Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha most az első babámmal...

Ha most az első babámmal tgyáson vagyok és úton van a következő akkor ugyanúgy kapom majd rá a tgyást meg a gyedet?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 12:52
 1/7 A kérdező kommentje:
És akkor már csak 2 évig lehetek vele itthon vagy ha meglesz a kormányváltás van esély a 3 évre?
2010. ápr. 23. 12:53
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, fogod kapni ugyanúgy a tgyást meg a gyedet, de remélem tudod, hogy egyszerre csak egy gyerek után vehetsz igénybe ellátást. Azt, hogy az új kormány miken fog változtatni, csak Orbán Viktor tudja, szóval ezügyben inkább őt kérdezd.
2010. ápr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hűűűű, ez hamar összejött:)))))
2010. ápr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát még nem bizti a második baba,csak már most kíváncsi vagyok.De ha jön akkor mire megszületik már lejár a mostani bébimmel a tgyás csak valószínű hogy még a gyed "fog működni".Akkor a tgyás mire lejár a másodikkal addigra az elsővel pedig a gyed.Tehát akkor fokozatosan tudom igényelni ugye?

Nemtudom mennyire érthető amire gondolok?!

2010. ápr. 23. 13:17
 5/7 anonim ***** válasza:

húúú, nem ilyen komplikált azért:)

megszületik a második a gyed alatt, akkor a születése napjától visszamondod a gyedet és igényled a tgyást a kicsire. Ha véget ér a tgyás a kicsivel akkor utána kapod a gyedet szintén a kicsire, akkor már nem tudod a nagy után igényelni. Minden a második gyerek után jár majd+ 2szeres családi pótlék.

2010. ápr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Na ez úgy müködik, hogyha mondjuk GYED-en vagy az első manóval, és megszületik a második, akkor ha a másodikra igényelsz TGYÁST, a GYED-et elveszik.Tehát onnantól, csak a második babára kapsz ellátást.És amikor lejár a TGYÁS a második babára akkor onnan igényelhetsz GYED-et vele.Onnantól kezdve, hogy a második baba megszületik az első gyerkőcre megszünik minden ilyen támogatás, és már csak a második gyerkőcre igényelhetsz.

Ez alól egyedül a családi pótlék kivétel, mert ugye az gyerekenként jár a gyerekek 18 éves koráig, vagy amíg nappali tagozaton tanulnak.A CSP 1 gyerkőc után 12200Ft(ha nem egyedül álló vagy), 2 gyerlőc után 13300Ft(gyerekenként).

Én is remélem hogy vissza hozzák a 3 év GYES-t, mert Szeptember 2-re vagyok kiírva a kistesóval, de hát ez a jövő zenéje, majd el válik! :)

Remélem érthető a dolog, ha valami nem tiszta szólj! :)

2010. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon is érthetően írtad le,így már világos a dolog.És nagyon köszönöm Neked is és a többi kedves válaszadónak!!!!
2010. ápr. 23. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!