Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Talán lerágott téma, de félek...

Talán lerágott téma, de félek a depressziótól. Ez az? Terhes vagyok. Bővebben lent

Figyelt kérdés
Olvastam sokmindent ebben a témában.szeretném kérni hogy csak olyan írjon aki nem azzal jön hogy most milyen boldognak KELL lenni. Terveztük a babát, első hónapban össze is jött, de nem tudom mi lett velem. Nem érzem azt a határtalan boldogságot, sőt. Nem is jut eszembe mindig hogy terhes vagyok. 10. hétben járok. Őszintén szólva, megijedtem. Nem attól hogy jó szülő leszek e mert az a része ne kövezzetek mert nem érdekel, mert tudom hogy minden tőlem telhetőt meg fogok tenni. Hanem attól hogy biztos jól döntöttem? Félek és szégyellem bevallani hogy itt van ez az áldás és én néha arra gondolok hogy lehet hogy jobb lenne ha nem lenne. Milyen szörnyű gondolat ez? Már az hogy eminek tudatában vagyok is stressz ér, Mert tudom hogy ez nem normális ahogy én gondolkodok 2 hiszen felhőtlenül boldognak kellene lennem. A páromnak mondtam már, hogy néha félek hogy jó ötlet volt e de ő ebben nem társ, és ő ezt a fajta problémát nem tudja tolerálni, sőt megkérdőjelezi hogy alkalmas vagyok e arra amire úgymond ő rábízott engem. Egyedül vagyok, nincsenek barátaim, túl sokan okoztak fájdalmat és hagytak el nem saját akaratból barátok, és félek barátságos kötni és nem vagyok egy túl naiv megbízok mindenkiben ember. Anyukám számára sem sem létezik szorongás, se terhesség se az élet alatt tehát nincs kivel megbeszéljem. Mit tegyek a felhőtlen boldogságert? Igazából most még elég sokat dolgozok és ez részben megnyugtat, de utána borul MINDEN, munkában és anyagilag is. Én tudtam hogy ez mivel fog járni, miről kell lemondjak. Elfogadtam a reggeli és egész napig tartó rosszulléteket, egész napos gyomorégés már most ilyen korán, az egész napos brutális fáradságot, bár néha elsírtam magam hogy egy csokit sem ehetek mert fájni fog a fejem, és kiborulok hogy isteneeeeem mit egyek amitől nm lesz hányingerem, de a gyomrom sem ég és jön a tehetetlen sírás. Erre készültem, elfogadtam, de tovább? Nagyon restellem az érzést mert más évekig próbálkozik reménytelenül, nekem pedig milyen könnyű volt és van hogy vissza forditanam az időt, mert reggel csak szomorúságot érzek és kedvetlenséget a munkához. Tudom le kell feküdni délután hogy estével együtt eleget pihenek és kezdődik minden elölről, főzni takarítani aludni dolgozni és nem vagyok, nm érzem magam kivételesnek, szerencsésnek, mert arra gondolok hogy biztos jól döntöttem? Kérlek segítsetek, írjanak akik hasonlóan érezték mitvtudok tenni ellene? Nagyon szomorú ez az egész és sajnálom hogy ilyen gondolataim vannak

#félelem #Terhes depresszió
2016. szept. 28. 04:10
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
En ugyan igy gondolkodtam, mint te es az lett a vege, hogy panik rohamaim lettek es alvaszaraim. Ne gondolkodj jon majd minden magatol. Nem most kell erezned, sot nem is kell erezned a felhotlen boldogsagot, majd jonni fog magatol mikor a pici megszuletik. A kotodest se erzi mindenki egy-kettore az is kialakul idovel. Persze vannak emberek akik mashogy vannak ezzel de pont ez az, emberek vagyunk, nem mindenki egyforma. A gyomor eges rosszulletek teljesen normalisak. Probalj magne b6-ot szedni ugy hallottam, sokaknak csillapitja a hanyingert is nem csak a gorcsoket. A gyomrodra meg salvus vizet probalj. Rossz izu, de hatasos. Tanacsolom ne izlelgesd szep lassu kortyonkent fogyaszd. Mozdulj ki egy kicsit meg, ha nem is mesz senkihez. Nekem barmikor irhatsz privaltban, ha kerdesed van vagyha csak beszelgetnel.
2016. szept. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
A bizonytalanság egy normális reakció. Sokan (mi is) akik tervezték a babát és sokáig próbálkoztak mielőtt sikerült, még ők is elbizonytalanodnak a pozitív teszt láttán. Az ember élete teljesen megváltozik, gyereke születik. Nem aranyhalat vesz, amit ha megun elajándékoz. De ez a kezdeti meghőkölés pár hét alatt el kellene múljon. Ha mégsem, akkor egy pszichológussal megpróbálkoznék, nehogy később gond legyen szülés után.
2016. szept. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Én a másodikat várom és én is félek,pedig az első volt a nem tervezett baba nálunk. Már 38héten járok,de hetek óta tiszta depi vagyok. Unatkozom itthon,a nagy oviba járt,most szülésig a mamánál. Kevés a keresetem,félek hogy sokat sir majd a baba,vgy hogy nem fogom úgy szeretni,mint a nagyot stb stb stb

