Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetesen 6 kg hízás sok?

26 hetesen 6 kg hízás sok?

Figyelt kérdés

170 cm vagyok, 56-57 kg voltam a terhesség előtt, a versenysúlyom 55 kg.

Most 26 hetes terhes vagyok és kb. 62 kg. Első baba lesz. A védőnő szerint nem sok ennyi hízás, de én soknak érzem, és gyorsan emelkedik, volt, hogy egy hónap alatt 2 kg is feljött. Ráadásul tuti, hogy izom-súlyt meg vesztettem, szóval a bruttó hízás több is, mint 6 kg.

Nagyon sok gyümölcsöt eszem, lehet, hogy az a baj?


2016. okt. 12. 11:50
1 2
 1/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
86%

Nem baj, mert nem mindenki hízik egyformán. Túl vagy a félidőn. Ha még ennyit hízol a végéig, akkor se nagy tragédia. Ilyen paraméterekkel gondolom sokat mozogtál, sportoltál, ha most visszavettél, szerintem abszolút belefér a normálisba a súlynövekedésed.

A gyümölcstől nem hinném, hogy híznál, kivéve, ha betolsz egy nap egy nagyobb fürt banánt :) Lehet, hogy nem is annyira zsírt szedtél magadra, mint vizet, de hogy tényleg mennyire vizesedsz, az majd akkor derül ki, ha szülés után megnézed, mennyi ment le, mennyi maradt rajtad.

2016. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

én 26 hetesen +10/11 kg-nál járok, és a védőnő elkezdett sápítozni, hogy ez milyen sok és fogyóznom kell, stb...

meg azt is mondta, hogy az egész terhesség alatt kellene MAXIMUM ÖSSZESEN ennyit hízni...

hát bumm... het 4-5* tornázom, nem zabálok, és igazából nem is látszik rajtam, h annyit híztam volna...

A 6kg egyáltalán nem sok és ne kezdj elfogyózni!

Amúgy ki mennyit hízott a terhesség alatt???

2016. okt. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem vizesedem látványosan, a bokám pl. nem lett vastagabb.

Igazából eszem, ami jólesik, időnként besütizek... Nagyon kívánom az édességet, bár többnyire ellenállok. A cukrom teljesen jó volt a terheléses vizsgálatnál.

2016. okt. 12. 12:08
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sok és én emiatt nem aggódnék a helyedben. Kolléganőmmel pár hét eltérésben vagyunk. Ő pl az elején folyton rosszul volt, míg én vígan ettem a péksütiket. Majd a 12. héttől kb fordult a kocka. Ugyan nem voltam rosszul de semmi nem akart lemenni. Egyszerűen nem kívántam semmit, 4 hónapja a húst se eszem meg. Csoki, cukor meg ilyenek se kellettek, mégis magas lett a cukrom, uh most még diétára is fogtak. A lényeg, ő is 27 hetes és +6-7 kg-nál jár és rajta se látszódik meg. Én viszont nem hízom, kicsit se. Most 31 hetesen is 3,5 kg van rajtam pluszba, nálam meg ez a gond, bár én 165cm-ről és 71kg-ról indultam, míg ő szintén ilyen magas kb, csak 63 kg volt.

Pedig a magzati méretek szerint mindkettőnk babája megfelelő a korának és jól fejlettek, sőt az enyém 1 héttel előrébb van, mint kellene... Szóval a fene se érti, de amíg a babák jól vannak odabnet addig nincs gond :)


Boldog babavárást!

Üdv,

31 hkm

2016. okt. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor már kb 10 kilónál tartottam, de nem látszott. A végére 15 kg jött fel mindkét gyereknél, szülés után 2 hónappal már semmi súlyfeleslegem nem volt. Most 3 hónapos a kicsi, én 62 kg és 173 cm. Én 60 kg alatt már anorex kategória vagyok, mert erős a csontozatom. Nekem soha senki nem mondta, hogy sok lenne a 10 kg 25 hetesen, jól ki is röhögtem volna
2016. okt. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
26hetes vagyok 10kg hiztam eddig es hol a vége.
2016. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

19 hetesen tartok 6kg-nál. Nagyon enyenlőtlenül hizok, ez mind 16 hétig jött fel, 3 hete semmi, pedig a hasam most kezd látványosan nőni.

Ne aggódj ezen!

Nekem ez a negyedik babám, az első hárommal is feljött mindig legalább 15 kg, ami a szoptatás alatt el is tűnt.

Most annyit teszek, hogy jobban odafigyelek, tornazom hetente 4-5 alkalommal.

2016. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
25. hétben járok 6 kiló plusz.
2016. okt. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok, ne aggódj!

Én 52 kgval kezdtem, és 31+4 hetesen már 63 vagyok az 11 kg.

Azt mondják, hogy az átlag amit a kismamák terhesen felszednek az 10-12 kg, de ez teljesen egyénfüggő, szülés után 5-8 kg azonnal le is megy.

2016. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én összesen 11 kilót híztam, ebből pont 6 volt rajtam, amikor 27 hetesen mértek.
2016. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!