Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek az egész szüléstő...

Nagyon félek az egész szüléstől, a fájdalomtól, a komplikációktól a haláltol. Félek nehogy ne éljem tul, vagy a baba. Pedig még csak 8hetes vagyok mit lehet ellene tenni? Megnyugtat valaki? (

Figyelt kérdés
2016. szept. 22. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Ne gondolj ilyenekre, bőven ráérsz mêg félni a szüléstől (bár annnyira felesleges, attól úgysem lesz jobb!!), addig még úgyis van izgulnivaló
2016. szept. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mire oda kerülsz kissebb gondod is nagyobb lesz mint erre gondolni
2016. szept. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon modern világban élünk!

Kórházban kell szülni és nem otthon bábával. Nem lesz semmi baj. Nem véreznek már el a szülő nők mint régen. Figyelnek, jó kezekben vagy/leszel gépre kötnek. Ha balami komplikáció lenne szerintem maximum császározni kellene. Nyugodj meg! Én 2x már végig jártam ezt semmi baj nem lesz. Szedjél magnéziumot, c vitamint, relax fürdő.

:)

2016. szept. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
És azon nem is izgulsz, hogy megmarad-e a terhesség? Nekem ez furcsa, elég sok kismamával/anyukával vagyok kapcsolatban, ebben a korban ez soha föl nem merült senkinél, mindenki azon izgult, hogy meglegyen a kritikus 12. hét. Akkor volt egy nagy "hurrá", aztán lehet izgulni a többi dolgon. A szülésen kb. 30. hét fölött reális rágódni. Lazíts, élvezd a terhességet!
2016. szept. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez csak a hormonbomba miatti hiszti. Majd elmúlik ha nem lovalod tovább bele magad.
2016. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem terhesen is kerülhetsz hirtelen nagyon súlyos állapotba, terhesen is persze, de sok fiatal nem terhes ember is kerül a sürgősségire, akinek az életét kell megmenteni, ezekről az esetekről általában nem hallasz, mert csak a terhes rémségeket olvasod. Az élethez szerencse is kell, ezt a tényt bármilyen nehéz, de el kell fogadni. Egy vetélésnek 8 hetesen sokkal nagyobb az esélye, mint, hogy szüléskor komolyabb komplikáció legyen.
2016. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is féltem tőle régebben. Mikor terhes lettem, el sem tudtam képzelni, hogy én vala szülni fogok. A sírás kerulgetett a gondolattól.

40+6 naposan indítottak a szülést. Akkor már hetekkel előre vártam, hogy induljon mert nem bírtam már a testem. Mindent bevetettem, hogy végre szuljek.

Mikor beindult a prostintól, a világ legtermeszetesebb dolga volt. Azóta is úgy gondolok vissza rá, hogy alig várom, hogy újra ateljem. Csodás volt minden. 7 órás vajúdás és 5 perces kitolas után szültem egy 4 kilós kislányt 5 héttel ezelőtt. 😊

Ne állj ellen a fajdalomnak! Hagyd, hogy fájjon és lélegezz, sóhajts! Szép lesz majd meglatod.

2016. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani de ez már beteges. 25 hetes vagyok de nem aggódom túl ilyen borzalmas mértékben. Azt nem mondom hogy nem félek a szüléstől de minden nap több 100 nő szül és minden rendben van akkor miért ne tudnám végig csinálni én is? Egyébként meg ha bármi komplikáció adódik azonnal tolnak a műtőbe és császároznak. Nem kell félni..
2016. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem félek a szüléstől mert több nő keresztül megy rajta, miért történne baj? Nem fog, minden rendben lesz.


Nálam más para van: attól félek hogy a babám betegen születik meg ilyenektől félek de nagyon! Magamat nem féltem, én túlélem, én őt féltem. Mondjuk mégis, ha neki lesz baja, na arra már mondhatom hogy akkor az nekem kb. olyan, mintha én se éltem volna túl. Ez az érzés nagyon erős bennem sajnos, annyira féltem őt. Lehet ez azért is van mert nagyon régóta vártuk őt, nem jött nagyon sokáig össze és én nem tudnám feldolgozni ha neki valami baja lenne ebben biztos vagyok! :(


24+4 hkm

2016. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia.Ne félj a szüléstől.Mire oda kerülsz,várni fogod hidd el.2szer szültem császárral,de a vajúdást is átélhettem hála Istennek,pedig fájt rendesen,de nem akartam volna lemaradni róla milyen is vajúdni.Most várom a 3. babát,Ő alapból császár lesz.Alig várom,hogy január legyen.22hetes vagyok
2016. szept. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!