Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett valaki terhesség...

Szedett valaki terhesség végéig magnéziumot? Okozott-e problémát a szülésnél?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint akik végig szedik úgy kell kirobbantani a babát. Az is érdekelne milyen típusú magnéziumot szedtetek és mekkora dózisban?

#szülés #magnézium #terhesség végéig
2016. okt. 6. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Kb. 38.hétig magnesi citrii-t (vagy h írják) napi 2x1 v. 3x1

Kerek 41.héten magától indult

Amugy 36.-nél tovább tényleg nem ajánlott

2016. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Baràtnőm orvosànak egyértelmű volt,hogy a 36. héttől csökkenteni kell az adagot és a 38.hétig abbahagyni csak ezt nem mondta a baràtnőmnek.


Szegény egyszercsak megkérdezte tőlem a 41.héten,hogy biztos szedje még?... Na akkor sopànkodtunk egyet és 1 hét múlva szült.


Én a 37. héten hagytam abba, nagy dózisban szedtem koraszülés veszélye miatt(kb mindenfélét magnosolv, magnerot, pezsgőtabletta egész nap folyamatosan kellett szednem) egy hét múlva szültem.


De van akire jobban hat van akinek alig. Az meg hogy ha nem szedte volna a baràtnőm vagy én tovàbb szedem... Sose derül ki,hogy mi lett volna,ha...

2016. okt. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Első gyerek MagneB6 2-3x1 Végig szedtem 40+2re indult magától.

Második gyerek Magnerot 3x2,később 3x1.35 hetesen abbahagytam és 41 héten indult spontán.


Orvosom szerint lehet végig szedni,ha megindul a szülés nem fogja visszatartani

2016. okt. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Magnosolvból szedtem napi 1-2 tasakkal a 37. hét végéig, 38+4-en szültem.

Nálam szó nem volt arról, hogy koraszülés fenyegetne, abba is akartam hagyni a 36. hét táján, de Mg nélkül pokoli lábikragörcs kínzott.

A jóslóim a 36. héten kezdődtek, azt már semennyi mg nem tudta elnyomni.

2016. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
36. Hétig szedtem addig ajánlják 37. Héten megszülteem
2016. okt. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Végig szedtem, mert rettenetesen féltem a szüléstől és az idegeskedés miatt javasolta a doki. Napi 1000-1500 grammot szedtem. 39+2 naposan szültem. A vajuadas0kb 2,5 óra volt, a kitolás pedig 10 perc. Ennel gyorsabb és konnyebb szülést kívánni se tudtam volna.
2016. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó te melyik magnéziumból szedtél ennyit? őszintén meg lennék lepődve, ha ez lehetetlenné tenné a szülést. Hisz sportolni is lehet mg szedés mellett, attól még izomműködés kell, hogy legyen. Akik előbb abbahagytátok nem jöttek elő görcsök? Az érdekelne még, volt-e olyan, aki végig szedte és tényleg nem jöttek elő a fájások, vagy nem indult be a szülés.
2016. okt. 8. 09:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Első kettőnél az utolsó napig szedtem,40+5 és 39+5re jöttek,harmadiknál 38. hétig,akkor elfogyott ugy gondoltam nem veszek uj dobozzal,38+6ra jött.
2016. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok :) az lemaradt hogy semmi probléma nem volt,szépen tágultam,3. nyomásra mindegyik kint volt
2016. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül végig szedtem a magnéziumot változatlanul magas dózisban. Dokim azt mondta szedhetem. A szülésnél ez semmilyen problémét nem okozott!!! Viszonylag gyorsan is tágultam, beavatkozásmentesen természetes módon szültem🙂
2017. márc. 10. 03:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!