Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett valaki antibiotikumot...

Szedett valaki antibiotikumot és lázcsillapítót is terhessége alatt, de annak ellenére egészséges kisbabája született?

Figyelt kérdés

Mandulagyulladásom van, 10 hetes kismama vagyok.

Magas lázam van, amire Ben-U-Ron lázcsillapítót szedek ( mivel az paracetamol tartalmú )

Mivel augmentin érzékeny vagyok, Dalacint írt fel a gyulladásra az orvos.

Elmondása szerint egyik sem okoz fejlődési rendellenességet, inkább a magas láz jelent gondot.

Érdekelne járt-e valaki hasonló cipőben, volt-e gond szülés után a babával?


2016. szept. 3. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A 8. héttől a 12.ig szedtem antibiotikumot, semmi baja nem lett a babának
2016. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem minden gyógyszer okoz gondot terhesség alatt, amit neked felírtak az semmit sem fog ártani a gyermekednek. Azzal ártanál ha nem szednéd be, pl. lázas állapot nem jó terhesség alatt.
2016. szept. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
semmi baja nem lesz a babának,ezek a gyógyszerek nem okoznak bajt,és nagyon sokan kényszerülnek is rá,hogy antibiotikumot szednek.Nyugodj meg.
2016. szept. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ben - u- ront lehet szedni, meg mindent, ami paracetamol tartalmú. Antibiótikumokból is tudtommal jó pár félét lehet. Egyébként különféle orvosok (háziorvos, nőgyógyász) mondták nekem, hogy sok gyógyszerre csak ráírják (mert nem vállalják a kockázatot) hogy terhesség alatt nem szedhető, de valójában kevés ami magzatkárosító hatású lenne, vagy vetélést okozna. Nyilván önkényesen ne vegyél be semmit, de az orvos tud mérlegelni kockázatot, előnyöket, ha azt mondja szedheted, akkor szedd!
2016. szept. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
A Dalacin nem okoz nálad hasmenést?? Férjem két hónap után gyógyult fel ez miatt!
2016. szept. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

régebben volt hasonló kérdés, csak ott szívhibával szüetett a gyermek, ahogy utánaolvastam, főleg első trimeszterben szedett antibiotikum vagy egyéb gyógyszer okozhat ilyet


de valahol van fent egy táblázat hogy hanyadik héten milyen alapanyagú gyógyszert lehet bevenni. pl egy sima náthára, vagy fejfájásra sem mindegy mit szed az ember az első középső trimeszterben. én még orvosi felírás után is utánanéznék..

2016. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is szedtem 10 hetesen antibiotikumot és lázcsillapítót torokgyulladás miatt. Aztán 25 hetesen hüvelygyulladás miatt megint antibiotikum. És mivel a szülés magzatvíz elfolyással indult, ezért kaptam vénásan antibiotikumot. A fiunk egészségesen született, 3 éves és nincs baja.
2016. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot szedtem a 32.héttől kisebb megszakításokkal kb a terhesség végéig, egészséges hála Istennek :)
2016. szept. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az orvos is nyugtatott, hogy pont azért írja fel ezeket, mert nem okoznak gondot. De jobbnak láttam itt is megkérdezni, olyanoktól akiknek már időközben megszületett a babája.

Mindeninek zöld jelet küldtem! 😊


5.nek:

Nálunk is a férjem szedte korábban. Ő nagyon rosszul volt tőle, levert volt, szédült, alig bírt bármit csinálni.

Nekem eddig nem volt bajom. Bár ma már hánytam egyszer. Az szerintem a gyógyszer, mert a terhességtől eddig nem volt bajom...

2016. szept. 5. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!