Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megfelelő a mérete a picurkána...

Cuni2016 kérdése:

Megfelelő a mérete a picurkának ilyenkor? Mindenhol mást olvastam a méretekről (tudom ember függő, de akkor is), nagyon megijedtem, ugye egészséges ezek a méretek? Ha a placenta elfedi a méhszájat, akkor jól tudom, hogy császározni fognak?

Figyelt kérdés

12 hetes voltam, amikor ezek az adatok lettek a picinkről:

Státusz: Rendesnél nagyobb uterus.vag.UH: uterusban egy jó életjelenséget mutató embryo. CRL:48.7mm. Szikhólyag 6 mm. BPD:18,5mm. Fej, törzs, négy végtag jól elkülönül. Placenta kezdemény a hátsó falon, alsó pólusa a belső méhszájat elfedi. Gr.s.: 12 ( Az orvos nem mondott semmi rosszat, de engem ez nem nyugtat meg.)


2016. szept. 4. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:

A méretekhez beírod a keresőbe, hogy magzati uh méretek és kiad egy vagonnal.

Könnyebb ez, mint minden uh után itt kérdezni.


A méhszájt pedig csak részben fedi és simán elmozdulhat jó irányba a terhesség előrehaladtával.

2016. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szetintem a méretek jók.

Az enyém nagyobb egy héttel, így voltak a méretei : crl 70 mm, bpd 24 mm.

Ez betöltött 13 hétnek felel meg, hamarabb fogant egy héttel. Ne aggódj!

A lényeg, hogy jó életjelenségeket mutat.

A placenta arrébb fog menni, ahogy nő a méhed.

2016. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még nem voltál betöltött 12 hetes ugye? Mert kicsit kisebbek a méretei, de egyébként jó. Az, hgy most kicsit fedi a méhszájat még nem jelent semmit, mert ahogy nő a méh, úgy változik a helyzete, szóval a szüléséig még "elmehet" onnan.
2016. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt is mondta a doki, hogy 11. hét 5. nap ( de ezt honnan tudná pontosan amúgy?) de azért ír rá többet, hogy minél előbb időpontot kapjak genetikára, tarkóredőre. ( Az előző orvosom kicsit sz*rt a fejemre, és nem tudtam, hogy mi még a menete pontosan, se laborra nem küldött, se semmi. A másik Doktor nő mondta el, hogy már rég labor beutalót kellett volna kapnom. Mázli, hogy elköltöztünk, és ilyen jó fej Doktor nőt kaptunk.)Tehát ezek szerint ott még 2 nap kellett hozzá, hogy 12. hét legyen. Nem tudom mit fogok csinálni az előző orvossal, hogy ha még nála kiderülhetett volna valami, ami rossz. Csak emiatt mivel nem tudtam a menetét ne ítéljetek el, én megbíztam az orvosba. Elnézést, ha valakit a tudatlanságommal felháborítottam.
2016. szept. 4. 16:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én babám is folyamatosan nagyobb 1 héttel a 12ik heti uh óta. 9 hetesen meg még kisebb volt a korához képest. És igen, ha fedi a méhszájat akkor császár, de nem a 12ik heti uh miatt. Akkor nekem is fedte, sőt nekem teljesen fedte, de már jó helyen van, hátsó fali méhlepényem van. 25 hetesen 26 hetes megint a babám mérete, de én már ezért nem aggódom :) Mozog és ficereg egész nap. Mindketten jól vagyunk :)


Ahogy nézem nálatok is minden rendben van, nyugodj meg. Boldog babavárást.


Üdv,

26 hkm

2016. szept. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ezek ám mind csak becsült értékek! amíg az orvos, védőnő nem mondja, hogy van bármi rendellenes addig nem kell vele foglalkozni!
2016. szept. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!! A genetikain minden rendben volt és azt mondták, hogy tökéletes :) Még egyszer köszönöm nektek
2016. szept. 6. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!