Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthatok a babámnak a mozgáshi...

Árthatok a babámnak a mozgáshiánnyal?

Figyelt kérdés
Úgy érzem túlzottan lusta vagyok. Nem dolgozhatom fertőzésveszély miatt. 8 hetes vagyok. Minden nap eltervezem, hogy fogok mozogni, de kb. a felöltözésig jutok, mert utána úgy érzem magam mint aki végig dolgozta a napot. Visszaesek az ágyba, és nagyon nehezen kelek fel újra. Nagyon alacsony a vérnyomásom, folyamatosan szédülök, émelygek. Csak fekve jó. Viszont aggodom, hogy a mozgáshiány árthat. Szerintetek?
2016. okt. 24. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
nem
2016. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem ártasz a babának a mozgáshiánnyal, de az alacsony vérnyomást mindenképp említsd az orvosnak. Talán a terhesség előrehaladtával változik majd ez a fáradékonyság, émelygés, mert napi 20-30 perc séta még jót is tesz/tenne. Ilyenkor inkább az étkezésre érdemes oda figyelni, mert így könnyen felszaladhatnak a kilók, ha összevissza eszünk.
2016. okt. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én kb a 13. hétig szinte csak ágyban feküdtem,szédültem,mindent kihánytam,semmihez n volt erőm. Most 16 hetes vagyok, kicsit még fáradékony, vannak napok amikor egy percet nem bírok nyugodni,jövök megyek és van, hogy csak lustulok egész nap. Igyekszem sétálni minden nap,ha csak a boltig meg vissza is... Azt csinálom amit jól esik,akkor szundítok mikor jól esik... Én sem dolgozhatok,szóval első perctől itthon vagyok...
2016. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Természetes hogy az elején hulla vagy, ez egyrészt a hormonok miatt van, másrészt a szervezet így próbál rávenni téged hogy ne most indulj el életed nagy utazására, mert az első trimeszterben még esendőbb a baba. Nyugodtan feküdj egész nap ha jól esik, semmi baja nem lesz a babának. El fog múlni ez a kezdeti rosszullét, fáradtság. Vasat kell szedned egyébként? A lényeg hogy eleget igyál és megfelelően táplálkozz. Nekem az egész terhességemet végig kellett feküdnöm sajnos. Egészséges babám született.
2016. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen szednem kell vasat, és mondta a doki, hogy igyak sokat. Köszönöm amiket írtatok, megnyugtatott.
2016. okt. 24. 15:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem végig kellett feküdni a 2.terhességemet.Semmi baja a lányomnak és simán megszültem
2016. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt a "lustaságot" valszeg akkor a vashiány okozza, na meg az első trimeszterben am is sokan fáradékonyak. én is folyton aludtam volna, annyi különbség volt, hogy én dolgoztam akkor végig. ülőmunkát végeztem, de ültömben képes voltam elaludni a gép előtt.

a babának kifejezetten nem ártasz vele, viszont a mozgás hiánya sok mást is okozhat a későbbiekben, ha annyira legyengülsz, lehet nem bírod megszülni a picit, akkor császár, akkor jön az elhízás, azt követheti a terhességi cukorbetegség, még ha eddig vékony is voltál és nem volt sose baj a cukroddal.

mindenképp próbálj erőt venni magadon, nehéz, de az se jó, ha teljesen elengeded magad. Ez nem betegség, csak egy más állapot. ha más nem, sétálj el a boltba vagy csak úgy egy fél órát, annyit bírni kell, egy idő után meg meglátod könnyebb lesz :)

Boldog babavárást :)

2016. okt. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!