Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hemoglobin és hematokrit...

Hemoglobin és hematokrit szintem alacsony (24. heti vérkép), jelenthet gondot?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg a lelet a 24. heti labor eredményről, holnap megyek is vele a háziorvoshoz, de addig is szeretném tudni hogy mitől lehetnek ezek alacsonyak, és hogy van-e káros hatásuk. Tud valaki segíteni?

Ezeken kívül minden eredményem pont az értékhatáron van, van amelyik alulról van amelyik felülről. Ez normális?


2016. okt. 4. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Terhesen megnövekszik a vér mennyisége és valamilyen szinten ez normális. Ha a hemoglobin 112 (mint nekem volt) 19-es vas mellett, akkor simán a terhesség miatt van de 90 körüli vérszegénység már, nem is kicsit. Lehet enyhén alacsony a hemoglobin normálisnál kevesebb vas mellett is, akkor is pótolni kell a vasat.
2016. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem a hemoglobinom a 36.heten 72,5 volt.

Kaptam vert,a picinek kutya baja nem lett.

Amugy is alacsonyabb volt mindig a terhesseg alatt,90korul mozgott.

Mennyire lett alacsony Neked?

2016. okt. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy mennyire alacsony, így nem lehet válaszolni, ha 110, akkor semmi gond nincs, ha 80 akkor meg igencsak gázos hemoglobin érték.
2016. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

12. heti eredményem:

Hemoglobin - 122

Hematokrit - 0,38

Vörösvérsejt - 4,48


24. heti eredmény:

Hemoglobin - 108

Hematokrit - 0,31

Vörösvérsejt - 3,76


A lelet szerint a határértékek:

Hemoglobin - 120-175

Hematokrit - 0,37-0,50

Vörösvérsejt - 3,80-5,50

2016. okt. 4. 16:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem vészes. Vastablettát szedsz már? Ha igen, lehet kicsit emelnek az adagon, de az sem biztos. Nem rossz értékek ezek.
2016. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
vas tabit kapsz majd
2016. okt. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez szerintem teljes mertekben belefer a terhesseg hatasai mappaba.

Nyugi,max kapsz vastablettat.a babad mosr nagyon sokmindent elvesz toled.

Figyelj az etkezesre es semmi gond nem lesz.

Es a legfontosabb.a babadnak ettol semmi baja nem lesz ;)

2016. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Terhesvitamint szedek (Elevit Plus), Folsavat (6mg/nap) és Magnéziumot, vasat eddig nem.
2016. okt. 4. 16:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Vas nincs a leleten? Mert nekem se volt sokkal jobb mikor a vas szint meg tökéletes volt.
2016. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen vasat valóban jó lenne nézetni, nekem 111-es hemoglobin melett 2-3 körül van a vasam. Azt mondták a viszonylag jó hemoglobin értékem miatt nem gondoltak ennyire alacsony vas szintre, ezért nem nézték, én meg már igencsak rosszul voltam a vashiánytol. A vasat magánban is nagyon olcsón megnézik, de terhességnél eleve alacsonyabbak szoktak lenni ezek az értékek, mert a gyereknek kell a vas, el is szívja, pótolni meg nehéz, mert a vas nagyon nehezen szívódik fel, akár tabletta, akár élelmiszer formájában viszed be.
2016. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!