Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nescafé terhesség alatt?

Nescafé terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Második trimeszterben vagyok, és alacsony a vérnyomásom. Az első 12 hétben kávéra gondolni sem tudtam, még az illatától is hányingerem volt, a főzött kávé azóta sem megy. Ami viszont nagyon jólesik az a Nescafé. Sajnos nem a 3 in 1 verzió, hanem a sima Nescafé. Reggel egy kis csészével készítek el, benne sok víz és egy kis tej.


Ez mennyire árthat a babának? Próbáltam a 3 in 1 verzióból többet is (régen azok voltak a kedvenceim) de most nem csúsznak. Ezt viszont szabályszerűen kívánom, mint más az ételt :) A reggeli 1 csészénél többet sosem iszom, annak ellenére sem, hogy van amikor estére lemegy a vérnyomásom, megfájdul a tarkóm.


2016. aug. 29. 07:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én napi 2-t iszok, bőven belefér, ez kb 160 mg koffein, 300 mg a max terhesen ;)
2016. aug. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem védőnő es doki se tiltott el a főzött kavetol. 25hkm vagyok de én megiszom a napi 3-4 nem túl erős főzött kávémat. Se nekem se a picinek semmi baja. Nekem is extra alacsony a vérnyomásom, sokszor már a 90\60t se érem el. A kolléganőm viszont 20hetesen is max a bolti vagy gépi cappucinot tudja meginni, bar neki meg sokszor magas a vérnyomása, uh neki nem is ajánlott a kávé.

Üdv

2016. aug. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnyugodtam. Hol tudom megnézni, hogy mennyi koffeint tartalmaz? Ma épp egy olyan csomagolású-t iszom mint a 3 az 1, csak ez sima nescafe. A csomagolással együtt 1.8 gr a súlya. Ebből mennyi a koffein? Mert ha 100%-ban átszámoljuk akkor 1800 mg jön ki... A 3 in 1 típusú kávékon fel van tüntetve, hogy pl. 17 gr és a koffeintartalom ebből 15%. Ezen nincs ilyesmi...
2016. aug. 29. 07:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem a védőnők mindig megdícsértek mert eddig 2 terhesség alatt folyamatosan 120/80körüli vérnyomásaim voltak.Kávéztam ha jól esett,akár főzöttet is,meg néha 1-2pohár kóla.Gyerekeknek semmi baja.

Remélem most a 3.al sem lesz vérnyomi gondom

2016. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Napi 1-2 kávé simán mehet. :)

22 hkm

2016. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!