Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek elvégeztessem a...

Szerintetek elvégeztessem a kombinált tesztet?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok a 3 babát várom. 2 egészséges jó súllyal és jó súlyban levő gyerekem van. A fejlődésük sincs lemaradva.

2016. szept. 26. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

ha megtartanád betegen is akkor pénzkidobás. ha nem szeretnél a két egészséges gyereked mellé beteg babát akkor ez a legjobb módja, hogy kizárd ennek a tényét (már amennyire lehet ugye).

mondjuk ennek nem tudom mi köze ahhoz, hogy milyen súlyban vannak a gyerekeid. kifogás lenne?

2016. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Én 28 éves vagyok, férjem 30, már van egy 2 éves kisfiunk, ha minden jól megy, 2 hét múlva lesz nekem is aktuális a 12 hetes uh, én biztosan csináltatok kombinált tesztet.

2016. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ne csinàltasd meg. Minek? Egy arànyszàm megnyugtat? Ugye, hogy nem. Lehet kijön a millió az egyhez,de mégis beteg lesz a baba, ahogy kettő az egyhez arànynàl is lehet egészséges.

Gondold végig, megcsinàltatod rossz lesz az eredmény. Mit csinàlsz? Nyilvàn biztosat szeretnél tudni, ezért vagy a dràga nifty/ prena tesztet csinàltatod meg vagy amniora mész. De nem a kombinàlt teszt eredménye alapjàn fogsz dönteni, azaz teljesen felesleges megcsinàltatni.

Ha biztosat akarsz tudni,akkor olyan vizsgàlatot csinàltass. Ha mindegy az eredmény mert megtartod mindenképp akkor az egész felesleges.


Én nem csinàltattam meg pont ezért. A korom miatt magasabb màr a kockàzat, de minden uh-n minden rendben volt,ìgy nem aggódtam. Ha bàrmi akàr a legkisebb gyanú is felmerült volna, akkor prena lett volna a döntésünk,kizàrva a vetélés kockàzatàt.

2016. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Az enyém már folyamatban van. Megengedhetjük magunknak anyagilag,tudom,hogy egy arányszám de szeretném minnél hamarabb eldönteni a továbbiakat,ha gond lenne. Kövezzetek meg nyugodtan,de nem vállalnánk beteg babát. Ha rossz az eredmény hamarabb elkészülhet az amnio,aminek az eredményére amúgy is sokat kell várni. Szóval a lényeg,hogy nem a 22 héten szeretnék szembesülni azzal,hogy esetleg baj van.
2016. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanezekkel a parameterekkel en a harmadiknal megcsináltattam...elsonel a dokim azt mondta,h felesleges,nem leszek előrébb,mint az uh-val..ez 6 éve volt,ezt most elmondtam a mostani dokimnak is,h az elozo kettőnél nem csinaltattam...azt mondta,jogos viszont azota bőven nott az adatbazis,nagyobb a minta,ezert pontosabbak az eredmények.anyagilag nem jelentett gondot,igy most kértem...semmi meglepő nem volt,minden rendben...neked kell eldonteni,hogy megnyugtatna vagy sem..
2016. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hm. Én már az 1 és 2. gyereknél is akartam, de azt mondta a férjem minek?

26 éves voltam mikor született az első, 28 a másodiknál.

Szivem szerint a prena tesztet csináltatnám meg de arra nem fogja futni. A kombináltra viszont igen.

A súlyt azért irtam hogy szépen fejlődtek már magzatkorukban is. Ezért.

Megbeszélem a férjemmel, de úgyis azt fogja mondani felesleges mert mielőtt teherbeestem elvégeztettem minden vizsgálatot. Vérvétel, vizelet, szűrés... persze ez tudom nem függvénye pl a nyitott gerincnek.

2016. szept. 26. 14:44
 7/11 A kérdező kommentje:

Mi az az amniora?

Bocsi de nen tudom.

2016. szept. 26. 14:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Amniocentézis-magzatvìzből vesznek mintát,ebből kiderül az esetleges rendelleneség. Ezt csak a 16.héttől végzik. Viszont ha előbb merül fel,hogy baj lehet akkor chorion-boholy mintavételt lehet végeztetni ezt általában a 11.hét után már elvégzik. Egyik eljárás sem kötelező és mindkettő vetélési kockázattal jár...
2016. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megbeszéltem a férjemmel a vérvételre bólintott a genetikai uh meg kötelezően van. Itt 14000 ft csak a vérvétel.

2016. szept. 27. 12:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Nalunk 7500volt a vervetel+2500 a trombozis hajlamra a szűrés,az uh része pedig a kórházi gen. Uh. Kellett legyen..de arra figyelj,h az uh-t kell elobb elvegeztetni elvileg.
2016. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!