Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek nagyon magas a...

Volt valakinek nagyon magas a pulzusszáma a terhesség végén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mikor kisfiammal voltam várandós, kb. a 32. héttől többször éreztem napközben, hogy hirtelen kimerülök és felpörög a szívem. Nem tudtam mihez kötni, mert mindig változó körülmények között jött rám. Ezek után volt egy olyan éjszakám, amikor egész éjjel nem tudtam aludni, mert ha lefeküdtem, akkor annyira felpörgött a szívem, hogy olyan érzésem volt, mint aki folyamatos infarktusokat kap. Reggelre nagyon kimerültem és elmentünk ügyeletre. Akkor csináltam vérnyomás mérést és NST-t A vérnyomásom rendben volt, de a pulzusszámom akkor 93 volt.Elküldtek a kardiológiára, és csináltak egy Holter vizsgálatot,a mi azt mutatta ki, hogy időközönként felpörög a szívem és megugrik a pulzusszámom. A legmagasabb 163 volt. Nem tudta megmondani az orvos, hogy mitől lehet.

Más problémáim is voltak terhesség alatt, de mondjuk hogy azok a terhesség "velejárói" :)

Bár a magasabb pulzusszám is lehet, csak azért nem 163..

Érdekelne, hogy valakinek volt-e hasonló problémája terhesség alatt a szívével.

Terveznénk lassan a kistestvért de ez az egy ami miatt egy picit aggódom. Kisfiam így is az éppen hogy betöltött 36. héten született sürgősségi császárral.Persze nem hiszem hogy emiatt jött hamarabb.



2016. szept. 9. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem kb a 20. héttől. Magas volt a vérnyomásom, és a pulzusom is 100 felett volt általában. Voltam szívultrahangon, semmit nem találtak. 38.heti nst-ről már nem engedtek haza. Bent a kórházban is voltak problémák. Igazából nem is értem minek kellett eddig várni.. 40+2-re indították. Közben is kaptam a vérnyomás csökkentőt, akkor már a magzatvíz is mekóniumos volt..

Ennek ellenére mi is tervezünk kistesót. :)

2016. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vizsgáltak toxémiára?
2016. szept. 9. 22:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elejetol kezdve, 140 volt teljesen a végéig. Nem volt semmi gond.
2016. szept. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, de nekem írt fel a szakorvos Betalocot, hogy tartósan normális maradjon a pulzusom. Most azt szedem és teljesen jó, nem ugrál. Szülés után majd abbahagyom.
2016. szept. 10. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Te jó ég! 140?? Ne haragudj, nehogy egy percig is azt hidd, hogy hülyének nézlek vagy ilyesmi :) de tuti a pulzusszámod volt 140? Nem a vérnyomásod?
2016. szept. 10. 14:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Toxémia gyanúval indítottak 40+2-n.

Nagyon vizes is voltam. Volt, hogy 1 hónap alatt 7kg-t, a végén pedig már napi szinten ment fel kilókat a súlyom.

Elhatároztam az elején, hogy milyen szép kismama leszek.. Hát nem igazán jött össze. :D

2016. szept. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kerdezo, igen, biztos, nover vagyok :)

140 - es pulzus normal allapotban. De volt 168 is , tobbszor latott kardiologus, szivultrahang haromszor a terhesseg alatt, nem adtak ra semmit, semmi gond nem lett !

2016. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Az nem semmi...naponként kilók :( A lényeg, hogy minden rendben lett a végére és nem lett baj.


Kedves Utolsó! Oké...ne haragudj :) Csak rendesen sokkolt :) Az nagyon magas, mármint úgy értve, hogy folyamatosan. Mert ugye írtam, hogy nekem is volt 163, meg hogy többször felugrált, akár naponta is kb ennyire, de nekem csak a terhesség vége felé, nem végig volt így. Hát ha nem kezdtek vele semmit, akkor ezek szerint nem olyan nagy probléma. Férjemet inkább csak ez tartja vissza a második babótól, de majd megnyugtatom, hogy sokan vannak így.

2016. szept. 10. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!