Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héten alakul ki a...

Hanyadik héten alakul ki a nemiszerve a magzatnak?

Figyelt kérdés

Hányingerrel küzdök egyenlőre erre ha eszek pár falatot rendbe tesz.

Kivánom a paradicsomot, meg a mogyorós csokit, és a kesernyés ivólevet ( citromos viz, narancs szörp) a viz nem esik jól.



2016. szept. 30. 08:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
A neme eldől, amikor egyesül a petesejt és az x vagy y kromoszómát hordozó spermium. A nemi szervek fejlődése a 12. hét környékén ágazik ketté a fiú és lány embriók esetében, addig ugyan úgy néznek ki a nemi szerveik, de ettől függetlenül a genetikai nemük már a fogantatáskor eldőlt.
2016. szept. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom. Csak aztnem tudtam hanyadik héten alakul ki.

De azt is tudtam hogy mindenki lánynak születik csak ebből lesz a pénisz.

A hetet nem tudtam.

Köszönöm

2016. szept. 30. 08:38
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

"De azt is tudtam hogy mindenki lánynak születik"

-hát ezt igen rosszul tudtad. A fogantatáskor ELDŐL, hogy majd minek születik. A fogantatástól kezdve rohamosan fejlődik az egész test, percről percre változik, fejlődik.

2016. szept. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

9. héttől kezd láthatóvá válni a nemi jelleg, de igen jó eszközök kellenek hozzá, hogy látszódjon is.

A 12. héten nekem négyből kétszer már megmondták, de nem merték biztosra, a 18. heti UH-n igazolódott.


Az, hogy mit kívánsz vagy mit nem, az nagyon nincs összefüggésben ezzel.

Én minden terhességem alatt más dolgokat kívántam, és négy lányom van.

2016. szept. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Mindenki lánynak születik? Na ezen jót nevettem :D Az első hetekben nincs ahogyan látsszon a baba neme, talán emiatt gondolod, hogy lány, pedig rég eldőlt már addigra, hogy kisfiú vagy kiscsaj lakik a pocakban.


Ha arra gondolsz, hogy a kajákból és a hányingerből következtetsz a nemre, akkor az is butaság. Élő példával cáfolom meg, hiszen a mendemonda szerint aki sokat hányik annak kislánya lesz, aki jól viseli az első heteket, annak kisfia. Nos, én egyszersem hánytam, mégcsak hányingerem sem volt és kislányom lesz. A barátnőm kutyarossz állapotban volt a 16-17. hétig, napi 5-6 hányás és neki is kislánya lesz. Szóval humbukk a sztori.

2016. szept. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező szerintem arra gondolt, hogy a nemiszerv eleinte "lánynak" néz ki az embriónál. Majd a csiklónak tűnő rész megnő pénisszé, míg a nagyajkaknak tűnő részből pedig herék és herezacskó lesz.

De valóban "lányos" ránézésre a nemiszerv egy embriónál, a fizikailag látható differenciálódás a 9-13. hét között megy végbe.

Tehát ez nem az XY vagy XX kromoszómán múlik, valamiért az evolúció során így fejlődtek ki az emlősök nemiszervei. (A férfiaknak is van mellbimbójuk, ezt se felejtsük el!)

2016. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor olvass utána egy kicsit jobban.
2016. szept. 30. 09:38
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen jól irja a 6 válaszoló. Arról irtam a nemi szervez illetően hogy mindenki lány először.
2016. szept. 30. 09:40
 9/14 A kérdező kommentje:
A paradicsomot és a mogyorós ételt meg nyilván pici vashiány miatt kivánom. Ezt csak plusz információért irtam le.
2016. szept. 30. 09:44
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Rettentő vicces ez a "lánynak" indul sztori :D Orvosilag úgy hívják, hogy ivargumó (leendő csikló/pénisz), ivarredő (leendő ajkak/herezacskó) és társai. Orvos pedig ennek megfelelően ilyenkor nem tippelget.
2016. szept. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!