Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez tényleg azt...

Szerintetek ez tényleg azt jelenti, hogy babát várunk?

Figyelt kérdés

Nagyjából 1 hónapja voltunk együtt a párommal, most költöztünk össze, még nagyon nem volt tervben gyerek. Kis csúszással kezdtem el szedni újra a régi bogyóm (az új nem volt jó), tehát volt egy kis időszak védelem nélkül. A doki szerint kicsi rá az esélyem, hogy babám legyen, de 1% is elég, ugye...

Kb. 4-4,5 hete történt a dolog, az elmúlt kb. 1 hétben alhasi fájdalom jelentkezett, pici vérzéssel (egyik nap volt egy kevés aztán 2 napig semmi" majd megint kicsi és azóta semmi). Nem émelygek, de nem is vagyok olyan jól, gyengébbnek érzem magam, fáradtabbnak és mellé az alhasi fájdalom néha mozdulatokra, néha spontán. Aztán ott van az is, hogy az elmúlt három napban kiszámíthatatlanul törnek rám ételek utáni vágyak, olyanok is, amiket amúgy nem is szoktam enni.

Tesztet csinálni fogok, de bevallom, félek az eredménytől, mert jelenlegi helyzetünkbe a baba nagyon nem illik bele (most vettünk házat, váltottam munkahelyet, stb...) és persze a párom reakciójától is tartok.

A tünetek alapján van rá esélyem, ugye?

Az is lehet, hogy a baba már 6-7 hetes mivel akkoriban szedtem egy bogyót egy összeszedett nyavalyára, ami akár ki is üthette (a doki csak húzogatta a vállát, hogy ő azt nem tudja).

Tudom, mit kellene tennem, de tényleg félek az eredménytől. :-/



2016. szept. 14. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben csakis a teszt tud neked segíteni. Embereld meg magad, és ugorj neki. Ezóta kimutatja már a terhességet.
2016. szept. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert a homokba dugod a fejed nem leszelokosabb. :) Csinálj tesztet, túl kell lenni rajta. Tüneteid alapján lehetsz terhes is.
2016. szept. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
És a bizonytalanság mennyivel jobb? Vállald a felelősséget a tetteidért.
2016. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én biztos nem bírnék várni a helyedbe..
2016. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, a teszt a legjobb megoldás a válszra, de a jelenlegi helyzetünkben tényleg a baba a legutolsó gondolat, ami eszünkbe jutna.

Mivel most váltottam munkahelyet (és sajnos nem jó irányba), ezért semmi támogatást nem kapok a cégtől, plusz szerintem ha kiderül, hogy így érkeztem ide, akkor még távozhatok is 1-2 hónapon belül.

Plusz párom bevállalt egy nagyon magas lakáshitelt, hogy elkezdjük a közös életet, tehát az ő fizetése sem elég semmire.

Ez az egész eredményezte nálam, hogy inkább lebeszélem magam mindenről, ami bizonyosságot adhat, mert félek, ha kiderül, hogy a sejtésem beigazolódott nem csak a kapcsolatunk megy tönkre. :-/

Tudom, mit kell tennem, de halogatom, ami nagy hiba.

Köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 14. 09:42
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de hány éves vagy? Az jobb lenne, ha akkor derülne ki a terhesség, amikor már rúg a baba?

Félsz a párod reakciójától? Mindketten ott voltatok az együttlétnél, ráadásul közös életbe kezdtetek, szóval ez ugyanúgy az ő felelőssége is. Nem félni kell, hanem közösen megoldást keresni, ha probléma van.

2016. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

és akkor ha terhes vagy, az, ha nem tesztelsz min változtat? Azon a tényen, hogy ott a baba (ha ott van) semmin, viszont ha nem akarod megtartani, akkor viszont minél tovább húzod, annál rosszabb lesz, vagy ki is csúszhatsz simán az időből...

Hahó ébresztő!! ne haragudj, de rettentő buta ez a fajta gondolkozás...

2016. szept. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kene sokaig varni, mert ha terhes vagy megkell allapitani aztis h minden rendben-e van
2016. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A babát mindenképp megtartanám, egyrészt, mert az orbos is elmondta, hogy kicsi az esélyem rá, másrészt, ő már egy kis élet, nem dobnám el. Tény, hogy nem jókor, de ha érkezni szeretne, el kell fogadnom.

Tudom, hogy a hozzáállásom buta és gyerekes, de olyannyira nem készültem babára, hpgy egyszerűen megrémít a lehetőség gondolata is. A tesztet pedig hétvégén tervezem, ha munkába indulás előtt derülne ki, hogy pozitív akkor képtelen lennék aznap bemenni. És ugye ha úgy van, minden forint számít.

Köszönöm a válaszokat.

2016. szept. 14. 13:50
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben ha van baba, a legjobbakat kívánom nektek, ha nincs, akkor kívánom, hogy sikerüljön, amikor szeretnétek :)

7.

2016. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!