Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjam el a főnökömnek...

Hogy mondjam el a főnökömnek hogy terhes vagyok? És főleg mikor?

Figyelt kérdés

A cégnél(2 főnökkel összesen 12 fős kis kft)én vagyok a csicska.Én vagyok a legfiatalabb, a legmobilabb akit mindig mindennel meg lehet bízni.(Akinek se kutyája se macskája)Én mindig ráérek túlórázni, hiszen nem rohanok a gyerekeimért!Szerelek. időnként 15-20 kilós csomagokat csinálok és emelgetek vagy épp 30 kilós méterárut cipelek.(A cég egyébként gyermekszobai kiegészítőkkel foglalkozik)

Varrónőként vagyok bejelentve, de mivel annyi a csicskamunka nem igazán varrok.

Viszont csütörtökön pozitív lett a teszt és most nem tudom, hogy mikor kéne szólnom és főleg hogyan.

Tudom, hogy nem fognak örülni és akár ebből még baj is lehet.Nem túl toleránsak.De mi van akkor ha közlöm, hogy terhes vagyok.Kirúgniuk nem lehet, de ha baj lesz a babóval akkor simán megtehetik, bár próbálom kímélni magam amennyire csak lehet, de nem mondhatom, hogy most ezt meg azt nem csinálom.Várjam meg az első ultrahangot?Segítsetek!


2010. ápr. 25. 12:25
1 2
 11/15 anonim válasza:
Szia!Hát én most vagyok 24 hetes,és úgy gondoltam rendes főnököm van eleinte nagyon örült a dolognak,stb de sajnos,miután elmondtam neki kb 2 hét múlva megpróbált kirúgni és egyre nehezebb munkákat adott,hogy magam mondjak fel,persze én nem tettem,hanem közöltem vele nem megyek többet dolgozni és elmentem táppénzre én azóta aon vagyok.12 óráztunk a munka helyen éjszakázás is volt nem is volt baj vele,csak ő nagyon szemét volt és táppénzt január óta most kaptam elősször mivel nem töltötte ki a papírjaimat nem működöt velem együtt.Én azt ajánlanám neked menj el táppénzre most mintha beteg lennél nőgyógyász ajálhatja a házi orvosnak nekem is így volt.Sajnos nagyon szemetek tudnak lenni a főnökök tisztelet a kivételnek,te a saját magad javát nézd ne foglalkozz velük már kirúgni nem tud mert terhesség alatt nem rúghat ki de orvosi papír kell róla,hogy terhes vagy,nőgyógyászhoz menj el.És azért ne szólj mert esetleg ha valami baj lesz akkor utána kirúg úgy is.De nem lesz semmi baj boldog baba várást:)
2010. ápr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én a pozitív tesztem után mondtam meg a főnöknek (férfi) mivel sokat voltam rosszul, nem végeztem nehéz munkát (iroda) így 37 hetes koromig dolgoztam. Az igaz, hogy előtte már legalább 6 hónappal mondtam, hogy tervezzük a babát.
2010. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.Ma elmentem a háziorvosomhoz, aki tök megértő volt, jövő hét kedden megyek a nődokihoz, aztán ha lesz papírom a terhességről elmondom a főnökségnek.Vagy megértik és adnak könnyebb munkát, vagy eljövök táppénzre.Ez rajtuk múlik, de szeretnék dolgozni, ameddig tudok.Mostmár csak a főnökömet kéne felhívnom, hogy mit mondott az orvos...:)
2010. ápr. 26. 09:51
 14/15 anonim ***** válasza:
Nálam rendesek a főnökök, ezért nem vették rosszul a dolgot. 10 hetesen szóltam nekik, bár még babonából várni akartam volna, de sok volt a munka, és nagyon hamar elfáradtam, így inkább elmondtam. Ha fizikai munkát végez valaki, akkor jobb hamarabb szólni, hiszen onnantól kezdve úgyis a babának kell a legfontosabbnak lennie!
2010. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Sziasztok!


Nekem is hasonló kérdésem lenne.

Én február elején kezdtem a munkát és ősszel tervezzük a babát. Az lenne a kérdésem fél év munkaviszony után hogy mondjam el a főnökömnek, ha sikerül a babaprojekt.

Tudom jönnek a válaszok, hogy ha még nem vagyok terhes mit gondolkozok ezen, de kíváncsi vagyok a többi véleményre, tanácsra.

2012. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!