Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetesen mennyi plusz kilo...

20 hetesen mennyi plusz kilo elfogadott meg?

Figyelt kérdés
Lassan 20 hetes terhes vagyok. A kezdősúlyom 55 kg, 170 centi magas vagyok, pont az atlag. Viszont most mar 6 kilo plusz lett rajtam. 61 kg vagyok s fogalmam sincs, hogy hogyan. Pedig nem nassolok. Ez idaig nagyon soknak szamit? Elfogadhato meg? Ki mennyivel kezde es mennyit hizott, illetve maradt rajta szules utan? Orvost jövőheten kerdezek meg rola, addig is tajekozodni szersttem volna.
2016. szept. 5. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
160 cm vagyok. 46 kg-val estem teherbe, 20 hetesen már majdnem 60 kg voltam. 70 kg-val mentem szülni, ebben volt rengeteg viz is, mert én már nagyjából a felétől vizesedtem. Sokat mozogtam végig, dolgoztam 39. hétig, sétáltam minden nap kb 6-7 km-t és mellette kismamatornáztam is, az étkezésre is odafigyeltem, sajnos így is terhességi cukros voltam, akkor aztán végképp grammra pontosan mértem, hogy mit eszek. Szülés után pár nappal már 60 kg sem voltam, három hónap múlva pedig alig voltam több mint 50 kg. A dokim nem piszkált a súlyommal, egyedül a cukor miatti diétára mondta, hogy figyeljek, de ez meg magától értetődő volt nekem.
2016. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanilyen paraméterekkel kezdtem az 1. terhességem és annyit tudok, hogy kb. 24. hét után indult be nagyon a súlygyarapodás és a végére lett 12-13 kg plusz, amiből sajnos maradt rajtam is. (majd a szoptatás alatt is jött fel. Mikor újra dolgozni kezdtem, akkor tudtam leadni a több, mint 1 kilós többletet)

Így nézve szerintem picit, sok. De nem tudsz mit csinálni, semmiképp se fognálak fogyókúrára, stb. Majd leadod te is, mikor eljön az ideje. Ez ilyen korszak sokunknak. Azért könnyű tornát próbálhatsz, meg tudatos étrendet, de drasztikus dolgokba ne kezdj

2016. szept. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
* bocsi 10 kilós többlet akart lenni (kb. 13-14 kg volt rajtam)
2016. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azok közé tartozom, akiknek az elején jött fel az összes súly nagy része - 24 hetesen kb 8 kilót híztam, és nagyon megijedtem, hogy mi lesz a végére. Pedig nem ettem sokat, és nagyon figyeltem végig. Aztán szépen megállt, és a legvégén 11 kiló plusz lett. Pedig ugyanúgy csináltam mindent, mint előtte, de valahogy nekem így oszlott el.


Mire hazajöttem a kórházból, ebből 6 kiló el is tűnt, aztán még 3 az első 3 hónap alatt. A maradék 1-2 pedig a szoptatás után jött le. Sokkal könnyebb volt, mint hittem.


Szóval szerintem nem feltétlenül sok a 6 kiló, mindenkinek máshogy oszlik el a dolog a 40 hét alatt.

2016. szept. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok: tényleg mindenkinek máshogy oszlik el :) Én arra emlékszem, hogy a súly nagy része úgy jött fel, hogy egy időszakban (ami a közepe-vége felé volt ahogy írtam) hetente egy kiló plusz volt mindig. Tehát kb. 6-7-8. hónapban. Előtte-utána nagyjából semmi. Ez se átlagos eloszlás. De az se, hogy szinte csak az elején
2016. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
22 hetes vagyok eddig 0 kg hízásnál tartok. De mondjuk én súlyfelesleggel kezdtem a terhességet. Oda figyelek hogy mit és mennyit eszek.. Nem szeretnék sokat hízni.. De szerintem a végére feljön az a bűvös 10 kiló plusz.
2016. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

56 kg-val kezdtem, most 58 kg vagyok.


20 hkm

2016. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!