De majd belerázódom,ahogy te is. :)

A rosszullétekre sokat nem tudok mondani. Elsővel égvilágon semmi bajom nem volt,vele a 36.héttől fájt hogy mozgott,de ennyi. Most meg a 8.héttől állandó hányingerem van,most is még. Volt már ájulás is alacsony vérnyomás miatt. Szóval elég rossz,de tényleg sokaknak ezzel jár.

A párod megnyilvánulására nem mondanék inkább semmit,mert nem türne nyomdafestéket a b.nko megnyilvánulása...

2016. szept. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

A férfiam ehhez az érzelem hullámhoz amin egy terhes nő átmegy nem konyitanak sokat, sőt! A legkevesebb amit tehetett volna hogy annyit mond semmi baj szivem! De Ő annyira sem volt képes nálatok. Szomorú!

Én mikor megszültem az 1 babát akit remegve vártam nem tudtam teljesen szoptatni mert kevéa volt és tápszerrel pótolva evett. Akkor azt kaptam az arcomba a férjemtől hogy nem vagyok jó anya....

Gondolhatod egy szülés után szinte kiszolgálatott nő ilyet kap!? Elküldtem az anyukájába. A 2. terhességemet sem hittem el és féltem mit fogok csinálni egyedül feszt.

Most a 3. babát várom, de annyira elvagyok keseredve hogy képtelen vagyok lemondani dolgokról.

Nem tudom jó ötlet volt e jó lesz e ha megint fiú lesz akkora férjem érezhetően keveset lesz vele mert az első lány és ő mindene..... nekem sincsennek barátaim a rokonaim keveset jönnek meg nem is szoktam az érzéaeimről beszélni.

Ki kell találnod valamit amibe örömöt lelsz.

Én minden reggel úgy kelek megint ugyan az a menet... gyerek, kaja, pelus, takaritas... fájdalmas néha.

Biztos jól döntöttél ha babát akartál.

Én pl a 2. gyerekhez nem azonnal kötődtem hanem majdnem eltelt 1 hónap.

Felhőtlen boldogság a filmekbe van nem a való életbe.

Ha megszületik akkor is lesznek bajok, gondok depi de akkor már nem teheted meg csak Te legyél és sirj.

Persze ha komoly depressziód lesz ne restelj segitséget kérni.

De ha nem akor vegyél erő magadon és zökkenj ki ebből mert ha meglesz a baba megfogja érezni.

Én is mondom minden nap úgy kelek kész elěg feladom sz.r vagyok de mégis csinálom ők miattuk.

2016. szept. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hat a parod igazan kedves mit ne mondjak. Ugy tunik o se az akirol az empatia mintaszobrat keszitettek. Ezzel a beszolasaval en meg azt kerdojeleznem meg hogy a gyerek fele is vajon ennyire empatikus lesz? Nem fogja erzelmileg elhanyagolni es semmibe venni mert o keptelen belegondolni masnak a helyzetebe? Milyen karokat fog okozni majd ezaltal a gyerekbe? Es mik fognak meg kiderulni? Egyaltalan velem a kesobbiekben amikor mondjuk ki leszek borulva az irthonlettol ejszakazasoktol sirasoktol akkor is ennyire szamithatok majd ra? Egyaltalan segiteni fog majd nekem? Es o kerdojelez meg engem?! Ez szamomra borzaszto felhaborito!!

Ez a hormonok miatt van teljesen normalis nyugi, nekem is voltak ilyenek. De a volegenyem soha nem mondott volna nekem ilyet. Sot!! Amikor latta hogy mar kicsit depressziv kezdek lenni kuldetett viragot haza hogy jobb kedvem legyen. Es eletemben nem kuldott meg nekem senki ugyhogy teljesen meghatodtam. Nekem segit is mindig es nagyon megerto! Es ez az egyik legfontosabb!

Fontos hogy all hozzad a masik mert ilyen beszolasokkal csak meg jobban letaszit ahelyett hogy tamogatna! Bele se merek gondolni mi lesz kesobb! Erzeketlen bunko!

