Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A köldökvért levetessem?

A köldökvért levetessem?

Figyelt kérdés
2008. okt. 4. 01:33
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Igen!
2008. okt. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Ha van rá mód, mindenképpen!!!!

Mi is nagy dilemmában voltunk, de végül is úgy döntöttünk, hogy levetetjük (illetve sikerült hatnom a páromra, és meggyőztem... Ő nam igazán hitt az egész dologban).

Boldpg babavárást!!

31 hetes kismama

2008. okt. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én itt a neten olvastam pont a héten egy cikket hogy magyarországon ez még nagyon gyerekcipöben jár inkább még piac mint az hogy tényleg használjon meg "csak"20évre teszik el aztán megint egy vagyont ki kell érte fizetni,itt nálunk kb félmilli és 3részletbe kell fizetni,na de aki megteheti az tegye
2008. okt. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A köldökzsinórvér nem azért "nagy szám" mert csak onnan lehet őssejtet nyerni, hanem azért, mert ez nem fáj, nincs szövődménye. De a csontvelőből ugyanúgy lehet őssejteket nyerni, csak macerásabb eljárással. És mondjuk ha arra gondolok, hogy 10-20 év alatt mennyi pénzt kifizet az ember ezeknek a cégeknek, és 1. , nem is lesz rá szükség 2. , tulajdonképpen csontvelőből is kiszedhető

akkor már nem is biztos hogy annyira megéri. -ezt a cikket a neten találtam nem én irtam

2008. okt. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én annak idején a biológia szakos kolléganőmet kérdeztem erről a témáról (hozzátartozik a történethez, hogy a munkatársam rendszeres résztvevője a biológiával kapcsolatos továbbképzéseknek). Szerinte túl nagy jelentősséget tulajdonítanak a köldökzsinórból vett őssejt mintának, mert a legújabb kutatások szerint már nem annyira hasznos, és ahogyan az egyik előttem szóló is írta, később is le lehet venni a gerincvelőből, és legalább annyira jó az összetétele. Mellesleg ez esetben nem kell fizetni horribilis összegeket a tárolásért.


JA, és azt olvastam, hogy nem minden levett minta jó, ezt csak több vizsgálat után tudják megmondani, de természetesen te előre fizetsz (mármint ezen vizsgálatok előtt), így ha nem használható a levett minta, a pénzed elúszott. Azt mondják, nincs semmi garancia arra nézve, hogy te babád mintája megfelelő lesz.


Mi nem vetettük le, bár igaz, pénzünk sem igazán volt rá. Lehet, hogy ha az anyagiak adottak lettek volna, nem foglalkoztam volna olyan sokat a témával.


Persze ez a mi döntésünk, csak gondoltam megosztom veled a tapasztalataimat.

Boldog babavárást!


Zita (23 hetes kislány anyukája)

2008. okt. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Erről a kérdésről mindig nagy viták szoktak menni. :)

Én azt mondom, ha van rá mód anyagilag, akkor mindenképp, hisz azért 20 év, 20 év.

Ma már hitelre is leveszik. Tudom, az a havi 15 E Ft nem kevés, de én beleőrölnék, ha ezen múlna a gyermekem élete.

23 hetes kismama

2008. okt. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

NA. Szerintem ez a téma sokunkat érdekel.Nem is a pénzről van szó,mert gondolom minden anyának a gyermeke egészsége fontosabb mindentől.De!!!

Halottam ,hogy valamelyik ilyen vérmegőrzőben gondok voltak.Mi van ha pont akkor lessz gond amikor a mi vérünk van bent és használhatatlan lessz.Én meg fizetem a pénzt 10 évig.

20 év múlva mi lessz?megint hitelt veszek fel?

Biztos jó dolog ,de nagyon olyan "bűze"van az egéssznek,hogy valakik ebből is meg akarnak gazdagodni.Ha ilyen jó dolog ,miért nem támogatja a TB?

Nagyon sok kérdés felmerűl bennem is és nagyon érdekel a téma.

29-es

2008. okt. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia.Pár nappal ezelőtt volt egy ilyen(hasonló) kérdés,kis vitát ki is váltott.Szerintem érdemes elolvasnod.Valaki még be is linkelt egy cikket az www.nlcafe.hu -ról.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Remélem segít majd a döntésben.38.hetes pocis

2008. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!