Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A láz mennyire veszélyes az...

A láz mennyire veszélyes az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
Kb. 6 hetes terhes vagyok, éjjel lázam volt mandulagyulladás miatt. Nem vagyok a legjobban most sem, a nyakamon a nyirokcsomók megduzzadtak, nyelni se igazán tudok, fáj mindenem a láztól. Mennyire veszélyes ez az egész a babára nézve?
2010. ápr. 21. 06:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a legrosszabbkor vagy beteg. :-( A láz ebben az időszakban a legveszélyesebb, hiszen most alakulnak ki a baba fő szervei, agya, aminek a magas hő sokat árthat. Azért ne pánikolj, nem törvényszerű, hogy baj legyen, de most mindenképp beszélned kéne orvossal, mit vehetsz be láz ellen - pont ebben az időben alig van gyógyszer, amit szabad, saját szakálladra ne kísérletezz!

Szívből kívánom, hogy minden rendben legyen, ha nem tudsz most valamiért orvoshoz eljutni, akkor figyeld nagyon a lázadat és hűtőfürdővel, borogatással próbálkozz!

Minden jót!

2010. ápr. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amint 37, 5 fok fölé megy, azonnal gyógyszer!!!Nekem a Rubophent ajánlotta a háziorvosom az első trimeszterben, de szerencsére nem lázasodtam be, ezért nem kellett.Kérdezd meg az orvost, de a Rubophent nyugodtan szedheted.Az a lényeg, hogy egy percig ne hagyd magad lázas állapotban, mert tényleg veszélyes.De ha csillapítod, semmi baj nem lesz.
2010. ápr. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megyek orvoshoz még ma délelőtt...

Minden jót!

2010. ápr. 21. 07:31
 4/8 anonim ***** válasza:
A láz 2-3 alkalommal (37,5 feletti hőről beszélünk) semmilyen gondot nem okoz a magzatnál. Ha folyamatosan 1 hétig ilyen lázas állapot áll fent (de ki az a buta, aki hagyja?) akkor lehet gond. Mindenképpen doki, meg házipraktikák: méz a gyulladásra, tantum verde (szedhetik kismamik is, nem olyan erős mint a mebucain , de jót tesz, fertőtlenít) és sok folyadék.
2010. ápr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lázas állapot igenis veszélyes, főképp az első harmadban, és nem is maga a lázas állapot hanem a kialakult vírusos, vagy bakteriális fertőzés.


Menj orvoshoz!!

2010. ápr. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jól van, elnézést, nehogy földbe döngölj már! Csak úgy ráijesztetek itt szegény kérdezőre. Pedig a láz nem ok, hanem jel. Azt jelzi, hogy valami nem oké a szervezetben. Nem kell pánikoltatni hogy életveszélyes a láz, mert nem az. 40-41 fokos veszélyes igen, de gondolom nem ilyen magasságokról beszélünk.
2010. ápr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ráijesztettünk, mert valóban nagy a veszély. Barátnőm így vesztette el a kisbabáját. Nem is volt olyan nagyon beteg, volt egy kis láza, de nem 40 fok, plusz mandulagyulladás. 6 hetes terhes volt. Nem is volt semmi előjele a dolognak, hanem a 12 heti uh-n kiderült, hogy nem fejlődött tovább a pici, 6 hetesen elhalt, ki kellett kaparni. :-( A dokik szerint egyértelműen a hathetes kori betegség okozta.

Hála Istennek nem törvényszerű, hogy baj legyen, remélem, a kérdezőnél is minden rendben lesz, de bizony szaladjon orvoshoz, mert ez itt és most nem játék!

2010. ápr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
nagyon sajnálom a barátnődet, de a korai vetélések 90%ban nem tudják megnevezni a pontos okot. Valamire ráfogták. A mandulagyuszi nem játék, ezért is írtam én is h menjen dokihoz, de miért kell emlegetni neki a vetélést, meg hogy 6 hetes, meg láz ,meg kutyafüle ?
2010. ápr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!