2016. szept. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A 4-es férjét se irigylem el tőle és látod mégis a harmadikat szüli neki...

Egyébként ebben a helyzetben a párod kéne,hogy melletted álljon! Elvégre ő is az okozója ennek! És elvégre az ő élete is megváltozik,hisz neki is lesz gyereke,nem csak neked!

2016. szept. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia. Nem, ez nem depresszió, ezek teljesen normális érzések. A tv, facebook stb. elénk tol el teljesen hamis világot, ahol megdizájnolt mosolygós pocakos nőket látunk, akik a világon a legboldogabbak, de ez nem a teljes igazság, ez csak máz. Nyilván aki évekig próbálkozik a babával, számtalan csalódáson van túl, és terhes lesz az teljesen máshogy áll a kérdéshez, mint te akinek első hónapban összejött.

Én ugyanígy voltam, nagyon boldog párkapcsolatom van, mindenben támogat a férjem, egyébként a szüleim is. Nekünk is elsőre összejött a baba, és iszonyatosan megijedtem..mivel ez innentől már visszafordíthatatlan. Állandóan azon gondolkodtam, hogy nem kellett volna-e még várni? (de mire közel a 30-hoz?) Ugyanígy mint nálad nálam is elkezdődött a gyomorégés, ami a 4. hónapig tartott, semmi erőm nem volt, rosszul voltam. De megpróbáltam nem ezen kattogni, hanem racionálisan látni a dolgokat. A legtöbb ismerősöm évekig szenved mire összejött a baba, van aki már ki is csúszott az időből.

Hidd el a 4. hónaptól sokkal jobb lesz, meg fognak szűnni a rosszulléteid, és érezni fogod minden nap, hogy rugdos, hogy tényleg ott van a pocidban, és örülni fogsz neki. NEM KELL felhőtlenül boldognak lenni, mert ez egy hihetetlen nagy változás, amitől mindenki fél, és a legtöbb felelősséggel gondolkodó ember nem tud örömében ugrálni, ha közben tart a következményektől. Egyszerűen csak ne kattogj hülyeségeken, mivel már nincs értelme. Ez a baba ott van, tök mindegy, hogy jó döntés volt-e, hogy most volt-e itt az ideje, már mindegy. Ott van :) és vele kell törődnöd. Próbáld meg átvészelni ezt a rosszullevős időszakot, aztán pedig koncentrálj a babadolgokra, babaszobára.

Hajrá!!!!

2016. szept. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Ne érezd magad rosszul, más is szokott így érezni. Nekem 4 hónapos a lányom akit imádok, de terhesnek lenni utáltam. Nagyon örültem, hogy lesz egy gyerekem, de a terhességet nem így képzeltem. Sokat hánytam, gyakran elájultam, később égett a gyomrom sokat, nehéz volt a hasam, a végén fájt már ahogy a baba rugdosott. Miért kellett volna jól éreznem magam a bőrömben? Alig tudtam aludni, éjszakánként 3x kellett kimennem wc-re. Szerintem az egész terhesség túl van misztifikálva. Csodálatos dolog világra hozni egy gyereket,de mondjuk ki a terhesség szívás és ráadásul mindenki egy szemét alaknak, rossz anyának tart mert nem élvezed ha terhes vagy. Röhej. A férfiak meg tényleg semmit nem tudhatnak arról, hogy milyen amikor nem a tied a saját tested. Mert bizony a terhesség alatt át kell adnod a babának lényegében.

A lényeg, csodálatos dolog történik veled, de ne érezd rosszul magad amiatt, hogy most még nem tudsz úgy örülni neki. Még nem láttad a babát, nehéz így lemondani a dolgokról. Amint megpillantod viszont értelmet fog nyerni az egész. Most, hogy nézhetem a kis arcát, megpuszilhatom szívesen mondok le miatta rengeteg dologról, de ez csak a szülés után alakult ki.

Szerintem egyelőre éld az életed, használd ki ezt a kis időt és fordítsd magadra, legyél sokat a férjeddel és ne aggódj, ha meglesz a kicsi minden a helyére kerül. Nálam az igazán mély szeretet és kötődés a szülés után alakult ki.

