Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma 1 napja késik, facelle ma...

Ma 1 napja késik, facelle ma délelőtt pozitív. Mikor lehet kérni hormonsoros vérvizsgálatot, hogy ne legyen vetélés? Lehet ilyennel nőgyógyászat ügyeletre menni?

Figyelt kérdés
2016. okt. 2. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs panaszod, akkor ilyennel nem kellene ügyeletre menni. Holnap tudsz menni orvoshoz.
2016. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
barátnőmről van szó. tudom, hogy nem kell elrohanni vele azonnal és, hogy többször kell tesztelni, csak több helyen olvastam, hogy valaki az első pozitív után várt még kb. 1 hetet és elvetélt, mert alacsony volt valamelyik hormonszint vagy egyéb okból nem maradt meg a terhesség. nekem úgy tűnik, hogy ilyenkor néhány nap is számíthat. ha holnap elmegyünk a nőgyógyászatra egyáltalán adnak beutalót ilyen vérvételre? kb. mennyi idő alatt van meg az eredmény? 1 hónappal ezelőtt már volt egy "kémiai" terhessége, de az nem tapadt meg, csak ezért kérdezem.
2016. okt. 2. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Vannak nagyon segítőkész orvosok, akik vérvétel nélkül is felírják a progeszteron pótlásra szánt gyógyszert. Én is egy ilyen orvosnak köszönhetem a fiam, nem akadékoskodott, kiírta egy szóra, mint később kiderült nagyon jól tette mert haematomám volt. A gyógyszernek köszönhetően kezdett felszívódni. Mondjuk nekem görcseim voltak.
2016. okt. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Hát szerintem ez nem olyan egyszerű. Időpont is kell az orvoshoz. Ha soron kívül fogad akkor is még labor,utána meg várni kell az eredményre. Más utat nem tudok. Miből gondolod hogy kell a hormon? Volt már vetélésed?
2016. okt. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Ja,azóta már látom a megelőző írásokat. Később küldtem el amit elkezdtem írni. Szóval nekem 3 vetélés után írták fel a hormont. De ha már volt vetélése,könnyebben megkapja. Én olyat is csináltam már,hogy a gyógyszertárban kértem recept nélkül előre s.o.s. hogy hozom majd utólag a receptet. Nem mindenki adja így ki,de próbálkozni kell. És tényleg szerezni kell receptet és bevinni. Egyébként háziorvos is felírja,de kell neki nőgyógyásztól papír.4es voltam
2016. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem kell többször tesztelni. Kimaradt a menzesz, van egy pozitív teszt, ennyi már elég. Másrészt ügyeletre, hormonvizsgálatra akkor kell menni, ha gond van, vérzés, erős görcs, esetleg vetélés a múltban. Hiába mennétek most az ügyeletre, ha nincs panasz, ott csak sürgős esettel foglalkoznak.
2016. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Érdemes ilyenkor E vitamint szedni? azt olvastam, hogy segítheti a progeszteron termelődést, bár valaki azt írta, hogy a megtapadás után nem javasolt.
2016. okt. 2. 15:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem cseszekednék ügyelettel, kb 2ezer a progeszteron vérvétel (ez szokott hiányozni, és ez okoz vetélést, ha nem elegendő.) Arról nem beszélve, hogy a legtöbb TBs hormonra 1 hetet mondanak mire meglesz az eredmény. Magánba aznap, de legkésőbb 24 óra alatt megvan! Nekem így maradt meg a kisfiam :)
2016. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!