Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet enni szalámikat terhesse...

Lehet enni szalámikat terhesseg alatt? 7hkm

Figyelt kérdés
2016. szept. 28. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem semmit nem tiltottak meg csak a nyers husokat valamint a ketes termekeket.

Nyugodtan ehetsz szerintem ...en is eszek azt amit megkivanok.

Valakinek a mezet meg a majat sem ajanlottak..de en rakerdeztem es nyugodtan ehetek. Azt mondtak ez azoknak szol akik terhesseg elott meg nem ettek olyan etelt amit most ennenek mert nem lehet tudni mit valt ki a szervezetben..pl. mogyoro es meg nem ettel de lehet allergias vagy.

De ha turi biztosat szeretnel amitol megnyugszol akkor kerdezzed meg a dokidat vagy a vedonot:)

2016. szept. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Nem, mert a szalami nyers hus. Attol, hogy fustolt attol meg nyers.
2016. szept. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan.
2016. szept. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan? Miért nem lehetne enni szalámit? Én minden nap eszek valamilyen fajtát én semmi bajunk, minden eredmény jó. A szalámi nem nyers hús. Már hogy lenne az? Át van dolgozva a a hús mielőtt felkerúl a polcokra. Ha az orvos nem tiltja egyél nyugodtan.
2016. szept. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mért ne lehetne.kicsit túl van már gondolva hogy valaki várandós.ez nem betegség.nyugodtan ehetsz amit megkívánsz!32hkm
2016. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Második! A füstölt nem nyers!!!!! Mivel füstölt! A nem megfelelően füstölt termékkel lehet gond, de igaz ez a nemmegfelelően megfőzött vagy sütött termékre is!

Kérdező:

Egyél, nem kell túlmisztifikálni a dolgot.

40hkm

2016. szept. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szalámit lehet, füstölt kolbászt és egyéb nyers húsból készült termékeket nem, a liszterózis miatt.

A szalámi akkor okozhat ilyen betegséget, ha sokáig tároltad szeletelve a hűtőben, és/vagy nincs elég hideg.

2016. szept. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. Én folyamatosan ettem ilyeneket terhesen.
2016. szept. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem igaz... En kaptam listat a doktortol es a fustolt cuccok is a tiltott listan vannak. A tukortojas is meg a fustolt lazac, kolbaszok, szalamik, kecske tejbol gyartott termekek. A szalamit is eheted ha pizzara rakod es sutod 200 fokon.. Csak nyersen nem. Csirkemell sonkat ettem en meg sajtokat (tehen tejbol gyartottat) semmi hazi turo v tejfol mert az nem

pasztorizalt tejbol van es van benne sok bakterium aminek nemkene. Ha omlettet csinalsz azt is susd at jol h ne legyen nyers tojas benne. En szigoruan vettem ezt nagyon sot veszem is meg mindig most vagyok 38 hetes de mar eszembe se jut a szalami. 😀

En gyumolcsot ettem reggelire meg müzliket,

Joghurtokat, lekvaros kenyeret, sajtosat, csirkemellet. Csak a reggelinel voltam bajba az elejen de aztan megszoktam.

Jaaa meg virslit se egyel meg ilyen szarokat bar en azt am se eszek mert abba aztan mindent bedaralnak.😰

2016. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok! A szalami nyers husadelekokat tartalmaz kedves elozoek ugyh halat adhattok az Istennek h nem kapta el a toxoplazmozist a gyerek mert lehet h defektes lenne es akkor rohadtul megerte volna a parizer... -.-"
2016. szept. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!