2016. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazán jól esett ezt mind végig olvasnom. Igazából a rosszulléteket megúsztam a gyengébb változattal eddig. Biztos százszor rosszabb lehet másnál. Tudtam hogy ezzel járhat, így számolok ezzel. Érzelmileg nehéz ezt elviselni. Alap járaton pörgős nagyon pozitív, jó hangulatú ember vagyok, a nagy optimista. Ennek eltűnése ami engem megviselt. Lehet bután hangzik, de igazából nagy összhangban voltam magammal, minden apró rezdülését ismerem a testemnek, lelkemnek. Annyira terveztem a babát, figyeltem, 6. napon történt a beágyazódás, éreztem. Onnan már nem volt meglepő a pozitív teszt. Boldog voltam.a párom is örült. Mindig meghallgatott. Azóta ez így csendesult. Rájöttem hogy nem olyan kivételes ez a dolog. Minden megy tovább csak nehezített fokon. Ugyanúgy dolgozok, rohanok haza aludni hogy ne legyek olyan nyúzott, aztán gyors ébredés, kutya séta, takarítani, főzni. Aztán itt az este és aludni kell. És újra kezdődik, csak éppen 100szor olyan fáradtan. Néha amikor tévét nézek, ráeszmélek hogy egy év múlva nem lesz ilyen nyugodt. Talán az a baj hogy még most nem megfogható és nem tudom elképzelni. Reggel mondtam a páromnak hogy is érzek, azt mondta ő támogat, de a hormonok csúnya játékot kezdtek velem, és nem tudom hogy akárki tudna e olyan támogatást adni hogy boldognak érezzem magam. Vegulis minden fejben dől el. Jó tudni hogy ezzel nem vagyok egyedül. De küzdök ellene, csak ne lennék olyan fáradt. Most us alvás előtt írok, így lehet egy kicsit össze vissza lett a szöveg, decakartam jelezni hogy olvastam mindenki hozzászólását ami most jelen pillanatban nagyon jól jött. Ezeket igazából csak azok értik meg akik voltak már terhesek, másoktól nem is várnám. Nagyon köszönöm a biztatást :-) a vizet majd kipróbálom, A Magne B6-ot szedem, bár az útmutató azt írja terhesség és szoptatás alatt ellenjavallott. :-/ most megyek aludni. Imádlak titeket
2016. szept. 28. 11:45
 10/10 A kérdező kommentje:
Vissza olvastam ezt a kérdést. A kisfiam másfél éves. A fáradság első három hónap után nem volt vészes, a gyomrom azóta is rossz mint kiderült étel mérgezés a hatodik héten és valami lett a gyomrommal. Még az okot keressük. Jövőhéten tükrözés. Szörnyű és fájdalmas utolsó három hónap volt minden este sírtam a fájdalomtól. Szoptatást terhesség alatt teljesen kizártam, nagyon nem éreztem hogy árra képes lennék mert az túl intim volt akkor nekem. Az első másodpercben pedig kérdés sem volt hogy mellre tegyem e. 8 hónapig szoptattam. Nem túl nyílt emberként érzelmileg az első egy két hónapot kb mint ha nem is az én babám lett volna és úgy éreztem hogy fiatal vagyok ehhez , 26 évesen pedig nem voltam. Időre volt szükségem. Rossz volt igen, nem aludni, hajnál egykor kelni szoptatni,negyedik hónaptól hogy fél kettőkor fejni tudjak és indultam dolgozni mert ebben az országban 16 het a szülési szabadság. Kivoltam. Alig aludtam és stresszes voltam, nem volt csak egy munkahelyem, és minden nehéz volt. Már most minden rendeződik. Remélem nem lesz semmi baj a tükrözésnél, a kisfiam már szálad és decemberben készülünk a második baba projektre ha a gyomrom rendben lesz mert máskülönben nem vagyok benne biztos. A kötődés egyre nagyobb. Nincs más ember akit ennyire szeretnék mint a kisfiamat. Én egy szuperanya vagyok még ha másnak nem is akkor a kisfiamnak biztos az leszek még pár évig. Imádok vele aludni , kb 8 hónapos volt mikor elég nagynak ítéltem hozza hogy jöjjön az ágyba és onnantól éjszaka sem ébred csak inni de ott víz neki és alszik tovább. Nincs fontosabb dolog az életemben. Imádom minden egyes hajszálát. A salvus víz tényleg nagyon rossz ízre de ideiglenesen hatott, a gyonorégésre legalábbis egy kicsit. De arra jó a reszelt krumpli is , napi egy kettő a levét kell étkezés előtt egy kiskanállal majd este a leülepedett résztvesz aljából. Tej tényleg csak több rosszat csinál. De ezek már nem lényegesek. Már nem használom egyiket sem, megtanultam vele együtt élni remélem nem lesz sokáig ilyen. Csapatért írtam hogy ha valaki esetleg ugyanebben a cipőben jár és kíváncsi lenne hogy mi lett a válaszolóval. Másfél éve en vagyok a legboldogabb anyuka a világon :-)
2018. szept. 15. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!