Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21. héten még nem érzem a...

21. héten még nem érzem a baba mozgását, ez normális? Ti mikor kezdtétek érezni a rúgásokat?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy félidőtől már kell érezni a magzat mozgásait, és 16-20. hét között még az első terhes anyukák is megérzik már az első rúgásokat.


Én most 21+4 hetes vagyok, és semmi.

Normális ez?


Első baba, 26 éves vagyok, és normál testsúllyal kezdtem a terhességet.


2016. szept. 9. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a 19. héten kezdtem el érezni. Onnantól kezdve minden nap többször és egyre jobban.
2016. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kis bugyborékolásszerű érzés sincs? Az unokatesóm nagyon vékony volt és ő is csak 22 héten érezte.
2016. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
En valojaban a 13 heten ereztem mar, csak betudtam belmozgasnak, a 20 het vegen figyeltem fel ra, amikor lepihentem, hogy ez talan a baba lehetett, o is volt. Igazabol mozog o csak mi nem erezzuk ugy es ha nem tudjuk mit figyeljunk, eszre sem vesszuk. Nem gond meg egyaltalan ha nem erezted, fogod majd, minden heten erosodik. Esetleg annyit tudok javasolni, hogy ulj le, kenyelmesen, legy nyugodt, ehetsz egy kis csokit (allitolag attol elenkebbek lesznek) es probald meg elengedni magad, ha pici simogatashoz hasonlot erzel vagy belmozgas szerut par pillanatra, akkor az o! :)
2016. szept. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16. heten kezdtem erezni a mozgast mindket terhessegemnel. 27 eves voltam az elsonel. Mikor voltal uh-on utoljara?
2016. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2 napja voltam ultrahangon (2. trimeszteri genetikai UH), azon nem nagyon mozgolódott, az egyik keze az arca előtt volt (szopta az ujját), a másik kezét a 20 perces UH alatt 3x tette át máshova és kb ennyi.


A 12. heti genetikain viszont megállás nélkül mozgott, alig tudta lemérni a doki.

2016. szept. 9. 15:17
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak annyit tudok mondani, hogy kolléganőm rohant orvoshoz, hogy terhes, érzi mozogni a babát. Van két gyereke, tudja milyen. Aztán nem is terhes, csak bélmozgás volt.

Sok kismama is ezt érzi, aki a 12-14. héten érzi a "babát", a csontosodás se kezdődött meg.


Nyugodj meg, lehet ez fordítva is: mocorog, csak te nem tudod még, hogy ez ő volt. :)


És teljesen normális, ha nem érzed még, nem maradtál le semmiről.


Nem akkor érzed, ha betöltöd az X hetet, hanem akkor, ha nagyobb, és jobban "kitölti a méhed", vagy hogy fogalmazzak. Ezt befolyásolja az is, hogy merre nő a pocakod.

2016. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

24hèt utan ereztem majdnem 25hetesen amire azt mondtam, na (!) Ez Ő volt!

23evesen 48kg 150cm

2016. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 16 héten éreztem legelsőnek. Hidd el nemsokára érezni fogod!! A lepény hol helyezkedik az is befolyásolja? Akinek mellső fali az később érzi úgy halottam
2016. szept. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Próbáld meg hogy lefekszel egy picit és megeszel egy kis csokit :) Ez általában beválik
2016. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

12. hét végén egyszer megéreztem lefekvésnél utána 2 hétig semmi. 14. héttől folyamatosan érzem (de ezek még nem rúgások persze de éreztem a mozgását).

Erősebben a mozgásait és rúgásait pedig a 19. héttől minden nap érzem. Első babám nekem is.


Hamarosan érezned kell neked is szerintem.

2016. szept. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!