Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36. héten mondhatjuk hogy...

36. héten mondhatjuk hogy teljesen egészséges születésre kész a baba?

Figyelt kérdés
2016. aug. 17. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Betöltött 37. héttől.

2016. aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem. Azt a betöltött 37. héttől mondhatjuk, addig az a legjobb, ha bent marad. De 34. héttől nagyjából megegyeznek a babák esélyei az egészséges születésre az időre született (37+) babákéval. (Terhesség alatt sokat olvastam erről külföldi oldalakon is, volt vetélésem 23. hét végén, gyakorlatilag végig a napokat számoltam vissza, annyira féltem a koraszüléstől.) Szóval semmi baja nem lesz, ha megszületik, de jobb ha még pár hetet bent tölt, erősödik, hízik kicsit.
2016. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igen, mondhatjuk! A fiam 34 hétre született, közel a 3 kiloSan! :) Teljesen egészségesen, 10/10-es apgarral.
2016. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyénenként is változik. Én a múlt héten voltam 36 hetes és az uh-n azt mondta a doktornő, hogy ez a kisbaba, ha aznap megszületne se lenne koraszülött. Persze az a jó, ha minél tovább bent marad és a 39-40. hétnél nem jön előbb, de már előtte is teljesen életképesek a babák, de hogy pontosan mikortól, az változhat. A hivatalos "határ" valóban 37 hét, de nem kőbevésetten. 37 hkm
2016. aug. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!