Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki volt már hasonlóan rossz...

Syrenee kérdése:

Aki volt már hasonlóan rossz helyzetbe légyszi válaszoljon. Eléggé félek. Amnion réteg, echodens mik ezek?

Figyelt kérdés
Nem rég voltam a 18 hetes UH-n, ahol ezt mondták: a magzaton szabálytalan amnion réteg van, a jobb szívkamrán echodens reflexciót lát, és echodens beleket. Elrendeltet egy CMV és egy Toxoplazma gondii vérvételt. 15 nap múlva megyek pestre de addig minden nap egy rettegés. Volt ilyen valakinek poz., neg. vélemény? Voltam pár orvosnál védőnőnel akik nyugtattak hogy az UH nem mutat helyesen valamit mert az echodens valami ilyesmit jelent.?
2016. szept. 6. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre sajnos nem tudom a választ, csak egy tanács a későbbiekre:

Ha bármikor olyat mond a doki, amit nem értesz, nyugodtan kérdezz rá, hogy ez mit jelent! Kötelesek teljes körűen tájékoztatni. És sajnos jópár doki hajlamos megfeledkezni arról, hogy nem mindenki érti ezeket a szakkifejezéseket!

2016. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezem, de nem igazán volt teljeskörű, csak nyugtatott. Köszi a választ.
2016. szept. 6. 16:25
 3/8 A kérdező kommentje:
Kérdeztem*
2016. szept. 6. 16:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Én utána olvastam. A amnion a magzatburok réteggel kapcsolatos mindjárt belinkelem neked. A másik a mit irsz az echodens az több dolog miatt is lehet. Vagy épp ürités előtt állt a babád vagy esetleg ha semmilyen eredményed nem jó utalhat down korra. Ami miatt azért nem kell megijedned mert általában szeretik ijesztgetni a kismamákat. Akik ugye nem értenek semmit. Mindeképpen orvossal konzultálj. Kérj esetleg genetikai vizsgálatot. Ha minden eredményed jó nincs ok a félelemre.
2016. szept. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2016. szept. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia.nyugodj meg.engem is bepanikoltattak echodens belek, nagy pocak tobb magzatviz.aztan a dokim felulvizsgaltatta minden eddigi eredmenyt es kiderult semmi baja.max a belgazos lesz de az ezek nelkul is lehet.
2016. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megyek genetikára hetek múlva de addig kikészülök :/
2016. szept. 7. 21:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Menj el egy magán ultrahangra. Igah fizetni kell de felvilágositanak ha nem is teljesen akkor ha baj van megmondják hogy hová menj.

Legalábbis itt nálunk igy csinálják.

2016. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!