Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek terhesség alatt magas...

Akinek terhesség alatt magas vérnyomása volt, azoktól kérdem?

Figyelt kérdés
Gyógyszerrel lehetett kezelni, kordában tartani? Volt szövődménye? Mire lehet számítani ilyen esetben? 20 hetesen 170 volt, kaptam rá gyógyszert és innentől kezdve 2 hetente kell bejárnom a kórházba.
2016. jún. 8. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a 29. héttől magas a vérnyomásom...1 hetet kórházban voltam, dopegyet kell szednem, illetve hetente járok be a kórházba mert a múlt héten több volt a vizeletemben a fehérje mint a megengedett.Így minden héten 24 órás vizeletgyűjtést kell csinálnom, valamint vényomásnaplót kell vezetnem.Nem tudom hogy mi lesz a vége mert még csak a 32. hétben vagyok.Gondolom téged is kivizsgáltak tüzetesebben, toxo panel vérvétel, szemészet, 24 órás vérnyomásmérés, áramlásvizsgálat ultrahanggal.Mert ha "csak" magasvérnyomásod van az kezelhető a gyógyszerrel, de ha más tünetekkel is társul akkor az komolyabb dolog.
2016. jún. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. A szemeddel is baj van? Kihat rá a vérnyomás?
2016. jún. 8. 18:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs gond a szememmel, szemüveges sem vagyok...a magas vérnyomás roncsol valamit (de már most meg nem mondom hogy mit ☺) a szemben, illetve a szem állapotából látják hogy korábban is (terhesség előtt) volt magasvérnyomás vagy csak a terhesség idézte elő.
2016. jún. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És most hogy vagy?
2016. jún. 8. 19:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Itthon vagyok, dopegytet 4-et szedek egy nap.A vérnyomásom Hála Istennek rendeződött a gyógyszerrel, csak ha stressz ér akkor megy 140/100 körüli értékre, a kórházban mértek 180/-es értéket szóval a gyógyszer használ, egyébként átlagban gyógyszer mellett olyan 125/94 körül van a vérnyomásom.A közérzetem jó.Pont ma reggel 6 órától holnap reggel 6-ig van a 24 órás vizeletgyűjtés, 7.15-re viszem a kórházba, hogy fehérjét nézzenek, és majd délután kell visszamennem a kórházba a dokimhoz az eredményért, kiértékeli meg ultrahanggal is megnézi a babát, meg az áramlást.És kérdező Te hogy vagy?Milyen gyógyszert szedsz?Van valami más panasz is a magasvérnyomáson kívül?
2016. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is Dopegytet kaptam és Aspirint. Mivel volt már toxémiám, ezért magas a rizikófaktorom. A legmagasabb a 170 volt, gyógyszer mellett nem magas, de még csak a 20. héten vagyok. Még nincs vizesedés, még csak jövő héten kezdem a nulladik vizeletgyűjtést. Nem tudom az okát, hogy miért ment fel, mert egy tök nyugodt ember vagyok, annyi volt csak, hogy busszal bementem a Barossba, ami tőlünk kb 1 óra, a vérnyomás érték engem is ledöbbentett, mert nem voltam rosszul.

Ezért írtam ki a kérdést, hogy mi várható vajon és hogy tudok e megelőzni?

2016. jún. 8. 20:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is kb 20 hetesen kezdődött. Más szövődmény nem volt, "csak" a magas vérnyomásom. Nekem a dopegyt semmit sem használt rá, a kiírt időpont előtt egy héttel befektettek a kórházba. Máskor is volt olyan magas, de a védőnőnél magasat mértek és emiatt kellett bent maradni. (Kórházban is utána még magas volt 170/105).


Bent sem csináltak mást, dopegytet adtak, nézték minden nap a vizeletet és a vérnyomást. Átlagban 150-160 volt bent. Másik ismerősömnek megindították a szülést 2 héttel korábban a magas vérnyomás miatt. Orvosfüggő is, hogy mit tesznek.


A szemem sokat romlott emiatt sajnos, sosem volt magas a vérnyomásom előtte. Május 3-án szültem, még utána magas volt, de már egy hónap eltelt és normalizálódni látszik a helyzet. Előtte sosem volt magasabb mint 110-120

2016. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jaj, elég rosszul hangzik. Titeket is elküldtek magzati szívultrahangra?
2016. jún. 8. 21:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem első babánál volt magas vérnyomásom, de csak ha orvosnál voltam. Így jobbnak látták ha gyógyszert szedek mert volt magas vérnyomásom a kórtörténetembe. Viszont most a 2. babánál eddig a max amit mértek 125 volt és 33 hetes vagyok
2016. jún. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.Engem elküldtek uh-ra de az áramlást nézték (3 fő artéria megy a babához) a méhlepénytől a baba felé való áramlást.Külön magzati szív ultrahangra nem...bár nem tudom hogy esetleg az áramlás vizsgálatnál azt nem nézték-e meg.
2016. jún. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!