot mert baj lehet.
2010. ápr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2010. ápr. 20. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!