Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjam el a főnökömnek...

Hogy mondjam el a főnökömnek hogy terhes vagyok? És főleg mikor?

Figyelt kérdés

A cégnél(2 főnökkel összesen 12 fős kis kft)én vagyok a csicska.Én vagyok a legfiatalabb, a legmobilabb akit mindig mindennel meg lehet bízni.(Akinek se kutyája se macskája)Én mindig ráérek túlórázni, hiszen nem rohanok a gyerekeimért!Szerelek. időnként 15-20 kilós csomagokat csinálok és emelgetek vagy épp 30 kilós méterárut cipelek.(A cég egyébként gyermekszobai kiegészítőkkel foglalkozik)

Varrónőként vagyok bejelentve, de mivel annyi a csicskamunka nem igazán varrok.

Viszont csütörtökön pozitív lett a teszt és most nem tudom, hogy mikor kéne szólnom és főleg hogyan.

Tudom, hogy nem fognak örülni és akár ebből még baj is lehet.Nem túl toleránsak.De mi van akkor ha közlöm, hogy terhes vagyok.Kirúgniuk nem lehet, de ha baj lesz a babóval akkor simán megtehetik, bár próbálom kímélni magam amennyire csak lehet, de nem mondhatom, hogy most ezt meg azt nem csinálom.Várjam meg az első ultrahangot?Segítsetek!


2010. ápr. 25. 12:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan tudod hogy az első 3 hónap után már nem áll fenn nagy mértékben a vetélés veszélye,viszont ilyenkor fontos hogy ne hajszold túl magad,ne cipelj 30 kilós cuccokat,mert nagy baj lehet.Nehéz nagyon,mert ha kiderül ha terhes vagy és mégsem lesz belőle semmi,akkor simán kirúghat.Szerintem minél előbb menj el nőgyógyászhoz,mert az akár már 6 hetesen hallhatja a szívhangot és ha van szívhang,nagy baj nem lehet,remélem.Talán az lenne a legjobb ha szólnál,esetleg rosszullétre panaszkodnál hogy ne kelljen cipekedned és ez magyarázat lehetne a terhességre,de semmiképp ne hazudj mert abból baj lehet.Mindenesetre a kis jövevény ezerszer többet ér mint ez a nem túl jó munkahely.És ki tudja?talán nem is reagálnak olyan rosszul a hírre,hiszen ez öröm és nem nyűg.Sok sikert és kitartást,na és ne stresszelj sokat!
2010. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

hát az első melohelyem neke is cipekedős és hajtos volt. akkor 8hetesen vetéltem el.

DE mikor kiderült h terhes vagyok és megvolt az első uh is akkor szoltam a fönökömnek h mi a helyzet. 7hetesen szoltam neki egy hét mulva meg közöltem h bocsi mégsem.


űde a helyedben én szolnék neki az első uh után. jobb ha tudja. nem rughat ki elméletileg, de adhat könnyebb melot.

2010. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Januárban pozitiv lett a tesztem és bementem dolgozni.2nap múlva elment a baba:(Most 4hete szintén pozitiv lett a tesztem,de már az nap nem mentem dolgozni.Felhívtam a főnőkömet és elmondtam neki.Megértette,pedig akkor még kevesen is voltunk a melóhelyen.Szerintem oda kell állnod a főnők elé és meg fogja érteni.

Sok sikert!

2010. ápr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én megvárnám,míg a védőnő kiállítja a kiskönyvet.Lehetőleg minél hamarabb.És akkor mondanám meg a főnökömnek,hogy szívesen dolgoznék még,amíg bírom,de állapotomra való tekintettel,had ne kelljen cipekednem.

ha nem az a nagyon bunkó,biztosan megérti majd.

2010. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én hajléktalanokkal foglalkoztam a baba születése előtt. Szóval nekem is vigyáznom kellett magunkra és pont ezért vetődött fel bennem, hogy mikor közöljem a nagy hírt. A közvetlen felettesemnek 7 hetes terhesen mondtam el (orvosi vizsgálat után), a "nagyfőnöknek" rá 1 hétre. Az előbbi örült neki (nő), az utóbbi ennyit fűzött hozzá: "majd gratulálok, ha megszületett"... (pasi)
2010. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvossal, milyen munkát végezhetsz, és ha nagyon parázol, menj el két hét betegállományba, és amikor visszamentél közöld, hogy babát vársz, és ezért könnyebb munkát adjon, 30 kg cipelésétől eltiltott az orvos. Ha úgy érzed, hogy a főnököd kicseszne veled, ha nem marad meg a terhesség, akkor még ne mondd meg, várd ki a 11-12. hetet. Kirúgni úgysem tud, a terhességed kezdetétől védve vagy a rendes felmondással szemben.
2010. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék valami "mondvacsinált" indokkal táppénzre!Azzal nyernél egy kis időt!A rendes a háziorvosod ,akkor vele ezt meg tudnád beszélni!2 hétre ki tud írni!Addig meg még az UH is meglehet!!!Én így csináltam!Üdv:28 hetes kismama
2010. ápr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 nini24 ***** válasza:

SZia!


Nekem tavaly augusztusban lett pozi a tesztem, bementem dolgozni, aznap 13 óráztam! Másnap elment a baba! :(( Most januárban lett újra pozitív, bementem ugyan dolgozni, de nem hajtottam, 1 hét múlva elmentem 2 hét táppénzre, majd 9 hetesen mondtam meg, hogy 2 hét múlvától táppénzre megyek a babóka miatt! megértették, örültek! :) Azóta 18 hetes vagyok, és nagyon nem bántam meg, hogy így döntöttem! :)A picikéd a legfontosabb most persze, de okosan kell megoldani, mert a pénz is számít, amiből neveled majd! de akkor is a legelső a baba!!!!! :) Sok egészséget nektek és erőt a továbbiakban! :)

2010. ápr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsi "ha rendes a háziorvosod"
2010. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
változó, h hogy fogadják, én 3 hós múltam és még a főnököm mondta, h szerinte ne hirdessem még mert van aki rossz szemmel nézné.....kb 5 hónapos voltam és sokan még mindig azt hitték h dagadt vagyok, szerintem lehet áthidaló megoldás, ha azt mondod, h sérved van, vagy h a hátad miatt nem emelhetsz, ha nagyon emelgettetni akarnak, nem tudom a mai világban mennyire szerencsés az elején vallani, de a baba az első, ha nem értik, akkor inkább mond meg, azt lesz ami lesz, ne idegeskedj!!!
2010. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!