Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha fejlődik a magzat, akkor,...

Ha fejlődik a magzat, akkor, hogy lehet elhalt a terhesség?

Figyelt kérdés
Múlt héten mikor még csak 5 hetes voltam elakartak küldeni missed ab műtétre, mert szabálytalan volt az üres petezsákom. Azt mondták elhalt a baba és felszívódott. Mai kontroll UH-n ugyanolyan szabálytalan a petezsák, de ép szikhólyagot és embriót találtak benne (szívhang nem látható). Csütörtökre bejegyeztek műtétre. Nem értem most mi van? Hogy lehetséges ez? ..Mi van ha megműtenek, holott csak várni kellett volna?? Azt mondták előtte lesz még 1 UH. De ha nem elég a 3 nap ,hogy változzon valami? Ma vagyok kereken 6 hetes.
2016. okt. 24. 19:27
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben várnék egy hetet, aztán elmennék egy magán nődokihoz. Ha tényleg fejlődik akkor nyilván nem halt el! De az is lehet, hogy a multkor is volt szikhólyag, de nem látták. Lényegében nem veszíthetsz semmit, ha vársz egy hetet.
2016. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Kikérném másik orvos véleményét és várnék többet mint 3 nap.
2016. okt. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Én is várnék.A 6.hét végén szokott szívhang lenni.
2016. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
97%
Nekünk is csak 7 hetesen volt szívhang. Várj még, szerintem is. Drukkolok.
2016. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg a szabalytalan petezsakbol kovetkeztettek arra, hogy nincs tendben a terhesseg, de ettol fuggetlenul en nem mennek addig mutetre, amig en magam nem vagyok benne biztos, hogy nincs mas valasztas. Ha varni akarsz, akkor varj, amugy is felesleges rohanni a mutetre, ha nincs panaszod. Ha nem jo a dolog, akkor a varakozas kozben max megindul a veteles, de ne igy legyen.

Eleg fiatal meg a terhesseg, sok minden tortenhet, szerintem nem kell sietni.

Az is teny, hogy az embrio megjelenese sem jelenti azt, hogy minden rendben van. Volt tobb elhalt terhessegem sajnos es kozottuk olyan, amelyiknel ket hettel kisebb volt a petezsak mint kellett volna es embrio sem volt. Mi vartunk es egy hettel kesobb 3 mm-es embrio volt, aszivmukodes meg csak "sejtheto" volt, tehat volt valami vibralas, de nem volt egyertelmu, hiaba figyeltek, kerestek sokaig. Termeszetesen azon a ponton en ngyon elkezdtem remenykedni a csodaban, habar elotte mar a ket het csuszas miatt biztosra vettem, hogy ebbol veteles lesz. (Kovetve volt a ciklusom, tehat nem foganhatott ket hettel kesobb.)

Egy hettel kesobb ismet uh, az embrio nem nott semmit, a petezsak mar nem volt ekrek es mar a "sejtheto" pulzalast sem talaltak. Par nappal kesobb en elveteltem.

Remelem nalad nem igy lesz, mert meg csak 6 hetes vagy, egyaltalan nem vagytok kesesben, en eleve kozel 7 hetes voltam az elso uh-n, ahol 5 hetes terhesseget talaltak. Szoval mas a szituacio, de az is igaz, hogy az embrio megjelenese sem jelenti azt, hogy minden rendben.


Tenyleg ne menj igy mutetre, en a helyedben egy hetet biztosan varnek es akkor mennek el kontroll ultrahangra. Addigra mar sok valtozas lesz az embrioval, ha elo a terhesseged.

2016. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
5 hetesen egyáltalán nem baj az üres petezsák és 6 hetesen sem baj, ha nincs embrió. Szikhólyag megjelent, én szépen várnék még egy kicsit. Mondjuk jövő hétig.
2016. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
De már bejegyeztek missed ab-ra és a vért is levették. Érdekes módon meg se kérdeztek róla.
2016. okt. 24. 20:16
 8/48 anonim ***** válasza:
81%
Saját felelőséged, hogy hogyan döntesz, n fognak erőszakkal berángatni a műtőbe. Én várnék...
2016. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
50%
*nem
2016. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

Hűű ezt nálad nagyon elsiették. Még 1-2 hetet simán lehetne várni, hogy tényleg mi lesz. Még csak ma vagy 6 hetes, még csak most fog igazán látszódni a baba.

Amúgy olyan van, hogy valamennyit fejlődik még az embrió attól függetlenül, hogy nem életképes.

Itt gyk-n is láttam már kérdésekben, meg barátnőmnél is úgy volt, hogy már az elején látszott hogy teljesen jó minden. Aztán megjelent végül az embrió, ami reményt ébresztett, de aztán ott végleg leállt a fejlődéssel.

Szóval egyenlőre bármi lehet, de a helyedben csütörtökön még nem mennék el a műtétre. Ha mégis gond van, el tudsz menni később is.

2016. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!