Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyorsabb a 2. szülés?

Gyorsabb a 2. szülés?

Figyelt kérdés

2. gyerekünket várjuk Férjemmel. 1 Kislányunk van, és a 2. gyerek még nagyon "friss". Nagyon örülünk a dátumnak, mert jún 29. Apuka jún 30-án született. Kinézett kórház Szigetvár (pécsiek vagyunk, egyszerűen jobb a szigetvári és barátságosabb, jobban figyelnek). 1. Kislányomat is ott szültem. Viszont most attól félek, ha a 2. gyorsabb beérünk-e. Sajnos 1. szülés vége nem volt zökkenőmentes így örülök, hogy ott tudtak figyelni, Pécsen futószalag ment, lehet ott is maradtam volna akkor.

Beért mindenki rendesen akinek 30-40 km-t kellett utaznia, vagy megbeszélhetem a dokival (kell fizetek), hogy benn tartsanak abban a 2-3 napban már?

Valahol olvastam, hogy meg tudod beszélni a babáddal mikor jöjjön én a 30-nak nagyon örülnék, valakinél működött ez?



2016. okt. 23. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:

1 órával volt gyorsabb a 2.

12-re voltam kiìrva, mindig mondogattam neki hogy a 12 tök jó, akkor tessék születni. Nem tudom hogy aznap született volna-e magától mert aznap reggel beindìtották a szülést.. Szóval végülis "bejött" a dolog, ügyesen bent maradt addig

2016. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk első gyereknél nagyon hosszú szülés volt, másodiknál villámszülés. Estefelé már éreztem valamit, összerámoltam otthon, lefektettem a nagyot, beültem fürdeni, mire kész lettem már 5 perces fájások voltak, mire elindultunk már 2 percesek. Közel van a kórház, beértünk rendben, de pánikoltam volna, ha messzire kell menni.

De azért a 30-40 km nem vészes, ha tudod előre és indulsz időben be fogsz érni.

2016. okt. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A vajúdàs kevesebb, hamarabb rendeződnek a fàjàsok.

Nekem kb 3 óràval volt rövidebb, de maga a kitolàs ugyanannyi volt. 3,4 és 4 kg- k voltak a gyerekek én meg elég pici vagyok, mindkettő 38. hétre született.ll

2016. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első mindennel együtt 12 óra volt, a második 2,5.

Megpróbálhatod megbeszélni az orvossal, vagy sikerül vagy nem. Ember nincs aki 100%-ra megtudja mondani hogy hogyan fog történni, de ha egy átlagot nézünk, akkor igen, nyugodtan belehet érni.

2016. okt. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első 13 óra volt, a második 21 és császár lett a vége. Nem törvényszerű, hogy könnyebb a második. Neked könnyű szülést kívánok! :)
2016. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első 38. héten született, magzatvíz szivárgással és nagyon tompa, ritka és rendszertelen fájdogálással kezdődött, összesen 7 óra volt. A második egyből 10 perces fájásokkal kezdődött, összesen 4,5 óra volt.

Mi kb. 35 km-re lévő kórházba mentünk. Elsőnél sima ügy volt szombat délután, szinte semmi forgalom mellett. A második munkanapon, reggeli csúcsban...kicsit izgultam, amikor lépésben araszoltunk az M3 bevezető szakaszán.

Ez utóbbi alapján kicsit izgulok, hogy a harmadikkal, ha úgy alakul, hogyan fogok beérni. :-)

2016. okt. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első 40+1 este elfolyt a magzatvíz,hajnal 1től 5 perces fájások,hajnal 5re eltűnt méhszáj,nem fért ki 9kor császár (40+2)

Második 40+6 délután 4től rendszertelen fájások,éjszaka 5percesek,hajnalra ismét össze vissza,10órakor méhszáj 3-4cm,15:40kor burokrepesztés 5cm-nél,16:20kor Megszületett.

Ha kifért volna akkor az első lett volna a gyorsabb.

2016. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat. 2:13 perckor hívtam a dokit kádban állva emlékszem, hogy elfolyt a magzatvíz

(tök durva pénteken voltunk ott 9-én (9-re és 11-re voltam kiíírva) és azt modnta, hogy hétvégén találkozunk, tehát vagy 9-én este v 10 v 11 :) )

Apa megbeszélte a kicsivel, mert volt egy műsora ami évente párszor van csak, az volt 10-én este ,hogy vagy előtte, vagy utána (persze poénból mondta), hogy vagy 10 reggel v 11-én :) Nos 11-én hajnalban a műsor után akartunk lefeküdni mire kipukkant a magzatburok :D szófogadó gyerek volt már akkor is :)

Persze mai napig nevetünk, rajta, hogy Apa poénból mondta csak :), így 2 körül simán beértünk kórházba

2016. okt. 24. 21:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia kedves kérdező! Először is gratula a picihez :) Nekem az első gyermekemnél 4 óra volt a vajudás a másodiknál 12 óra szóval szerintem sok mindentől függ :) én is Szigetváron szültem :) a nagylányommal júni 2-re voltam kiirva és poénból mondtam,hogy mekkora lenne már ha 4.-én születne az apukája szülinapján és akkor született :) kisfiam dec 23.-én lesz egy éves neki könyörögtem ,hogy ne karácsonykor szülessen 24.-e volt a kiirás :D szerintem műköfik a dolog ;)
2016. dec. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
húúú akkor jó:D megpróbálom vele megbeszélni...:)
2016. dec. 3. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!