Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a folyamatos keményedések...

Ha a folyamatos keményedések miatt próbálok többet pihenni, az rinyálás?

Figyelt kérdés
17 hetes kismama vagyok. Ez a harmadik terhességem. Az első problémamentes volt. A másodikkal spontán elvetéltem februárban. Most viszont nagyon keményedek és picit barnáztam is. Ma voltam orvosnál, aki megállapította, hogy a lepény alsó részén van valami kis fél centis rész, ami épp most ürül ki. Amíg ez meg nem történik pihenést plusz magnéziumot javasolt, már amennyit lehet egy kétéves plusz hat órás munka mellett. Anyósom egy picit tovább maradt és vigyázott az éppen fertőző (kéz-láb-száj) beteg fiamra, hogy egy picit tudjak aludni, mert éjjel óránként ébredt a fiam a fájdalom miatt. A férjem kint aludt a kanapén, hogy pihenhessen, mert dolgozik. (nekem ugyanúgy kellett ma dolgoznom, csak itthonról) Egészen lenyugodtam, de amikor felébredtem egy óra múlva, a férjem közölte, hogy a gyereket anyósom elvitte egy játszótérre meg boltba, annak ellenére, hogy az orvos egy hétig megtiltotta a közösséget. Ezen felhúztam magam, pláne hogy még anyósom leállt velem vitatkozni. A férjem ezután lenyírta a füvet, én próbáltam pihenni, mert keményedtem. Erre be akart állítani gereblyézni, ugyanis az a könnyű munka. Erre kiakadtam, hogy mégis mit képzel. Bejöttem. Akkor el kezdett ugráltatni, hogy hozzak neki innivalót stb. Jó, megtettem. Most este mondtam neki, hogy éjjel ő lesz ügyeletben és kel a fiunkhoz, erre kiakadt, hogy miért rinyálok, tiszta ideges vagyok stb.Szerintetek kinek van igaza?

2016. aug. 23. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Mindkettőtöknek!

Először is mert apa úgy veszi mint a legtöbb férfi hogy kisúr!

Tisztelet a kivételnek!

Másrészt a stilusod amiben közlöd nem túl elegáms.


Harmadszor pedig valamiért az anyósok mindig nagyon okosak!

:) ezt tele iróniával értsd!


Szebben kéne közölni neked is hogy mi a helyzet veled!

Aztán nyilván a férjed is szebben reagálna!


De persze nem szólok bele!

2016. aug. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a férjed egy barom, akit nem érdekel, ha elvetélsz.
2016. aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen mama mellett nem csodálom, hogy nem tanulta meg értékelni az életet. Nem hiszem, hogy agyilag fel tudja fogni, hogy benned a saját gyereke van.

Sok férfi ilyen, de sok nő is, akik szerint rinya, ha pihen a kismama. Itt is volt már ilyen liba, aki szerint csak nem szabad elhagyni magát az embernek és akkor máris nincs baj, mert bezzeg ő... ezek komolyan mondom elmebetegek.

2016. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

39-40 hetes terhesen házat újítottam, úgy, hogy veszélyeztetett terhes voltam végig. Mikor pihennem kellett, is csináltam amit tudtam, mert nem volt segítségem. De a babát nem hozhattam haza úgy, hogy minden szana szét van.

Végül túl is hordtam, nem lett baj. :)

A férjed egy barom, ahogy írták. A februári után nem is értem a viselkedését. Nem rinyálás, az hogy pihensz, ez a baba érdeke, az élete múlik rajta. Pihenj, amennyit tudsz, és ne foglalkozz azzal, ki mit mond. Majd ha túl vagy ezen az időszakon ráérsz gereblyézni stb.. jó hogy már nem ásatja fel veled a kertet...

2016. aug. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen igazad van, ha a doki azt mondta, pihenned kell, akkor pihenj is. Maximum én is annyit mondanék, hogy ne állj neki egyből férjednek, ha kell igenis nyafogj neki egy kicsit, hogy fáj a hasad, biztos nem mondja azt, h kit érdekel, te vagy az asszony, csináld a dolgod. Értesd meg vele, hogy kifejezetten kímélned kell magad, ha kell egy kicsit ilyeszd is meg, hogy ha otthon nem kíméled magad megfelelően, akkor be fognak fektetni, és akk bizony minden rá marad.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy férjed is azért ilyen, mert fáradt, valószínű te is kicsit érzékenyebb vagy, nekik sem könnyű, nem csak nekünk nőknek. Nem hinném, hogy nem törődne veled, pláne nem a születendő gyermekével.

2016. aug. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazatok volt abban, hogy fáradtak vagyunk. A fiunk három napig óránként kel éjjel plusz egész nap sírt a fájdalomtól és nem tudtunk rajta segíteni. Ebből fakadóan nyilván nem úgy szóltunk egymáshoz, ahogy kell. Ez oda-vissza is igaz. Szerencsére most éjjel csak háromszor kelt és most már legalább nem keményedek mikor állok.
2016. aug. 24. 08:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem rinyálás.

Nekem 10 hetesen derült ki,hogy van egy haematoma a baba mellett,ami vérzett,szigorú fekvésre ítéltek,3nap kórház után itthon sem csinálhattam mást a fekvésen kívül...

Esetünkben a férjem volt az aki komolyabban vette a dolgot,mert míg én ha lassan,és szünetekkel is,de csináltam volna a dolgomat,Ő legszívesebben az ágyhoz kötözött volna,inkább főzött,takarított mikor hazajött munkából,vagy mielőtt elment,de nekem akkor is feküdnöm kellett.Nagyon féltett minket

Meg is lett a pihenés eredménye:hamar elmúlt a vérzés,mostanra már a keményedéseket is sikeresen kordában tarja a magnézium,minden rendben van a babával is.

Persze tudom,hogy egy kétéves mellett ez nem ilyen "egyszerű",de ha a férjed hajlandó lenne tudomásul venni a helyzetedet,az azért sokat segítene...

2017. máj. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!