Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas THS szint terhesseg alatt?

Magas THS szint terhesseg alatt?

Figyelt kérdés

Már 4 éve járok endoklinológushoz, pajzsmirigy alulműkodéssel. 3,23 THS szintel estem teherbe, ami az orvosom szerint kesz csoda... Fleirt 75 Lthiroxint.

Ma elmentem hozza újra, ahol a THS szintem 3,45 volt, Ft4 határon.

Azt mondta, hogy ilyen magas THS szintnél nagy az esély a szelemi fogyatékos gyermekre és írt ki 125 Lthiroxint. Kérlek segítsetek! :( annyira el vagyok keseredve. Tényleg ez annyira rossz eredmény?


2016. okt. 17. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:

A 3,23 egyáltalán nem túl magas 4 egész valamennyi a határ. Nem tudom miért rémisztgetnek az endokrinológusok és normál határértékű TSH-t miért háborgatnak gyógyszerrel. Én elmennék máshoz és megkérdezném.

A 7-es tényleg magas picit, de olyat is tudok, aki így lett várandós.


A férjem is orvos, szóval tőle vannak az infóim...

2016. okt. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves 1es. A tsh figamzóképeskorú nőknél 1 körül normális.

Kérdező. Most még időben elkapták nem lesz baj. Terhesen mindig emelni kell a gyógyszeren.

2016. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs így. Én nemrég csináltam meg, kb. fél éve 2.24 volt az értékem, az életkoromhoz megfelelően 4 egész valamennyi volt megjelölve határként.

Mindenki kv.a okos ezen az oldalon. Csak normál értéken belül eső TSH ba belekontárkodni nagyobb kár mint haszon.


De nem vitatkozom, megszoktam, hogy itt mindenki orvos, ügyvéd, nőgyógyász, óvónő, tanítő, gyógypedagógus, ami kell.

2016. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Az az érték 18-99 évig mindenkire jó lenne. Attól, hogy ezt irogatod még nincs igazad. 1 körüli a normál tsh érték fogamzó képes koru nőknél.
2016. okt. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 4 fölöttivel estem teherbe, 7 hetes vagyok, az endo dokim azt mondta nem kell aggódnom, levisszük 2 alá, de idő, nem riogatott. Amikor elkezdtem járni mondta, hogy nehezebb lesz teherbe esni, és a vetélés kockázata is nagyobb. Nekem ilyet nem említett
2016. okt. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem túlműködött a terhesség elején (0,004-es volt a TSH-m). Az endokrinológus szerint a 2,5-ös TSH szintet kell megcéloznunk (Propycilt szedet velem kis adagban).
2016. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem igaz hogy 99 evés ez a határ. A menopauza es az életkor előrehaladtával magasabb tsh normális. nekem nincs pajzsmirigyén kb 10 éve. 1 az optimális, de nem szentírás. Terhesen jobb ha nagyon alacsony, mintha picit magasabb, de ha nem kíséri végig a terhességét a magasabb szint, nem lesz gond. Egyébként az ft4 a fontos, sokkal többet árul el.
2016. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ft4 sokkal fontosabb adat, mint a tsh. A tsh csak stimulalja a pajzsmirigyet, nem aktiv pm-hormon. Nekem latszolag tulmukodo pm mellett (tsh: 0,06) majdnem hogy alacsony volt az ft4 ertekem (ugyanis Letroxot szedetett velem az akkori dokim es tiltolistas volt a jod, pedig a jodbol "taplalkozik" az ft4). Az endokrinologusom is ilyen hulyesegekkel remisztgetett es 2.05 -os tsh miatt kezdte meg a kezelesemet a fenti modon. Mar nem hozza jarok!
2016. okt. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ, megnyugtattatok.

Végül elmentem egy másik endoklinológushoz, aki azt mondta, hogy ez a szint teljesen normális terhes nőknél, akiknek problémáik voltak. Nincsenek csomók a pajzsmirigyemen, mert csak ebben az esetben szükséges a 2 alatti TSH szint.

Ma voltam a női orvosnál, aki azt mondta a Ft4 sokkal fontosabb, ezért ők csak azt nézik, és az pedig rendben van.

Úgyhogy kicsit megnyugodtam :) Most szedem az erősebb gyógyszert a 125 L-thiroxint pontosan betartva egy órával étkezés elött.

2016. okt. 21. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!