Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS, milyen vénynélküli...

SOS, milyen vénynélküli fájdalomcsillapítót és/vagy gyulladáscsökkentőt lehet szedni a 3. trimeszterben?

Figyelt kérdés

Kélek ne írjátok hogy az orvost kérdezzem, mert az már megvolt...

Azt mondta a fogorvos, hogy a gyógyszertárban kérdezzem meg. Azzal meg az a baj, hogy szombaton csak asszisztensek vannak, nem a gyógyszerész, azok meg ugyanúgy csak a leírást olvassák el a dobozban...

Szóval olyasmi kéne, ami BEVÁLIK gyulladt fogra.



2016. szept. 24. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Panadok kék

De most tényleg hivd fel a védőnődet ha van.

Gyulladásra kamilla gargarizálni.

2016. szept. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fogorvoshoz kell menni ha begyulladt. Nekem is bevolt szóltam hogy terhes vagyok, de nyilván nálad látszik már és valamilyen módszerrel ne legyen baja a babának megcsinálta. Amúgy igyál calciumot is szerintem mert tönkre fog menni a fogad.

Vagy vegyél paradonatx fogkrémet.

1 voltam.

2016. szept. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, a paracetamol fogra szerintem nem használ.

Csütörtökön kaptam gyökértömést, a felső még csak ideiglenes. A fogorvos szerint a fájdalom a gyökértömés anyagára adott normális reakció, és pár napon belül elmúlik, és borogassam. És ha akarok vegyek vmit a gyógyszertárban.

Csak éppen enni-inni alig tudok.

Pedig diabétesz miatt kellene...

2016. szept. 24. 09:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor egy kis gézes kamillás borogatás arra a fogra.

Az gyulladásra tökéletes. Ha esetleg kevés akkor aspirint, ibuprofin , paracetamol tartalmút szedhetsz.

1 voltam

2016. szept. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szegfűszeget tegyél oda, és el fog zsibbadni, és csökkenti a gyulladást is. Abszolút természetes módszer, és nálam erős fogfájásnál bevált.

Nincs benne annyi cumarin, hogy fájásokat váltson ki (beindítsa a szülést), tényleg egy-két szemet elég az ínyeden tartani, és nem kell lenyelni sem.

2016. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, attól rosszul lennék, sajnos az ideiglenes tömésnek is olyan pocsék az íze, az is a szegfűszegre hasonlít...

Közben sikerült orvossal konzultálni, meg a gyógyszertárban is ott volt, aki ért hozzá, mehet a Cataflam is módjával.

Kúraszerűen nem szabad beszedni, de egy-egy darabot igen.


Most bevettem egy Ben-u-ront (paracetamol), kipróbálom, mennyit javít, és ha ezzel is kibírom, akkor nem veszek be erősebbet, de lehet hogy aludni nem tudok majd másképp, azt meg nagyon kell most, mert épp a múlt héten rengeteget keményedtem és fájt is nagyon, most maximum magnéziumot szedek és pihenni kellene...

:p

2016. szept. 24. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!