Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyógynövényeket érdemes...

Milyen gyógynövényeket érdemes inni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
És mik azok a gyógynövények amik kifejezetten megfàzàst segítik? Csak azért kérdeztem mert most megvagyok fázva. Nagyon szeretem a teát de szeretnék váltani gyógynövényes teàkra. Mit szabad inni és mit ajánlanak terhesség alatt? :)

2016. okt. 7. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Csipkebogyó vagy tőzegáfonya tea.
2016. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rooibos - már mindenhol lehet kapni, nagyon sokan ajánlják. Érdekesen jó ízű, ásványi anyagokban gazdag, és nincs benne koffein. Jó a hangulatingadozásokra, a belek karbantartására, allergiás tünetek ellen. Nem utolsó sorban még hidegen sincs borzalmas utóíze.


Erdei gyümölcsök - finomak, koffein mentesek. A málnalevél teát a terhesség végén, az utolsó hónapban szokták javasolni, ez a "vajúdótea".


Csipkebogyó - ebben sincs koffein, viszont sok benne a C-vitamin, megfázás esetén is ajánlott.


Kamillatea - erről megoszlanak a vélemények, ezért azt csak saját orvos engedélyével szabad inni. Az én orvosom szerint szuper. Sok esetben jótékony hatású, megfázás esetén nyugodtan alkalmazható, segít a gyomorpanaszokon, az idegek játékán, de véralvadásgátló szedése esetén nem ajánlott fogyasztani, és az allergiásoknál (különösen a parlagfűre) okozhat tüneteket.


Mentateák - a mentolos íz kedvelőinek kíváló, akár borsmenta, akár fodormenta. Koffeinmentes, jó az idegeknek. Jó tudni, hogy esetleg fokozza a savtermelést, ezért gyomorégés esetén ez is lehet kiváltó ok. Iható még palástfű, homoktovis, citromfű tea is, narancshéjjal keverve is.

2016. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Citrom foghagyma
2016. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!