Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8hetes terhes vagyok 2napja...

8hetes terhes vagyok 2napja görcsöl a hasam alja, nem a legenyhébb de nem is elviselhetetlen olyan mint amikor menstruáció jön, nincs vérzés barnázás. Ez természetes?

Figyelt kérdés

Hozzátenném utrogestant szedek napi 2-t elhalt terhességem volt és műtöttek 5honapja.

Voltam már orvosnál egy hete volt szívhang, de akkor még nem gorcsöltem orvoshoz 1het múlva kell mennem.Nem akarom túlparázni csak félek.

Aggódom, hogy a görcs gond lehet...


2016. okt. 23. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

A görcs sosem jelent jót.Magnerotot mindenképp kéne szedni folyamatosan.

Én a helyedben elmennék dokihoz!

2016. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szedem a magnerot tabit is.

Előző terhességnél is volt görcsöm és akkor azt mondta az orvosom hogy tágul a méhem nem kell aggódni, na de még se maradt akkor meg a baba igaz nem véreztem meg semmit nem éreztem egyszerűen nem volt szívhang.

2016. okt. 23. 21:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is elmennék inkább megnézetni magam. Nagy dózisú magnézium szükséges lehet, de lásson orvos is. Amíg nincs vérzés, valószínűleg nincs nagy baj, a vérzés+görcs együtt gázos igazán.
2016. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha olyan, mintha meg akarna jonni, az normalis, nekem ersz keson is előfordult. Nyilvan ha fetrengsz a fájdalomtól, az gaz, de amit leírsz az tipikus terhessegi tünet.
2016. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ersz = egesz
2016. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5hetes terhesen voltam orvosnál mert akkor is így görcsölt a hasam és volt egy pozitív tesztem akkor is azt mondta hogy nő a méhem aztán multheten voltam megint de már nem volt görcs mindent rendben talált, az a baj ha holnap elmennék ugyanazt mondaná hogy nő a méhem és ameddig nincs vérzés nincs gáz

Azért írtam ide hátha van tapasztalata valakinek :)

2016. okt. 23. 21:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy teljesen rendben van a görcs 6 hetesen, nő a méhem. Az endokrinológusom meg hogy a görcs progeszteronhiányra utal, és nagyon nem jó, emelt az utrogestan adagomon (4 hüvely mellé adott 3 szájon át alkalmazandót), és érdekes módon 3 nap múlva minden görcs elmúlt... azóta "nem nő a méhem", pedig már 24 hetes vagyok, de én nem görcsöltem utána!
2016. okt. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt mondod kevés utrogestant szedek?
2016. okt. 23. 21:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én dokim azt mondja, hogy mindenfajta menstruáció alatt érzet normális az egész terhesség során, az elején meg jellemző.

Nekem csak ritkán volt ilyesmi, de előfordult, nem is lett soha gond.


Nem lehet garantálni, hogy "minden rendben lesz", de egyelőre nincs semmi vészesre utaló jelzés, az orvosod is ezt mondja. Ha megbízol benne, akkor most egyszerűen el kell fogadnod hogy ez van. Persze ébernek kell lenni minidig, de nem szabad túlzottan aggódni sem, mert az nem tesz jót.


Ha már volt vetélésed, akkor azokat a jeleket figyelném, amiket akkor éreztél, ha tapasztalsz hasonlót, akkor menj ügyeletre, egyébként meg pihenj (gondolom nem dolgozol).


Hinni kell, hogy az egészséges baba nem "megy el", ha meg valami gond van a kora terhességben, akkor annak oka van...


Szorítok Neked!

2016. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elhalt terhességem volt és nem volt jele uh-on derült ki, ezért nem tudom milyen egy vetélés. De azért figyelem magam ha nagyon erős lenne a görcs orvos

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt a kérdésemre

2016. okt. 24. 04:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!