Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első babát mikortól lehet...

Az első babát mikortól lehet érezni, hogy mocorog?

Figyelt kérdés
Legelső babumat várom. Ez a 17-ik hét. Ilyenkor már lehet őt érezni? Mert sokhelyen azt írják, hogy van, hogy nem ismerjük fel, hogy az a baba mozgása. Mit is kellene pontosan éreznem és milyen sűrűn? Annyit tudok, hogy másokdik, harmadik babánál hamarabb lehet látni is és érezni is. Előre köszönöm a válaszokat.

2016. aug. 29. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 14. héten már éreztem, de csak nagyon gyengén. Olyan volt, mintha valami picike dolog cirógatna belülről. Ez eltartott egészen a 18. hétig. Ritkán éreztem és nagyon gyengéden, de egyre erősödött. A 18. hét óta egyértelmű, hogy ő mocorog. Holnap töltöm a 22. hetet. Most már látszik is, ha megmozdul. Akkor kidudorodik egy ponton a hasam. :) Ne izgulj, 1-2 hét múlva egyértelmű lesz a mozgása. :)

2016. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a 19. hét körül éreztem először a kisbabát, olyan volt, mintha pulzálna, dobogna. Sokan pillangószárny verdeséseként írják le az első mozgásos élményüket, nekem nem ilyen volt. A méhlepényem hátsófali, állítólag ez esetben kicsit előbb érezni, mintha mellsőfali lenne. 38+5 hkm
2016. aug. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16 hetesen éreztem először, 17 hetesen már láttuk is a "kidudorodásokat" Hátsó falon tapadt a méhlepényen.
2016. aug. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Változó.. Én 16-17. Héten éreztem ilyen kis izomrángásokat... Most ha fekszem akkor néha érzek kis fura bugyorgást.. Meg van mikor úgy érzem hogy feszíti ki magát és azon a ponton ahol érzem ezt a feszítést ott kemény a hasam... 21+3 hetes vagyok ;) És ezt a feszítést 19. Hét körül kezdtem el érezni.
2016. aug. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt el felejtettem hogy nekem mellsőfali a lepény és mondták hogy ez miatt is nem úgy érzem még. 21+3 hkm
2016. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a 15.héten éreztem meg először. Olyan volt mint valami remegés, érdekes volt, előtte sose éreztem ilyet, de tudtam h ez már ő lesz! :) Akkor még nem minden nap éreztem, ált minden másnap csak, aztán fokozatosan erősödött, ma már igazi bulik vannak odabenn, és minden nap :)

33 hetes kismama

2016. aug. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Na nalam egy hatalmas rúgással 18+6 naposan jelentkezett be. De előtte mindössze három alkalommal ereztem ilyen szetpukkano buborékot. Semmi nem volt előtte. Azota ugy ficankol, h néha abba se akarja hagyni.

Üdv

25hkm

2016. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt, mint amikor az ideg rángatja a szemhéjad....az az érzés jobb oldalt a hasamban. Kis rángás sorozat volt. 16.héten
2016. aug. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!