Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma töltöttem a 20. hetet,...

Ma töltöttem a 20. hetet, eddig 3 kilót híztam csak és alig van egy picike hasam, pedig alapból vékony vagyok. Rendesen fejlődik a baba?

Figyelt kérdés
Utoljára a 16. héten voltam orvosnál, akkor minden rendben volt (külföldön élek itt a második genetikai majd csak a 22. héten lesz). Félek minden rendben van-e, az elöbb olvastam itt gyakorin egy régebbi régebbi kérdést, ahol mindenki azt írta, hogy 20 hetes korai körül már kb 5 kilo pluszban volt és már rég kismama nadrágokat hordott. Nekem meg 3 kilo pluszom van és még alig van egy kis pupocska. Nyugtassatok meg légyszi!
2016. szept. 18. 07:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez butaság, hogy rengeteget kell hízni! Nekem is az elsőnél a 20. hétre csak 3 kiló jött fel (és én is vékony vagyok), a vége pedig 10 kiló lett. Tökéletes 3 kilós babám lett, akinek 26 hónapig tudtam anyatejet adni.

Most 17 hetes vagyok ikrekkel, és még csak 1 kilót híztam. Az orvos most is azt mondta, de stresszeljem magam a hízás kérdésen, elég, ha 10-11 kiló rám jön a végére (még ikreknél is felesleges 20 kilókat felkapni). Ugyanúgy 57 kilóval kezdtem a terhességet, mint az elsőt...

2016. szept. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ó,ne aggódj,semmi gond! Ha rendben volt a 16 hetes vizsgálaton akkor nincs min aggódni. Örülj hogy alig hízol,én is a 40 hét alatt összesen 6 kilót híztam. 3,2kg volt a baba. A dokim szigorúan a lelkemre kötötte hogy max9 kiló tokkal vonóval a végére. Az utolsó trimeszterben meg szokott szaladni a súly. Én most töltöm a 14.hetet. Még nem híztam semmit.Szóval lazíts:)
2016. szept. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! én 54 kiloval kezdtem, most vagyok 57 (160 cm)
2016. szept. 18. 07:22
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy baba meg a szervezetedben keletkezett plusz( méhlepény, meegnövekedett mellek és vérmennyiség, stb) egy egészséges baba esetében kb 7-10 kg, ha ennél többet hízol, az nem a gyerekre megy, hanem rajtad lesz fölöslegben.

Az meg, hoyg mennyire látszik ilyenkor a hasad, attól függ, hogy mennyire tartja a hasizom, akinek ilyen nincs, annak nagy a hasa, akinek erösebb, annál alig észrevehetö.

2016. szept. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se nőtt még eddig a hasam sokat. Nem is igazán látszott. Hízni meg nem híztam, az elején 4-et fogytam és 2 jött vissza eddig. (168 cm/ 65 kg volt a kezdés.)

7 kilót hiztam a végéig. A baba 3570-el született a kiírt dátum előtt 2 nappal. Nem jelent semmit. Aki eddig sokat hízik nem igazán fog megállni 20 kg alatt a hízás szerintem.

2016. szept. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Tegnap töltöttem a 19. hetet, 58-59 kg-mal kezdtem, és most is "mínuszban" vagyok, 58 kg 172 cm mellé :) csütörtökön az UHn a babát 4 nappal nagyobbnak mérték a 12. hetihez képest 😃 szóval fejlődik a baba rendesen. Senki nem mondja meg rólam hogy terhes vagyok :)

De ha belegondolsz, ez nem feltétlen rossz... nem attól függ a baba mérete hogy zabálsz-e egy csomó szénhidrátot és hízol, hanem az egészséges táplálékokból szeded a sok vitamint, nyomelemet, és fejlődik a babád!

2016. szept. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én ugyan túlsúllyal indultam 164\71kg-ról. Most tartok a 28ik héten. Semmi rosszullét, csak valogatossag most nem eszem, nem kivanok annyit, plusz ch diéta. Valszeg ezek mitt mind miatt összesen eddig 3kg jött fel. Nadragmeretem viszont már 40s ami tavasszal még 42-44 volt. A családban pedig mindenki eleg jol szedett fel. Uh sztem nekem is a vegen jon még majd a java. Nem hiszem h ennyivel megusznam😏

Üdv

28hkm

2016. szept. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, mrmint hogy mindenki 5 kilo korul hizik ennyi idosen.

En is vekony vagyok (178 cm es 60 kg) es 20 hetesen 2 kg korul jartam pluszban. Ennyi idosen a baba 40 dkg korul van, ha jol emlekszem, a meh is meg kb csak a koldokig er, szoval a magzatviz sem lehet rettenetes sok. Akkor mibol jonne ossze az az 5 kilo kotelezoen?

A pocakom is lassan nott mindegyik terhessegem alatt, kismamaknak valo nadragra 28-30. hetig nem volt szuksegem. 10 kg korul lett az osszes hizasom a vegere, a gyerekek pedig 3100-3800 gramm kozott szulettek, 54-58 cm-rel.

Nyugodj meg, ez teljesen normalis.

2016. szept. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Orulj Neki!:) szerencses vagy!:)
2016. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
32 hetes vagyok,-4 kilonal tartok a kezdo sulyomhoz képest(ch diéta,plusz tulysullyal is kezdtem)a babanak minden merete es erteke tokeletesen megfelel a korának
2016. szept. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!