Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes terhességnél milyen...

Flortim kérdése:

18 hetes terhességnél milyen gyakori a méhkeményedés? Van akinek hasonló korban már jelentkeztek a tünetek?

Figyelt kérdés
18 hetesen naponta többször érzem, hol az egész méhem, hol csak egy-egy része. Többnyire pihenéskor jelentkezik, időnként munkavégzéskor. Szerdán megyek UH-ra, akkor tudok az orvossal is beszélni.

#terhesség #haskeményedés #méhkeményedés
2016. okt. 31. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szedj 3x2 Magne B6-ot, a haskeményedés normális, segíti a méhet az oxigén, és a vérellátásban. Ha csak a hasad egy részét érzed keménynek azt inkább feszülésnek mondják, mint keményedésnek, keményedésnél az egész has kő kemény lesz.

Említsd mindenképp az orvosnak, és pihenj nagyon sokat!

2016. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, a második gyereknél keményedett a hasam....21. héten elkezdett nyílni a méhszáj. A 32. hétre 1 ujjnyira teljesen nyitva volt a méhszájam, akkor a halom magnézium mellé írt fel a doki gyógyszert aminek a nevét nem tudom,de annyi megmaradt bennem,hogy epilepsziára jó. Nah az szuper volt mert végre vége lett a rengeteg keményedésnek. A 36. hétig szedtem. Viszont aggódott a doki is meg mindenki a koraszülés miatt és a 41. héten indítani kellett
2016. okt. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

20.hét környékén kezdett el nekem is keményedni a hasam, doki azt mondta, hogy a keményedésektől nyílik a méhszáj, de ne aggódj, ezért vizsgálnak többször, és ha mondod, hogy mi a panasz még inkább oda figyelnek, van aki nyitott méhszájjal hordja ki a terhességet és a kiírt időpontban szül.

Sokat keményedek én is, bár én már a végefelé járok, 31.héten C2100-at mértek, visszahívott kontrollra a 33.hétre még mindig 2100 volt, legközelebb a 35.héten megyek, és onnantól pedig már úgyis hetente kell mennem CTG-re.

2016. okt. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

21 hetes vagyok, nekem is gyakran keményedik a hasam, kb 16 hetesen kezdte. Nálam ez sajnos normális, át előzi babával is volt, gyakran lépni is alig tudtam, olyan erős volt a görcs kb félidőtől. Időre született, nem volt baj.

Sok magnézium, pihenés. Mást nem tudsz tenni. Szólj a dokinak róla, hogy nézzen mindig méhszájat.

Nem lesz semmi baj, de vigyázz magatokra!

2016. okt. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ mindenkinek! Igyekszem pihenni, a dokival is fogok beszélni!
2016. okt. 31. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!