Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes lehet-e az utazás...

Veszélyes lehet-e az utazás 18 hetes terhesen?

Figyelt kérdés
Autóval utaznánk 800 km-t egy nap leforgása alatt. A huzamosan tartó kisebb-nagyobb rázkódások miatt aggódom, nehogy leváljon a méhlepény, vagy kinyíljon a méhszáj vagy hasonlók. A héten voltam a dokimnál, azt mondta, minden rendben van, s szerinte utazhatok. Mégis aggódom.
2008. okt. 3. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért óvatosan, az sok egy napra, de azért mehetsz szerintem. Én 14 hetsen voltam 3000 km-re, de repülővel. Akkor nem volt semmi gond.
2008. okt. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most jöttem haza egy 700 km-es útról. Annyi tapasztalatot gyűjtöttem, hogy nagyon fontos, hogy jó úton menjen az ember (autópályán, jó minőségű úton), s akkor nagyon kényelmes lehet az utazás. Én a sima szakaszokon nagyon élveztem. Aztán volt egy elég hosszú szakasz (40km), ahol borzasztó volt az út. Na, ott nagyon nem örültem, bár nem lett semmi bajunk, de azért ott aggódtam. Meg persze kellemetlen is volt a pocimnak. Szerintem vágj bele bátran, csak érdemes az autópályán menni. Jó utat! :)
2008. okt. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs gond a terhességeddel, menj nyugodtan. Én 750 km-t vezettem 1 nap alatt, 28 hetesen(mégegyszer nem vállalnám, hogy végig én vezetek.). Nem lett semmi bajunk. De a vége felé már rettenetesen kényelmetlen volt. Fontos, hogy meg tudjatok állni pihenni, pisilni, nyújtózni egyet. Esetleg kispárnát tegyél a derekad mögé, ahogy kényelmes. Üdv 34 hetes kismama
2008. okt. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 hetesen utaztam autóval 1500 km-t, időben kb 24 órát jelentett. Időre mentünk, szóval nagyobb pihenések nem voltak, csak pisiszünetek és nyújtózkodás, egyszer kellett egy órás kényszerpihenőt tartani az autópálya közepén, de a hely miatt ott is végig kocsiban maradtam.

Nagy volt már a pocakom, de vittem magammal párnát, takarót, lehúztam a cipőmet és kényelmesen utaztam végig. Annak ellenére gond nélkül végigcsináltam, hogy nekem a méhem már a rekeszizmomat és a gyomromat nyomja, a gyerek is erősen rugdos, tehát ülni alapesetben kényelmetlen. Szerintem ha kellene, akkor simán végigcsinálnám még egyszer szülésig.

Ha az orvos megengedi, akkor utazz nyugodtan!

2008. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

További zökkenőmentes várandósságot nektek!:)

2008. okt. 3. 16:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem fogtok zötykölődni, akkor nem lesz semmi baj.

És bizonyos időközönként álljatok majd meg, hogy egy kicsit ki tudd nyújtóztatni a lábadat, tudj sétállni, nehogy keringési problémád legyen.

23 hetes kismama

2008. okt. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pontosan a zötykölődéstől tartok, ami eléggé valószínű.:(
2008. okt. 3. 17:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem arra figyelj, hogy a megérkezés után legyen elég időd kényelmesen pihenni és rendesen enni. Én 21 ill. 23 hetesen utaztam/vezettem 1500-1500 km-t. Az út során nem volt gond, de másnap hullafáradt voltam és a hasam is keményedett rendesen. 1 nap pihenő mindent helyretett, és nem történt semmi baj "odabent". Ja, magnéziumot vigyél magaddal, ez út közben is sokat segített.
2008. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én ha hosszabb útra megyek 1óránként vagy 2óránként ahogy van rá lehetőség megállok pihenni kicsit mozogni.A zötykölős utakon lassan szoktam menni!Eddig még nem volt gond!19hetes kismama
2008. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!