Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nyitva van a méhszájam és...

Ha nyitva van a méhszájam és fertőzésem van mi baja lehet a babának?

Figyelt kérdés
Már a 26. héttől egy ujjnyira nyitva van a méhszájam. Szerda óta erősebb, sárgás folyásom van és égő érzés is van, de csak hétfőre kaptam időpontot a nőgyógyászhoz. Azt mondta addig nem lesz baj, de neten olvasom, hogy veszélyes a babára. 32 hkm

2016. szept. 23. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

A magzatburok védi a babát, tehát nem direktbe kapja, de nyilván ki kellene kezelni.

Nyilván ha vészhelyzet lenne, akkor azt mondja, hogy menj az ügyeletre, de vészhelyzet azért nincs.

2016. szept. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lenne ügyeletre menni. Nem mindegy, hogy hogyan van nyitva, ha csak a külső, az nem vészes. Nekem 24 hetesen kinyílt a belső is, onnan nem volt visszaút, kórházba kerültem, másnap beindult a szülés. Az orvosom azt mondta, ha nem is indult volna be a szülés, akkor is pár héten belül felszálló fertőzés miatt magától megrepedt volna a burok, szóval "rendes időig" akkor se húztuk volna ki, legjobb esetben is extrém koraszülött lett volna.


A leírásodból nekem úgy tűnik, hogy neked csak a külső nyílott ki, ha nem így lenne, nyilván kórházban feküdnél. De így sem lenne szabad hétfőig várni, szerdán, legkésőbb csütörtökön ügyeletre kellett volna menni nyitott méhszájjal + fertőzéssel. Simán okozhat koraszülést. Még azért egy bő hónapot jó lenne bent tartani a picit.

2016. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Külső van nyitva 1 ujjnyira, belső zárt.
2016. szept. 23. 13:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor annyira valóban nem kell rohanni, gondolom ezért mondta a dokid is hogy hétfőn menj.


Igen veszélyes ilyenkor a fertőzés mert koraszülést okozhat. Persze erre akkor nagy az esély ha nyitva van a méhszàj. Neked szerencsére zàrt a belső,ez a fontos.

2016. szept. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!