Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 90/50-es vérnyomás rossz...

90/50-es vérnyomás rossz előjel? 33 hetes Kismama!

Figyelt kérdés

Már 2 hete a kórházban vagyok és egyre gyatrább a vérnyomásom.

6.-ától fogva ilyen alacsony értékeket mint : 90/70,90/60,ma már 90/50.

Es nemnerzem magamon hogy nap közben ez változna,mert iszonyú gyengének érzem magam. Orvosok eddig nem mondtak rá semmit,de érzem magamon is es a babám is hogy ez neki kellemetlen. Szerintetek ez rossz ómen?


2016. szept. 10. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:

A magas vérnyomás probléma, nem az alacsony. Nekem terhesség nélkül is előfordul, hogy 90/60 a vérnyomásom, második terhességemnél a legalacsonyabb, amit mértem, 70/40 volt - na, aznap nem nagyon keltem ki az ágyból, olyan gyenge voltam. Ha kórházban vagy, pihensz, normális az alacsonyabb vérnyomás.

A babádnak nem lesz semmi baja ettől.

2016. szept. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem mondtak rá semmit? Megkérdezted és ők hátat fordítottak?
2016. szept. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Minden reggel viziten megnéz egy doki,es Hiába latja a lázlapon hogy lassan egy hete ilyen alacsony a vérnyomás. Nem foglalkoznak vele. Csak megkérdezik hogy vagyok es mennek tovább.
2016. szept. 10. 08:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz az alacsony vérnyomástól. A felesleges alaptalan parázás viszont árt.
2016. szept. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Irtad, hogy a korhazban vagy ket hete.

A fekvestol is lehet alacsonyabb a vernyomasod, meg akar attol is, ha nem iszol eleg vizet.

Ha nem kell szigoruan fekudnod egesz nap, akkor elso korben probald ki azt, hogy a lehetosegekhez kepest tobbet mozogsz, setalgass, illetve emeld az elfogyasztott vizmennyiseget.

Olyan is van, hogyha nyugalmi helyzetbol felul/felall az ember, akkor hirtelen par percre leesik a vernyomas. Szoval ha eddig ugy mertek, hogy hirtelen felpattantal, felultel a vernyomas meresre, akkor legkozelebb kerj 2-3 percet a norverol meres elott, ulj fel, allj, rendezodjon a verkeringesed es akkor merjek le.

Azzal is sokat tehetsz, ha nem a hatadon fekszel, ugyanis ilyenkor a magzat sulya mar elnyomja az aortat, tartos haton fekvesnel emiatt lassul a verkeringes, ettol is lehet alacsonyabb a vernyomasod, de a magzatnak sem tul jo.

2016. szept. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem terhesen is alacsony,90/50, de most gyakran van, hogy 80/40 körüli a vérnyomásom. Védőnő, háziorvos, nőgyógyász sem mondta, hogy ez probléma volna.
2016. szept. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

80/60,70/50 es vernyomassal 3 egeszseges terhesseget hordtam ki.

Mindig alacsony a vernyomasom.

Meg mindig inkabb ez,mint a magas.

Nyugi,valoszinuleg trrhesseg elott is alacsony volt,csak akkor nem merted napi szinten.

2016. szept. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En is tobb hétig voltam igy.detto Ennyi vérnyomással,senki nem szolt semmit soha.parszor majd eldobtam magam...utolso másfél hetemet töltöm most,es most kúszott fel,100/60-ra...baba jol van,nekunk rossz.kitartás!
2016. szept. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!